Pellet point πρόβλημα

Περισσότερα
3 Χρόνια 4 Μήνες πριν #171551 από stelnik
Pellet point πρόβλημα δημιουργήθηκε από stelnik
Καλημέρα, έχω σόμπα edilkamin point 8kw τώρα και δυο χρόνια έχω πρόβλημα, την ανάβω λειτουργεί κανονικά και όταν αυτή θέλει μου βγάζει την ένδειξη al 4 αναρροφητηρας σε βλάβη (συμβαίνει όταν το μοτέρ απαγωγής καπναεριων έχει υποστεί βλάβη) 1 το μοτέρ έχει πάθει εμπλοκή 2 ο αισθητήρας στροφών έχει βλάβη 3 το μοτέρ έχει βλάβη 4 παρέμβαση θερμοστάτη του μοτέρ. Έχω καλέσει μέχρι τώρα δυο τεχνικούς, ο ένας μου άλλαξε το Φυγόκεντρο βεντιλατέρ του αέρα ο άλλος μου λέει να αλλάξω τον αισθητήρα καπναεριων και από ότι βλέπει λειτουργεί το Σύστημα απαγωγής καπναερίων αλλά και η μέτρηση του αισθητήρα ήταν οκ. Επειδή φοβάμαι ότι πιθανόν να τα αλλάξω όλα σιγά σιγά, δεν ξέρω τι να κάνω και με την εταιρία εγώ προσωπικά δεν έχω επικοινωνία,καθώς και εξουσιοδοτημένο τεχνικό προσωπικό για σομπεσ Πελλετ δεν υπάρχει. Τι να κάνω να πάρω αρχικά αισθητήρα και μετά σύστημα απαγωγής και στο τέλος πλακέτα;
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 3 Χρόνια 4 Μήνες πριν #171554 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Pellet point πρόβλημα
Εάν έχεις αλλάξει όλο το βεντιλατερ καυσαερίων ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟΔΙΟ ΣΤΟ ΣΤΡΟΦΟΜΕΤΡΟ(ΣΥΜΑΝΤΙΚΟ)ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΔΙΟΤΙ Η ΕΠΕΓΗΓΗΣΗ ΤΟΥ ΑΛΛΑΡΜ ΠΑΡΑΠΕΜΠΕΙ
ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΚΕΙ !!!!ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΙΣΘΗΤΗΡΑ ΚΑΥΣΑΕΡΙΩΝ ΤΟ ΑΛΛΑΡΜ !!!!!!(ΜΑΛ@ΚΙΕΣ ΣΟΥ ΛΕΝΕ).ΣΥΝΗΘΩΣ Η ΒΛΑΒΗ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΤΡΟΦΟΜΕΤΡΟ ΕΠΑΝΩ ΣΤΟ ΜΟΤΕΡ ΚΑΥΣΑΕΡΙΩΝ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΜΟΤΕΡ(ΘΑ ΠΟΝΕΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΙΣΑ ΛΕΦΤΑ)Η ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΣΚΑΛΩΝΕΙ ΣΤΟ ΜΕΤΡΗΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΡΥΘΜΙΣΗ ΤΩΝ ΣΤΡΟΦΩΝ ΤΟΥ ΜΟΤΕΡ!!!!ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΙΚΟΠΟ ΜΑΧΑΙΡΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ.ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΜΟΤΕΡ ΚΑΥΣΑΕΡΙΩΝ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΠΛΑΚΕΤΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ Η ΣΠΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ!!!ΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΒΑΤΖΑ ΜΟΤΕΡ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ???ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΛΑΜΙΑ!!!!!!ΓΡΑΨΕ ΕΝΑ ΕΜΑΙΛ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΟΥ ΕΦΥΓΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΝΑ ΓΡΑΦΩ
Last edit: 3 Χρόνια 4 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 4 Μήνες πριν #171563 από stelnik
Απαντήθηκε από stelnik στο θέμα Pellet point πρόβλημα
Καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση. Βρίσκομαι Κρήτη. Δεν αλαξα το βεντιλατερ καυσαερίων ούτε κάτι σχετικό με τα καυσαέρια. Το εμαιλ είναι Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 4 Μήνες πριν #171629 από stelnik
Απαντήθηκε από stelnik στο θέμα Pellet point πρόβλημα
Συγνώμη φίλε μου Κώστα που δεν επικοινώνησα μαζί λόγο δουλειάς μου, ωστόσο είχα επικοινωνια με εταιρία και μου είπαν ότι μου είπες και εσυ, καθώς φύσηξα το καλώδιο του στροφόμετρου και πλακέτας και από τότε λειτουργεί κανονικά (μάλλον υγρασία ή σκόνη ) εάν το ξανά κάνει θα τα πούμε. Ευχαριστώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 4 Μήνες πριν #171631 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Pellet point πρόβλημα
Να σαι καλά χαίρομαι που σε βοήθησα.τα λέμε καλές καυσεις

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.099 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ