Επιλογής σόμπας πέλλετ

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179115 από Αντωνης 1
Απαντήθηκε από Αντωνης 1 στο θέμα Επιλογής σόμπας πέλλετ
Η μία επιλογή είναι η πρώτη εκεί που βγενει το μπούτι της σόμπας και όπως είναι τα μπούτια στην πρωινές φωτογραφίες.2 επιλογή είναι να βγει από εκεί που βγενει οσωληνας του απροφητηρα στο ταβανι βέβαια έχει παλτό ξύλο και είναι και κοντά το παράθυρο.Απο μέσα θα είναι μια κάθετη σωλήνα οεριποι1.60μετρα μια γωνιά και μετά οριζόντια περίπου 3 μέτρα μέχρι να βγει έξω πάνω από την σωλήνα του απορροφητήρα όπως φενετε στην δεύτερη φωτογραφία ξ.Ξερω και εκεί έχει ντουλάπια και ξύλο στο ταβάνι.3 στο ντουβσρι και βγενει κατευθείαν έξω τα μπουρια και υψος 2 μέτρα όπως μου είπες.Αλλα εινε δίπλα στην πόρτα εισόδου και από πάνω έχει την κεραμοσκεπή σου στέλνω και μια φωτογραφία της σκεπής για να έχεις πλήρη άποψη .Σε σάλτσα και σου ζητώ συγνώμη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179116 από Αντωνης 1
Απαντήθηκε από Αντωνης 1 στο θέμα Επιλογής σόμπας πέλλετ
Αυτή είναι η στέγη 
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179117 από Αντωνης 1
Απαντήθηκε από Αντωνης 1 στο θέμα Επιλογής σόμπας πέλλετ
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179120 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Επιλογής σόμπας πέλλετ
οσο αφορα το κλιματιστικο ...αν η καταναλωση που αναφερεις ειναι τετραμηνο ειναι λιγη αν ειναι μηνας ειναι πολυ σε καθε περιπτωση αυτη την περιοδο το κλιματιστικο στοιχιζει λιγοτερο δυστυχως κανεις δεν ξερει που θα πανε οι τιμες το πελλετ αυξηθηκε σχεδον 100% στην αθηνα οπως και το ξυλο κι αν κρατησεις και την σομπα που εχεις περνεις κατι μικροτερο 
για τα ξυλα αυτο που ενοχλει ειναι οτι ειναι διπλα στην σομπα το μπουρι μονωνεται και δεν ενοχλει 
καμμια απο τις δυο διαδρομες δεν ειναι καλη προτιμοτερο εκει που ειναι η σομπα ωστε αν χρειαστει να μπορεις να προσθεσεις κανα μπουρι 
κοντα στην πορτα εξοδου δεν μπαινει ?? η σε εξωτερικο τοιχο ? (οχι παντως σε κρεβατοκαμαρα) 


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179121 από Αντωνης 1
Απαντήθηκε από Αντωνης 1 στο θέμα Επιλογής σόμπας πέλλετ
Εκεί που είναι η σόμπα υπάρχουν αυτές η 2 διαδρομές η να φύγει το μπουρ δεξιά οριζόντια προς την πόρτα.σΣτην πόρτα που σου έδειξα υπάρχει τοίχος από μέσα απλός δεν ξέρω διάστασης στην σόμπα γιατί ακριβός από δίπλα είναι ο τρειθεσιος καναπές.Εκει που πήγα να δω για σόμπα μου πρότεινε εκεί στην πόρτα δίπλα με φίλτρο νερού.Μου πρότεινε και την σόμπα fuego νομίζω Κάπος έτσι λεγότανε και μου είπε ότοι έχει τα ίδια εξαρτήματα με την kalor που του ζήτησα είναι λίγο πιο ακριβή αυτή που μου προτεινε . Μου επισήμανε ότοι είναι 12kv Αλλά στην ουσία 10kv

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179126 από Αντωνης 1
Απαντήθηκε από Αντωνης 1 στο θέμα Επιλογής σόμπας πέλλετ
Τι 3ννοεις εκεί που είναι η σόμπα και αν χρειαστεί να τραβειξω κανένα μπουρι.το μπούτι που να πάει? Δεξιά είναι η μία διαδρομή προς την έξοδο του απορροφητήρα και η άλλη προς τα πίσω της σόμπας στο δωμάτιο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.100 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ