ANGELA 12 My therm

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Μήνες πριν #171243 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα ANGELA 12 My therm
Υπαρχει ρυθμιση του μοτερ καυσαεριων σε αυτη τη φαση !!δεν ΕΧΕΙ ΜΟΤΕΡ ΠΟΥ ΦΥΣΑΕΙ ΣΤΗ ΚΑΥΣΗ ΜΟΝΟ ΜΟΤΕΡ ΚΑΥΣΑΕΡΙΩΝΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΑΝΑΡΡΟΦΗΣΗ!!!!!!!!!!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Mtxs1969

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Μήνες πριν #171249 από rofos
Απαντήθηκε από rofos στο θέμα ANGELA 12 My therm

Mtxs1969 έγραψε: Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ!!!
Ένα τελευταίο θεματάκι Έχω όταν έχω περάσει στη φάση του on Έχω την φλόγα να είναι κοντά στο τζάμι!!
Σαν να έρχεται πολύ αέρας....Υπάρχει ρύθμιση για αυτό?
Έκανα επαναφορά ρυθμίσεων όλα στο 0 και πάει πολύ καλά!!!


Πες μας κάτι. Αυτό με τη φλόγα στο κάνει περίπου στο τέλος της φάσης "enafsi" και συνεχίζεται στη φάση "on",και μετά από κάποια λεπτά στρώνει; ή στη φάση "enafsi" είναι όλα καλά και όταν μπει στη φάση "on" αρχίζει σταδιακά να αναπτύσσει μεγάλη φλόγα που φτάνει μέχρι το τζάμι;
Χωρίς να είμαι μπροστά στη σόμπα σου
και να έχω την εικόνα των φάσεων λειτουγίας της και της φλόγας , θα τολμούσα να πω ότι μάλλον έχεις περισσότερο πέλλετ στο κουπάκι καύσης παρά αέρα.
Κάτι παρόμοιο είχα και εγώ μεταξύ φάσης "enafsi" και "on" αναπτυσσόταν μεγάλη φλόγα στο θάλαμο καύσης που χτύπαγε στο τζαμάκι της πόρτας.
Λύθηκε αυξάνοντας το χρόνο "fi on" ώστε να προλαβαίνει να καεί το πέλλετ που έχει ρίξει στις φάσεις τις έναυσης πριν αρχίσει να ρίχνει πέλλετ στη φάση " on".

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 3 Χρόνια 3 Μήνες πριν #171255 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα ANGELA 12 My therm
Υπάρχει και ρύθμιση του χρόνου πόσο θα μείνει στη φάση που θα έχει ανάψει.πολυ πιθανόν να θέλει περισσότερο χρόνο να περιμένει ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΑΝΑΡΙΞΕΙ ΔΟΣΗ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ.
Last edit: 3 Χρόνια 3 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ