Αποθήκευση καυσόξυλων

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #107897 από lefteris
Απαντήθηκε από lefteris στο θέμα Αποθήκευση καυσόξυλων

ELECTRICALCHIEF έγραψε: Και με τα ζουζουνια, ποντικια ή φιδια που μπορει να κρυφτουν? εγω τα ξυλα μου τα εχω σε επαφη με το χωμα, αν και δεν υπαρχει πιθανοτητα να βραχουν λογω περιμετρικου κλεισιματος. Απλα δεν εχω το μεγιστο αερισμο.


Όλα αυτά αν είναι να φωλιάσουν ή εαν είναι περαστικά - θα τα έχεις ανεξαρτήτως το εαν είναι στο χώμα ή σε παλέτες τα ξύλα.

Χημικά - φαρμακα για όλα αυτά (θειάφι - ποντικοπαγίδες - ράντισμα - κ.α. πολλά :oops: ) θεωρητικά μπορεί να τα κάνεις.
Ο καθένας μας κρίνει και πράτει αυτοβούλως.

Εγώ ... με τίποτα :blink:

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 5 Μήνες πριν #153841 από meletis
Απαντήθηκε από meletis στο θέμα Αποθήκευση καυσόξυλων
Τα αγοράσαμε τον Αύγουστο, οι 7 τόνοι τακτοποιήθηκαν στήν αποθήκη, και 1500 Kg σκεπάστηκαν με μουσαμά σε εξωτερικό χώρο για την προστασία απο τις καιρικές συνθήκες.Φέτος θα κάψουμε μόνο ελιά.

Φοιτητής Μηχ.Πληροφορικής
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #154509 από seventh_heaven
Απαντήθηκε από seventh_heaven στο θέμα Αποθήκευση καυσόξυλων
Καλησπέρα. Αγόρασα ένα μεταλλικό μπαούλο από γαλβανιζέ λαμαρίνα για να αποθηκεύω τα ξύλα στο μπαλκόνι.
Ωστόσο δεν έχει καθόλου ανοίγματα (περσίδες ή οπές) για εξαερισμό ώστε να μην εγκλωβίζεται μέσα η υγρασία των ξύλων.

Θεωρείτε απαραίτητη την ύπαρξη οπών για εξαερισμό;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ