Περί πυρηνόξυλου...

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #103382 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Περί πυρηνόξυλου...

electron έγραψε: χαχαχαχα πάθατε την πλάκα σας ε??, :P

Βασικά δεν εχω θέμα, μπορώ να το καψω σε mix με πελλετ, απλα ειπα να το βάλω μπορει να το θελει κανένας φίλος εστω για δοκιμή, και αφετέρου δεν ξερω τι καίγατε εσείς αυτό είναι ΑΑΑ υλικό

Βασικά γιατι ρε Βαγγο να το πετάξω? λεφτα ειναι και αυτα δεν τα βρίσκουμε στον δρόμο, ασε που κάνει και για λίπασμα!

Μην μου χαλάτε την Αγγελιαααα :lol:


Αν είχες δουλέψει αυτό που μου πούλησε ο ζαχαριουδάκης πέρσι όταν δεν τα γνώριζα καλά το θέμα πυρηνόξυλο, αμφιβάλλω αν θα άντεχες να κάψεις τα 1600 kg που έκαψα με χίλια ζόρια εγώ.. Ο καμένος στον χυλό φυσάει και το γιαούρτι :P :P :P Το καλό καθάρισμα που πρέπει να γίνει φέτος στον λέβητα μου είναι λόγω αυτού του υλικού που είχα αγοράσει πέρσι..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Last edit: 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν by vag1234.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #103383 από Διονύσιος
Απαντήθηκε από Διονύσιος στο θέμα Περί πυρηνόξυλου...
Όχι δεν έχω! δεν έχω διαστημόπλοιο! διαχειρίζομε μια μονάδα θέρμανσης 1MW! με 4 λέβητες των 250 και η αλήθεια έιναι ότι πολύ δύσκολα το καίω αυτό το υλικό...Και εκτός από τους 250 τον. από αυτό έκαψα και δεν θα σας πω πόσα φορτυγά ξύλα γιατί...
Συγνώμη στον αδερφό δεν ήθελα να τον πειράξω. Έχει δίκιο είναι και αυτά 25 Ευρώ για εκείνον όπως και για εμένα...Μην το πετάξεις κάντο mix και ξεχνα την αγγελίαααα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #103385 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Περί πυρηνόξυλου...
είχα πάρει δειγμα βιομάζας (60κιλα) απο τον ζαχαριουδάκη, άλλα φυσικά καμιά σχέση. Τεσπα και εγω για πλάκα είπα για το διαστημόπλοιο..

Χαράς στο κουράγιο σου για τους 250τονους, Η αλήθεια είναι ότι είναι δύστροπο υλικό.. αλλά αν το βρει κάποιος φθηνα και εχει και χρονο να καθαρίζει ισως να τον συμφέρει.

Βγήκαμε οfftopic, προτείνω να "καθαριστεί" το θέμα


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #103463 από egglezos
Απαντήθηκε από egglezos στο θέμα Περί πυρηνόξυλου...
ένα μικρό σχόλιο και το λήγω: όλα τα υλικά καίγονται στους κατάλληλους λέβητες. Ιδιαίτερα το πυρηνόξυλο καίγεται στην Ελλάδα κάτι δεκαετίες, τώρα θα το μάθουμε? Μόνο κάτι χθεσινοί...

Αν δεν έχεις τον κατάλληλο λέβητα να το κάψεις, τότε καλά κάνεις και το δίνεις.

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #103466 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Περί πυρηνόξυλου...
Ποιός είπε ότι δεν το καίνε οι λέβητες μας?? Το καίνε μια χαρά.. Απλά θέλουν παραπάνω καθάρισμα και συχνότερη απομάκρυνση στάχτης. Πέρα ότι το πυρηνόξυλο τείνει να ξεπεράσει τα 150€/τον..και αν πέσεις σε κανένα μάπα υλικό όπως έπεσα εγώ πέρσι την έκατσες..

Επίσης η μυρωδιά του πυρηνόξυλου μερικές φορές είναι λίγο ενοχλητική..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Last edit: 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν by vag1234.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #103472 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Περί πυρηνόξυλου...

vag1234 έγραψε: Ποιός είπε ότι δεν το καίνε οι λέβητες μας?? Το καίνε μια χαρά.. Απλά θέλουν παραπάνω καθάρισμα και συχνότερη απομάκρυνση στάχτης. Πέρα ότι το πυρηνόξυλο τείνει να ξεπεράσει τα 150€/τον..και αν πέσεις σε κανένα μάπα υλικό όπως έπεσα εγώ πέρσι την έκατσες..


+100


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ