Δεν αδειάζει το ποτηράκι σε Ravelli r70

Περισσότερα
2 Χρόνια 1 Μήνας πριν #175915 από nikosbari
Καλησπέρα
έχω μια αερόθερμη σόμπα Ravelli r70 εδώ και 11 χρόνια περίπου και είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Πριν μερικές ημέρες όμως άλλαξα μοτέρ και πλέον δεν αδειάζει το ποτηράκι. Όλη η στάχτη μένει μέσα και παίρνει την μορφή λάσπης, επιπλέον μου φαίνεται ότι έχει πέσει και η θερμική της απόδοση. Μήπως πρέπει να επέμβω στις ρυθμίσεις ;
Ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 2 Χρόνια 1 Μήνας πριν #175918 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΕΒΑΛΕΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΤΕΡ ΚΟΧΛΙΑ ΠΟΥ ΦΟΡΟΥΣΕ? ΑΝ ΕΝΝΟΕΙΣ ΑΥΤΟ Η ΤΩΝ ΚΑΥΣΑΕΡΙΩΝ??????ΜΗΠΩΣ ΑΛΛΑΞΕΣ ΠΕΛΛΕΤ ΠΙΟ ΨΙΛΟΚΟΚΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΛΙΓΟΤΕΡΗ ΠΑΡΟΧΗ ΑΠΟ ΟΤΙ ΤΑ ΠΙΟ ΜΑΚΡΥΑ?ΜΗΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΠΟΥ ΒΟΥΛΟΜΕΝΟΣ Η ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΟΣ ΚΑΜΙΝΑΔΑ ΚΡΥΦΑ ΣΗΜΕΙΑ ΣΟΜΠΑ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΠΝΟΗ?ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΦΡΑΓΜΟ ΚΑΜΙΝΑΔΑΣ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΨΟΦΙΟ ΠΟΥΛΙ Η ΣΤΗ ΣΩΛΗΝΑ ΟΞΥΓΟΝΟΥ ΚΑΥΣΗΣ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΚΑΤΙ ΜΕΣΑ?ΚΑΠΟΙΟ ΦΘΑΡΜΕΝΟ ΚΟΡΔΟΝΙ ΙΣΩΣ? ΣΟΥ ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΕ ΣΟΜΠΑΡΑ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΠΥΡΟΒΟΛΑΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!Η ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ Η ΣΤΕΓΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΛΥΝΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΤΙΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΠΕΛΛΕΤ!!!!!!!!!!!
Last edit: 2 Χρόνια 1 Μήνας πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 1 Μήνας πριν #175919 από nikosbari
Καλημέρα και ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση
Έβαλα μοτέρ καυσαερίων και ήδη έχω κανονίσει να έρθει ο μάστορας για να το τσεκάρουμε... Πέλλετ δεν έχω αλλάξει. Σε περίπτωση που είναι όλα οκ με την σόμπα δηλαδή δεν διαπιστωθεί πρόβλημα στεγανότητας ή κάποιο βουλωμένο εξάρτημα, το επόμενο βήμα είναι να τσεκάρω τις ρυθμίσεις ;
Υπάρχει περίπτωση το πρόβλημα να οφείλεται στο καινούργιο μοτέρ ; 
Και πάλι ευχαριστώ!!!

(η σόμπα όπως το είπες και εσυ είναι διαμάντι - 11 χρόνια λειτουργίας χωρίς κανένα πρόβλημα ... τουλάχιστον μέχρι πριν μια βδομάδα!!!) 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 1 Μήνας πριν #175920 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Αυτή έχει αισθητήρα θερμοκρασίας ροής ΟΞΥΓΩΝΟΥ αέρα(ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ!!!!)AIR FLOW SENSOR.ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΝΙΖΕΙ ΚΑΥΣΗ ΚΑΙ ΜΟΤΕΡ ΚΑΥΣΑΕΡΙΩΝ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΗΝ ΡΟΗ ΚΑΙ ΤΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΟΞΥΓΩΝΟΥ ΑΠΟ ΤΗ ΣΩΛΗΝΑ ΑΕΡΑ ΣΕ ΣΥΝΑΡΤΗΣΗ ΜΕ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΚΑΥΣΑΕΡΙΩΝ ΠΟΣΟ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΤΕΡΗ ΚΑΥΣΗ !!!!ΠΙΑΝΕΙ ΧΝΟΥΔΙΑ ΒΡΩΜΕΣ ΣΚΟΝΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΜΕΤΑΒΟΛΕΣ ΤΟΥ ΜΟΤΕΡ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΕΣ.!!!ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΤΕΙ (ΑΝ ΠΙΑΣΕΙ) ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΡΟΠΟΣ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΘΕΛΕΙ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ(ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΜΑΤΙΑ ΤΩΡΑ !!!)ΑΝ Ο ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΠΑΡΕΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΕΥΡΩ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ !!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 1 Μήνας πριν #175928 από rofos
Απαντήθηκε από rofos στο θέμα Δεν αδειάζει το ποτηράκι σε Ravelli r70
Άνοιξαν και του νεκροθάφτη τα μάτια   

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 1 Μήνας πριν #175929 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΚΑΙ ΠΟΛΛΩΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΚΟΝΟΜΑΝΕ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΑΝΟΙΓΩ ΑΛΛΟ η ΑΝΟΙΓΩ ΕΩΣ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ!!!ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΙ """ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ""""
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": StuparArt

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ