Επιλογη φιλτρου νερου για αεροθερμη πελλετ

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161028 από PavlosB
Δυστυχώς δεν έχω πρόσβαση στο μενού αυτό, οι επιλογές που εχω είναι πολύ περιορισμένες.. Θα μιλήσω με τεχνικό της εταιρίας αύριο. Και μένα δεν μου φάνηκε νορμάλ η μαυρίλα και βλέπω να πέφτει πολύ πελλετ στο δοχείο κατά τήν έναρξη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161029 από kosi

PavlosB έγραψε: Δυστυχώς δεν έχω πρόσβαση στο μενού αυτό, οι επιλογές που εχω είναι πολύ περιορισμένες.. Θα μιλήσω με τεχνικό της εταιρίας αύριο. Και μένα δεν μου φάνηκε νορμάλ η μαυρίλα και βλέπω να πέφτει πολύ πελλετ στο δοχείο κατά τήν έναρξη

Ζητα του να σου δείξει,τι pellet εχεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161042 από PavlosB
Θα μιλήσω το απόγευμα μαζί του. Δυστυχώς είναι μακρυά κ θα γίνει από το τηλέφωνο. Το πελλετ που εκαψα είναι της alfawood gruneHolz A1. Το πρώτο σακι που εκαψα ήταν ahira. Το ahira Μου έβγαλε πολύ καπνό στην αρχή ενώ το άλφα πολύ λίγο. Και τα δύο βγάζουν την μαυρίλα που σου είπα για 6-8 λεπτά.
Last edit: 6 Χρόνια 4 Μήνες πριν by PavlosB.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161045 από kosi
Το alfa είναι καλο το αναφέροιυν πολύ σιμφουριτες θέλω να το δοκιμάσω και εγώ και το ahira καλούτσικο είναι πάντα για εμενα,το θέμα καπνού που εχής πρέπει να είναι θέμα ρυθμίσεων άκου προσεκτικά τι θα σου λέει,αν δεν τα καταφέρεις βάλε μια φωτό από το κοντρόλερ σου μήπως και βοηθήσει κάποιος από το φορουμ.
Last edit: 6 Χρόνια 4 Μήνες πριν by kosi. Αιτία: 1

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161153 από PavlosB
Τελικά μετά την έλευση του τεχνικού, είπε ότι η σομπα δουλεύει πολύ καλά, είπε ότι ο λίγος μαύρος καπνός είναι φυσιολογικος και το μόνο που χρειάζεται να κάνω, είναι να προεκτεινω την καμιναδα τουλάχιστον 1 μέτρο κατακόρυφα (τώρα έχω ένα μέτρο οριζόντιο και 30 πόντους κατακορυφο που καταλήγει στο φίλτρο.. Θα φτιάξω μια βάση και θα σηκώσω ένα μέτρο κατακόρυφα μέχρι το φίλτρο και θα ενημερώσω για το αν θα αλλάξει κάτι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #164346 από AlexTsi

kosi έγραψε:

PavlosB έγραψε: Του Μοσχαλη κοστίζει 280 ευρώ κομπλέ με το κιτ καμιναδας το άλλο 150 χωρίς μπουρια είτε αυτό της φώτο είτε το απλό που είναι φθηνότερο και βάλω βανες και φλοτερ. Επομένως η διαφορά δεν είναι τεράστια, δεδομένο ότι θέλω σχεδόν μηδενική καπνα. .
Σε ευχαριστώ kosi για τις πληροφορίες. Τρεις ερωτήσεις ακόμη :
Σχετικά με τον θόρυβο της αντλιας πως πάει του Μοσχαλη; (μένω σε πολυκατοικια).
Και από θέμα αντοχής της αντλιας;
Όπως επίσης με τα πολλά κρύα τι κάνεις με το νερό στο δοχείο; μπαίνει κάποιο αντιπαγωτικο;
Μια φώτο της σύνδεσης σου θα βοηθούσε

Από θόρυβο στα δυο μετρα δεν το ακουσ,απο αξιοπιστία φέτος νόμιζα ότι χάλασε η αντλία η το τροφοδοτικό τελικά είχε θέμα η ένωση από το τροφοδοτικό στην αντλία,την σβήνω κατά τις δώδεκα με μια το βραδάκι στα πολύ κρύα μου πάγωνε το φίλτρο από επάνω μια λεπτή φλούδα θα έλεγα θυμάμαι ότι κάποιος έβαζε αντιπαγοτικο αλλα δεν προλαβαίνει να παγώσει όλο το φίλτρο του λαειστον όχι στο κιλκίς που είχε καλά κρύα πέρσι..Φωτογραφίες μετά από τόσα χρονια στο forum ακόμα δεν έχω βαλι θα προσπαθήσω το βραδακι.

Καλημέρα Κοσμά, μένω και γω στο Κιλκίς, το φίλτρο νερού το πήρες από κάποιον πωλητή εδώ ή έκανες παραγγελία από την εταίρα Μοσχαλη;
Έχω μια σόμπα pellet Burnit 10kw και ο κλασικός πρώτος "πατέντα" τρόπος φίλτρου νερού με τον τενεκέ τυριού. Το μπαλκόνι έχει Νάυλον μουσαμάδες για τον χειμώνα οπότε καταλαβαίνεις τι γίνεται εκεί μέσα. Είδα κάποια βίντεο με το συγκεκριμένο φίλτρο νερού που ανέβασες και φώτο. Πολύ καλό. Αλλιώς σκέφτηκα να τραβήξω μπουριά περίπου 6 μετρά πλαγίως. (1m κάθετα, μετά λοξή γωνία για κλήση με συστολή από Φ80 σε Φ100 και μετά από εκεί και πέρα 6 μέτρα να βγει πλάγια από το μπαλκόνι και το Νάυλον έξω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ