ετησιος καθαρισμος-service

Περισσότερα
2 Χρόνια 10 Μήνες πριν #173145 από farmanic
ετησιος καθαρισμος-service δημιουργήθηκε από farmanic
Καλησπερα σας,προσπαθησα να ψαξω παλαιοτερες τοποθετησεις,σχολια που να αναφερουν το ποτε και τι ακριβως περιλαμβανει ενας ετησιος καθαρισμος-service σε υδραυλικη σομπα πελλετ.
Εχω ρωτησει 2-3 τεχνικους τι περιλαμβανει ενας καλος ετησιος καθαρισμος,διαπιστωσα πως ο καθε ενας εχει την δικη του αποψη και  αν γνωριζει καποιος ας σχολιασει κατα την δικη του αποψη τι περιλαμβανει ενας καλος ετησιος καθαρισμος.
Φετος για παραδειγμα εχω καθαρισει μονος μου την καμιναδα,τον εσωτερικο χωρο καυσης,εβγαλα τα τουμπα και τα καθαρισα,εβαλα σκουπα εσωτερικα και μαζεψα σκονες κτλ.
Αυτο αρκει ή πρεπει να γινει κατι ακομη?
Καποιος ανεφερε πως πρεπει να βγει για καθαρισμο η φτερωτη καυσαεριων και καποιος αλλος οτι δεν πρεπει ποτε να λυθει.
Οποιαδηποτε αποψη καλοδεχουμενη......

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 2 Χρόνια 10 Μήνες πριν #173146 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα ετησιος καθαρισμος-service
ΚΑΛΗΜΕΡΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ !!!!!!Το μανιουαλ του κάθε κατασκευαστη συνήθως γράφει" ΓΕΝΙΚΟ ΣΕΡΒΙΣ" τα πάντα 1 φορά το χρόνο και μοτέρ καυσαερίων και σαλιγκάρο διότι εκεί γίνονται οι επικαθήσεις στάχτης και βουλώνουν φράζουν αρχίζουν αλλά προβλήματα δεν δουλεύει σωστά το μοτέρ δεν παίρνει τις επιλεγμένες στροφές θόρυβο παρακεντρο λειτουργία!!!τα τουμπο
με τουμποβουρτσα τα διαφράγματαα ελατήρια η σίδερα επιβραδυντες καθάρισμα με συρματοβουρτσα η και πανί το εσωτερικό χώρο καύσης βγάλσιμο ΜΑΝΤΕΜΙΑ λαμαρίνες η ΒΕΡΜΙΚΟΥΛΙΤΕΣ τι έχει η κάθε συσκευή καθαρισμο αυτό και το σταθερό του κουμπωνουν πλάτη πλευρικά.επεισηςκρυφα ΠΟΡΤΑΚΙΑ και ΒΑΣΙΚΌ ΕΝΑΝ ΕΛΕΝΧΟ ΜΕ ΜΠΑΡΟΜΕΤΡΟ ΤΗΝ ΠΙΕΣΗ ΣΤΟ ΔΟΧΕΙΟ ΔΙΑΣΤΟΛΗΣ (Φυσικά άδειο από νερό και ξεσυνδεμενο αν γίνεται από το κύκλωμα ΓΙΑ ΣΩΣΤΗ ΜΕΤΡΗΣΗ!!)ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΕΛΕΝΧΟ ΔΙΑΡΡΟΏΝ ΣΕ ΕΝΩΣΕΙΣ ΒΑΝΕΣ ΚΥΚΛΟΦΩΡΙΤΗ ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ ΠΛΗΡΩΣΕΩΣ (ΑΝ ΟΛΗΡΩΝΕΙ ΣΩΣΤΑ) ΑΣΦΑΛΙΣΤΗΚΑ.ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΜΙΝΑΔΑ ΚΑΙ ΤΑΦ ΚΑΠΕΛΟ ΓΩΝΙΕΣ ΚΑΛΟ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ!!!!Η ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΣΩΣΤΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΛΥΝΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.ΠΛΗΡΩΣΤΕ ΕΝΑΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙΤΕ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΤΙ ΘΑ ΞΕΡΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!!!(ΦΥΣΙΚΑ ΠΟΝΕΜΕΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΣΠΑΝΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΚΑΤΕΧΟΥΝ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΑ ΕΥΡΩ ΣΑΣ!!!!)ΠΟΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΕΙΣΑΙ ΜΗΠΩΣ ΞΕΤΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΛΥΣΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η  ΜΑΡΚΑ ΤΟΥ ΛΕΒΗΤΑ ΚΑΙ ΠΟΣΑ KW ?
Last edit: 2 Χρόνια 10 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 10 Μήνες πριν #173147 από farmanic
Απαντήθηκε από farmanic στο θέμα ετησιος καθαρισμος-service
Καλημερα και ευχαριστω παρα πολυ για τις συμβουλες.Εχω κακη εμπειρια με δυο τεχνικους στο παρελθον και γι'αυτο ρωτησα.Αλλος μου λεει πως πρεπει οπωσδηποτε καθε χρονο καθαρισμα σε φτερωτη καυσαεριων,αλλος λεει δεν την ανοιγουμε ποτε κτλ.
Τα περισσοτερα ξερω και μονος μου πλεον να καθαριζω.
Εγω μενω Αθηνα στο δημο Αιγαλεω,αν υπαρχει καοποιος που ξερετε να μου συστησετε πολυ ευχαριστως να ερθει.Το προβλημα σε αυτες τις περιπτωσεις δεν ειναι να πληρωσεις για service αλλα να πληρωσεις και να γινει.....
Καποιες τεχνικες ορολογιες που αναφερετε δεν τις γνωριζω αλλα ευχαριστω και παλι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 10 Μήνες πριν #173148 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα ετησιος καθαρισμος-service
Αν χρειαστείς κάποιον υπάρχουν ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΓΡΑΨΕ ΕΝΑ ΕΜΑΙΛ ΟΤΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 2 Χρόνια 10 Μήνες πριν #173149 από farmanic
Απαντήθηκε από farmanic στο θέμα ετησιος καθαρισμος-service
Καλησπερα κ.Κωστα,εχω μια La Nordica Melinda Idro 14,2kw,την εχω δυο χρονια και αν εξαιρεσουμε την αρχικη ρυθμιση πλεον ειμαι αρκετα ετχαριστημενος.
Το μειλ ειναι tserknick@yahoo.gr,ειχαμε ξαναμιλησει αλλη μια φορα στο παρελθον για ενα τεχνικο θεμα που ειχα.Αν θελετε μου δινετε στο μειλ τηλεφωνο τεχνικου που εσεις νομιζετε οτι ειναι καλος επαγγελματιας αλλιως αν θελετε απο τηλεφωνο ,το δικο μου ειναι  ή αλλη εκδοχη μου λετε το δικο σας για να παρω εγω και να μην σας χρεωσω.
Ευχαριστω και παλι.
Last edit: 2 Χρόνια 10 Μήνες πριν by farmanic.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ