Πρόβλημα με σακιά pellet Ameco

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42859 από terisds
Απαντήθηκε από terisds στο θέμα Πρόβλημα με σακιά pellet Ameco
Δέν είναι θέμα του έμπορα γιά τις σακούλες,το εργοστάσιο ρίχνει το κοστολόγιο,με το να βάλει "ψιλό" νάυλον πού δέν αντέχει στό κόλλημα.Πέρυσι έκαιγα Βουλγάρικο,και οι σακούλες ήταν σχεδόν καλές,φέτος με το alfa wood είναι πάρα πολύ καλές,χοντρό πλαστικό,καλή θερμοκόλληση,και οσο να το ταλαιπωρήσεις δέν σκίζεται.Οι παλέτες έρχονται δεμένες με σελοφάν,ούτε οι μεταφορικές φταίνε,ούτε ο έμπορος,η ευθύνη είναι τού εργοστασίου.

ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!
Στράτος.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by terisds.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42878 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Πρόβλημα με σακιά pellet Ameco

AT έγραψε: και στην biotherm τα ιδια

Σε ερώτηση μου προς το εργοστάσιο, με ενημέρωσαν πως αλλάχτηκε η μηχανή συσκευασίας. Στις τελαυταίες παρτίδες δεν παρατηρείται το φαινόμενο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42881 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Πρόβλημα με σακιά pellet Ameco

Fokion έγραψε: ( λιγο χιουμορ )
Για υπολογίστε και ποση ωρα εκανα να τα μεταφερω.....
γιατι ναι οκ παραδοση στο πεζοδρομιο ειναι πιο χρηγορη, αναμφυσβητητα.

Απο κει και περα εσεις ξερετε

Εγω απλώς το εθεσα ως "προσθετο σερβις προς τον πελατη" που θα εκανε μια "διαφορά" ωστε να προτιμησεις εναν εμπορο απο εναν αλλο, και τιποτα αλλο


Η φωτογραφία είναι από δική μας παράδοση. Βεβαίως και παραδίδουμε με γερανοφόρο (ιδιόκτητο) και βεβαίως χωρίς καμία έξτρα επιβάρυνση. Τις δυσκολίες παρέθεσα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42936 από jps
Απαντήθηκε από jps στο θέμα Πρόβλημα με σακιά pellet Ameco
Φίλε George66,το καλοκαίρι προμηθεύτηκα και εγώ 5 παλέτες Ameco και δεν αντιμετώπισα κανένα τέτοιο πρόβλημα.Τα σακιά μου φάνηκαν ανθεκτικά και στο κουβάλημα και στο ξεφόρτωμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43012 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Πρόβλημα με σακιά pellet Ameco

giogud έγραψε:

AT έγραψε: και στην biotherm τα ιδια

Σε ερώτηση μου προς το εργοστάσιο, με ενημέρωσαν πως αλλάχτηκε η μηχανή συσκευασίας. Στις τελαυταίες παρτίδες δεν παρατηρείται το φαινόμενο.

Εγώ που πήρα bio-therm παραγωγής 26-10 δεν υπήρχε ιδιαίτερο πρόβλημα. 2 στις 3 παλέτες ήταν άψογες. Η τρίτη παλέτα πρέπει να κακομεταχειρίστηκε στο κατέβασμα και τρύπησαν και το σελοφάν και μερικά τσουβάλια. Γύρω στα 5 τσουβάλια είχαν ανοιχτεί και ήθελαν προσοχή. Τα υπόλοιπα 205 τα μεταφέραμε στα χέρια αναίμακτα, τσουβάλι-τσουβάλι.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43047 από George66
Απαντήθηκε από George66 στο θέμα Πρόβλημα με σακιά pellet Ameco

DOOM_NX έγραψε:

giogud έγραψε:

AT έγραψε: και στην biotherm τα ιδια

Σε ερώτηση μου προς το εργοστάσιο, με ενημέρωσαν πως αλλάχτηκε η μηχανή συσκευασίας. Στις τελαυταίες παρτίδες δεν παρατηρείται το φαινόμενο.

Εγώ που πήρα bio-therm παραγωγής 26-10 δεν υπήρχε ιδιαίτερο πρόβλημα. 2 στις 3 παλέτες ήταν άψογες. Η τρίτη παλέτα πρέπει να κακομεταχειρίστηκε στο κατέβασμα και τρύπησαν και το σελοφάν και μερικά τσουβάλια. Γύρω στα 5 τσουβάλια είχαν ανοιχτεί και ήθελαν προσοχή. Τα υπόλοιπα 205 τα μεταφέραμε στα χέρια αναίμακτα, τσουβάλι-τσουβάλι.



Ειλικρινά αρχίζω να μπερδεύομαι.
Άλλοι μάλλον είναι άτυχοι και αντιμετωπίζουν τα ίδια περίπου με μένα και άλλοι τυχεροί και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.
Άτιμη κοινωνία ........ που άλλους τους ανεβάζεις και άλλους τους ρίχνεις στα ξένα χέρια .....
(όπως λέει και η γνωστή ελληνική ταινία)

Πάντως το pellet που παρέλαβα είχε ημερομηνία παραγωγής 05-2012.
Δεν ξέρω από αυτό αν μπορούμε να συμπεράνουμε κάτι ...........
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by George66.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ