Επισημάνσεις στους συντονιστές

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #86515 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Επισημάνσεις στους συντονιστές
@ stavros kriti

Όπως είπε και ο dimlyk, είναι ίσως αναμενόμενο να δείχνετε δυσπιστία απέναντι σε μια κοινότητα που μόλις γνωρίσατε, μιας και είστε μέλος της μόλις 10 ημέρες περίπου (εκ των οποίων απών τις 7, ως αποκλεισμένος για αλίευση πελατών), οπότε δεν γνωρίζετε ακόμα πρόσωπα και πράγματα και η εμπιστοσύνη ως γνωστόν χτίζεται σιγά σιγά με τον καιρό.

Μήπως λοιπόν, ελλείψει σχετικών δεδομένων, βγάζετε βιαστικά συμπεράσματα που ξεφεύγουν από τα όρια της παραπάνω δυσπιστίας και είναι ίσως αβάσιμα ή και άδικα? Συμπεράσματα, τα οποία ουσιαστικά είναι κατηγορίες.

Επίσης, ίσως δεν καταλάβατε ακόμα ότι πρόκειται για φόρουμ ανταλλαγής απόψεων καταναλωτών και όχι για κάποιο ρινγκ όπου κονταροχτυπιούνται οι έμποροι για να επιβιώσει ο πιο μάγκας όπως το λέτε.



Επίσης θα ξανασυμφωνήσω με τον dimlyk, ότι και εμείς από την πλευρά μας, μιας και δε σας γνωρίζουμε, δικαιούμαστε να είμαστε ομοίως δύσπιστοι.

Προσωπικά με προβληματίζουν τα παρακάτω 2 ζεύγη παραθέσεων (δικά σας κείμενα στο φόρουμ):

stavros kriti έγραψε: ξερετε πολυ καλα οτι ειμαι Ιδιοκτητης εργοστασιου πελλετ καθως εχω ηδη λαβει μαιλ σας για να διαφημιστω οπως εγω ζητησα.


stavros kriti έγραψε: Γεια σας! Καλως σας βρηκα. δεν τα εμπορευομαι τα πουλαω στην τιμη αγορας τους συν τα μεταφορικα απο κρητη αθηνα. ειχα ξεκινησει επαφες οντως για εμποριο και ειχαμε μια κουβεντα με το ''λογω τιμης΄''.

εδωσα προκαταβολες να κλεισω καποιες ποσοτητες και τιμες και μετα στραβωσε η δουλεια οταν ηταν να γραφτουν σε χαρτια αυτα που λεγαμε και τους παρατησα.

το μονο που ζηταω ειναι να πουλησω τα παραπανω σε ποσοτητα που να παρω τις προκαταβολες μου πισω.

δεν ειναι και πολλοι οι 650 τοννοι στο συνολο!

και απο την αλλη κερδιζουν και απο τις τιμες και 2-3-4 απο το φορουμ!

ευχαριστω





Και:


stavros kriti έγραψε: εγω δεν εκανα καποια προσφορα ας με ψαξουν να με βρουν αυτοι, και ουτε πελατες ψαρεψα αν και ξερω οτι ειμαι ο φτηνοτερος στην ελλαδα λογω οτι εχω δικια μου την πρωτη υλη και δεν αγοραζω τιποτα, ουτε και ονομα εταιρειας-εργοστασιου εδωσα ποτε. το μονο που προμηθευομαι ειναι οι σακουλες και το ρευμα απο την ΔΕΗ!

jnet έγραψε:

stavros kriti έγραψε: Γεια σας! Καλως σας βρηκα. δεν τα εμπορευομαι τα πουλαω ...


Εχουμε παραπονα από μέλη που δεχονται email με την προσφορά σας. Εδω μέσα δεν είναι χωρος πωλησης. Αποκλεισμός για μια εβδομάδα





Συνοψίζω:

- ενώ στην αγγελία σας παρουσιάζεστε ως υποψήφιος έμπορος που του χάλασε η συμφωνία και ξέμεινε με εμπόρευμα που θέλει να πουλήσει για να ξεχρεώσει, σήμερα μας λέτε ότι έχετε εργοστάσιο πέλλετ.

- λέτε ότι δεν ψαρέψατε πελάτες, ενώ μόλις επανήλθατε από αποκλεισμό λόγω αλίευσης πελατών.


Έχετε να πείτε κάτι πάνω σ' αυτά μήπως?

Διότι όπως καταλαβαίνεται, η δική μας δυσπιστία έχει βάσεις να στηριχθεί.

Η δική σας δυσπιστία όμως μάλλον καθοδηγείται από το πως θα θέλατε να λειτουργεί το φόρουμ, προς όφελος των εμπόρων και δικό σας φυσικά.




Δεν ξέρουμε αν περιμένετε από το φόρουμ για να συντηρήσετε την επιχείρησή σας, ούτε και μας ενδιαφέρει. Επιθυμείτε ωστόσο να το εκμεταλλευτείτε εμπορικά.

Δε σας πίεσε κανείς να γραφτείτε στο φόρουμ. Επιλογή σας ήταν.

Γιατί λοιπόν μιλάτε τόσο απαξιωτικά για το φόρουμ?




Τέλος, είπατε:

θα ηθελα συμβουλευτικα να εννημερωθει ο κ Κυργιδης για το ποστ μου και για τις συμπεριφορες ολων εδω.

Ο κύριος Κυργίδης ενημερώνεται. Για την προκειμένη περίπτωση θα το φροντίσω και προσωπικά μιας και το ζητάτε, μην ανησυχείτε.


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #86531 από stavros kriti
ναι δεν ηξερα στην αρχη και βλεπωντας Προηγουμενη αγγελια στο φορουμ "πωλειται πυρηνας, τσοφλι βερυκοκου κ.α"" ειχε αναρτησει τις τιμες του και ειναι ακομα αναρτημενες κανονικα! Σημειωνω οτι αντιγραφη αυτης της αγγελιας ειναι και σε αλλο site! AYTO TO ΓΡΑΦΩ ΩΣ ΠΡΟΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ στο ποστ που εκανα μετα και λεω οτι δεν ειμαι εμπορας και οπως ειπατε ηθελα να ξεχρεωσω.οντως εγινε ετσι αλλα ειχα γραψει οτι θελω να παρω τις προκαταβολες μου πισω δεν ημουν χρεωμενος μου χρωστουσαν!
τα εγραψα αυτα γιατι πιστευα οτι ετσι θα περνουσαν! νομιζα οτι ηταν κατι σαν site αγγελιων στην αρχη.
οπως και να χει ποια η διαφορα μου απο την παραπανω αγγελια? (εκτος του οτι ημουν φθηνοτερος?) εργοστασιο εχει κ αυτος οπως και εγω, περισσεμα υλικων εχουμε και οι δυο!(οπως λεει αυτος)αλλα αυτος μπορει να τα καψει, οπως και εγω να τα επεξεργαστω και να τα εμπορευτω, στην περιπτωση την δικια μου ομως αν δεν τα επεξεργαστω αμεσα (αποξυρανση)το υλικο θα αρχισει μετα απο μερες να ζυμωνεται και για να αποφυγω αυτο πρεπει να εχω ενα φορτωτη να τα αναμοχλευει συνεχως και αυτο ανεβαζει το κοστολογιο μου με αποτελεσμα να το βαλω στην τιμη μεσα και παλι θα εχανε ο καταναλωτης. Αυτα ειδα και καταλαβα για διακρισεις που γινονται εδω μεσα! και επιβεβαιωθηκα και με τα οσα γραφουν οι συμφορουμιτες εδω! για τα αλλα θα σας απαντησω το βραδυ λογω οτι δεν εχω αλλο χρονο τωρα. π

GT έγραψε: @ stavros kriti

Όπως είπε και ο dimlyk, είναι ίσως αναμενόμενο να δείχνετε δυσπιστία απέναντι σε μια κοινότητα που μόλις γνωρίσατε, μιας και είστε μέλος της μόλις 10 ημέρες περίπου (εκ των οποίων απών τις 7, ως αποκλεισμένος για αλίευση πελατών), οπότε δεν γνωρίζετε ακόμα πρόσωπα και πράγματα και η εμπιστοσύνη ως γνωστόν χτίζεται σιγά σιγά με τον καιρό.

Μήπως λοιπόν, ελλείψει σχετικών δεδομένων, βγάζετε βιαστικά συμπεράσματα που ξεφεύγουν από τα όρια της παραπάνω δυσπιστίας και είναι ίσως αβάσιμα ή και άδικα? Συμπεράσματα, τα οποία ουσιαστικά είναι κατηγορίες.

Επίσης, ίσως δεν καταλάβατε ακόμα ότι πρόκειται για φόρουμ ανταλλαγής απόψεων καταναλωτών και όχι για κάποιο ρινγκ όπου κονταροχτυπιούνται οι έμποροι για να επιβιώσει ο πιο μάγκας όπως το λέτε.



Επίσης θα ξανασυμφωνήσω με τον dimlyk, ότι και εμείς από την πλευρά μας, μιας και δε σας γνωρίζουμε, δικαιούμαστε να είμαστε ομοίως δύσπιστοι.

Προσωπικά με προβληματίζουν τα παρακάτω 2 ζεύγη παραθέσεων (δικά σας κείμενα στο φόρουμ):

stavros kriti έγραψε: ξερετε πολυ καλα οτι ειμαι Ιδιοκτητης εργοστασιου πελλετ καθως εχω ηδη λαβει μαιλ σας για να διαφημιστω οπως εγω ζητησα.


stavros kriti έγραψε: Γεια σας! Καλως σας βρηκα. δεν τα εμπορευομαι τα πουλαω στην τιμη αγορας τους συν τα μεταφορικα απο κρητη αθηνα. ειχα ξεκινησει επαφες οντως για εμποριο και ειχαμε μια κουβεντα με το ''λογω τιμης΄''.

εδωσα προκαταβολες να κλεισω καποιες ποσοτητες και τιμες και μετα στραβωσε η δουλεια οταν ηταν να γραφτουν σε χαρτια αυτα που λεγαμε και τους παρατησα.

το μονο που ζηταω ειναι να πουλησω τα παραπανω σε ποσοτητα που να παρω τις προκαταβολες μου πισω.

δεν ειναι και πολλοι οι 650 τοννοι στο συνολο!

και απο την αλλη κερδιζουν και απο τις τιμες και 2-3-4 απο το φορουμ!

ευχαριστω





Και:


stavros kriti έγραψε: εγω δεν εκανα καποια προσφορα ας με ψαξουν να με βρουν αυτοι, και ουτε πελατες ψαρεψα αν και ξερω οτι ειμαι ο φτηνοτερος στην ελλαδα λογω οτι εχω δικια μου την πρωτη υλη και δεν αγοραζω τιποτα, ουτε και ονομα εταιρειας-εργοστασιου εδωσα ποτε. το μονο που προμηθευομαι ειναι οι σακουλες και το ρευμα απο την ΔΕΗ!

jnet έγραψε:

stavros kriti έγραψε: Γεια σας! Καλως σας βρηκα. δεν τα εμπορευομαι τα πουλαω ...


Εχουμε παραπονα από μέλη που δεχονται email με την προσφορά σας. Εδω μέσα δεν είναι χωρος πωλησης. Αποκλεισμός για μια εβδομάδα





Συνοψίζω:

- ενώ στην αγγελία σας παρουσιάζεστε ως υποψήφιος έμπορος που του χάλασε η συμφωνία και ξέμεινε με εμπόρευμα που θέλει να πουλήσει για να ξεχρεώσει, σήμερα μας λέτε ότι έχετε εργοστάσιο πέλλετ.

- λέτε ότι δεν ψαρέψατε πελάτες, ενώ μόλις επανήλθατε από αποκλεισμό λόγω αλίευσης πελατών.


Έχετε να πείτε κάτι πάνω σ' αυτά μήπως?

Διότι όπως καταλαβαίνεται, η δική μας δυσπιστία έχει βάσεις να στηριχθεί.

Η δική σας δυσπιστία όμως μάλλον καθοδηγείται από το πως θα θέλατε να λειτουργεί το φόρουμ, προς όφελος των εμπόρων και δικό σας φυσικά.




Δεν ξέρουμε αν περιμένετε από το φόρουμ για να συντηρήσετε την επιχείρησή σας, ούτε και μας ενδιαφέρει. Επιθυμείτε ωστόσο να το εκμεταλλευτείτε εμπορικά.

Δε σας πίεσε κανείς να γραφτείτε στο φόρουμ. Επιλογή σας ήταν.

Γιατί λοιπόν μιλάτε τόσο απαξιωτικά για το φόρουμ?




Τέλος, είπατε:

θα ηθελα συμβουλευτικα να εννημερωθει ο κ Κυργιδης για το ποστ μου και για τις συμπεριφορες ολων εδω.

Ο κύριος Κυργίδης ενημερώνεται. Για την προκειμένη περίπτωση θα το φροντίσω και προσωπικά μιας και το ζητάτε, μην ανησυχείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #86545 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Επισημάνσεις στους συντονιστές

stavros kriti έγραψε: ναι δεν ηξερα στην αρχη και βλεπωντας Προηγουμενη αγγελια στο φορουμ "πωλειται πυρηνας, τσοφλι βερυκοκου κ.α"" ειχε αναρτησει τις τιμες του και ειναι ακομα αναρτημενες κανονικα! Σημειωνω οτι αντιγραφη αυτης της αγγελιας ειναι και σε αλλο site! AYTO TO ΓΡΑΦΩ ΩΣ ΠΡΟΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ στο ποστ που εκανα μετα και λεω οτι δεν ειμαι εμπορας και οπως ειπατε ηθελα να ξεχρεωσω.οντως εγινε ετσι αλλα ειχα γραψει οτι θελω να παρω τις προκαταβολες μου πισω δεν ημουν χρεωμενος μου χρωστουσαν!
τα εγραψα αυτα γιατι πιστευα οτι ετσι θα περνουσαν! νομιζα οτι ηταν κατι σαν site αγγελιων στην αρχη.
οπως και να χει ποια η διαφορα μου απο την παραπανω αγγελια? (εκτος του οτι ημουν φθηνοτερος?) εργοστασιο εχει κ αυτος οπως και εγω, περισσεμα υλικων εχουμε και οι δυο!(οπως λεει αυτος)αλλα αυτος μπορει να τα καψει, οπως και εγω να τα επεξεργαστω και να τα εμπορευτω, στην περιπτωση την δικια μου ομως αν δεν τα επεξεργαστω αμεσα (αποξυρανση)το υλικο θα αρχισει μετα απο μερες να ζυμωνεται και για να αποφυγω αυτο πρεπει να εχω ενα φορτωτη να τα αναμοχλευει συνεχως και αυτο ανεβαζει το κοστολογιο μου με αποτελεσμα να το βαλω στην τιμη μεσα και παλι θα εχανε ο καταναλωτης. Αυτα ειδα και καταλαβα για διακρισεις που γινονται εδω μεσα! και επιβεβαιωθηκα και με τα οσα γραφουν οι συμφορουμιτες εδω! για τα αλλα θα σας απαντησω το βραδυ λογω οτι δεν εχω αλλο χρονο τωρα. π



Δηλαδή με λίγα λόγια ήσασταν ανειλικρινής με τα μέλη μας και το φόρουμ, παρουσιάζοντας τον εαυτό σας ως κάτι διαφορετικό, αποσκοπώντας στην καλύτερη εξυπηρέτηση των οικονομικών συμφερόντων σας. Όσο για την έκφρασή σας "τα εγραψα αυτα γιατι πιστευα οτι ετσι θα περνουσαν", ομολογώ σας τιμά μεν η εκ των υστέρων ειλικρίνειά σας και ελπίζω να μην έχετε κάνει και τίποτα άλλο, με το ίδιο σκεπτικό...

Προφανώς δεν ξεκινήσατε καλά, δεδομένου ότι οι καλοί λογαριασμοί κάνουν τους καλούς φίλους. ;)

Ξαναλέω, το energ.gr ξεκίνησε και συνεχίζει να λειτουργεί ως καταναλωτικό φόρουμ, για τη συσπείρωση και προστασία των καταναλωτών από παρόμοιες εμπορικές τακτικές, πράγμα που σας ενόχλησε αν κρίνω από τις κατηγορίες που εκτοξεύσατε αλλά και τις προτάσεις που κάνατε.

Και συνεχίζω:

Το τελευταίο εικοσαήμερο, γίνεται εκκαθάριση στο φόρουμ, στα πλαίσια της οποίας η άλλη αγγελία που επικαλείστε έχει ήδη διαγραφεί, εδώ και κάποιες μέρες.
Σας το λέω με βεβαιότητα, γιατί η διαδικασία γίνεται από εμένα προσωπικά.
Δεν είναι αναρτημένη κανονικά όπως λέτε, δεν είναι αληθές και δεν διαγράφηκε τώρα, για να προλάβω τυχόν σχόλιό σας.

Όσο για τις διακρίσεις που λέτε, σας διαβεβαιώνω ότι ΔΕΝ γίνονται.
Είναι γεγονός ότι πολλά μέλη κατά καιρούς εκφράζουν επιφυλάξεις, ωστόσο αυτό δε σημαίνει ότι ανταποκρίνονται και στην πραγματικότητα. ;)
Η συγκεκριμένη αγγελία, αν είχατε προσέξει το πλαίσιο κάτω δεξιά, είχε υποστεί επεξεργασία από συντονιστή, με διαγραφή στοιχείων επικοινωνίας του εμπόρου.


Είπατε παραπάνω:

stavros kriti έγραψε:
Δεν μπορειτε να σβηνετε τα ποστ που εχουν καλυτερες τιμες απο αυτα που πασσαρετε και ξερετε πολυ καλα οτι ειμαι Ιδιοκτητης εργοστασιου πελλετ καθως εχω ηδη λαβει μαιλ σας για να διαφημιστω οπως εγω ζητησα.

το θεμα ειναι ομως οτι μια επιχειρηση δεν μπορει να βασιστει στην πωληση για να λειτουργησει σε ενα φορουμ οπως και το δικο σας οσες διαφημησεις και να κανω σε εσας, οταν η τιμη πωλησης μου ειναι αυξημενη, αρα δεν μπορειτε να διαγραφεται ενα ποστ που εχει καλυτερες τιμες απο εμενα ( με βολευει να διαγραφει απο την μια, απο την αλλη ομως θελω να εννημερωθω και για την τιμη ενος ανταγωνιστη)


Αφού σας ενημερώσω ότι μπορούμε και πρέπει να τα διαγράφουμε καθώς είναι ενάντια στους κανόνες, καθώς και ότι δεν πασσάρουμε τίποτα όπως εσφαλμένα μας κατηγορείτε, θέλω να σας εκφράσω την έκπληξή μου, μιας και είναι η πρώτη φορά που συναντώ τέτοιο σκεπτικό. Μου κάνει εντύπωση που κόπτεστε τόσο πολύ για κάποιον ανταγωνιστή σας και όντας έμπορος, αδυνατώ να πιστέψω ότι δεν έχετε άλλο μέσο για να μάθετε τις τιμές των συναδέλφων σας.
Γιατί κόπτεστε τόσο λοιπόν για τη διαγραφή του post?


Και κλείνω με κάτι που είπατε σε άλλο θέμα:

stavros kriti έγραψε: τι εγινε θα σκοτωθειτε σημερα εδω μεσα? ξεκολατε και αφηστε τσι μαλακιες που λεμε στην κρητη. τα διαβασα ολα! (1 ωρα μου πηρε)


Ομολογώ ότι η παρένθεση με ξενίζει.
Έχω κάποια σχετική εμπειρία σε φόρουμ, τέτοιο πράγμα δεν έχω ξαναδεί.
Ποιος ο λόγος να προσδιορίσετε χρονικά το πόση ώρα κάνατε να τα διαβάσετε?
Μπορείτε να μου το εξηγήσετε αν θέλετε?
Και είστε σίγουρος ότι ήσασταν συνδεδεμένος τόση ώρα πριν γράψετε το παραπάνω post?
Το λέω διότι παρακολουθώ συνεχώς τους εγγεγραμμένους και ομολογώ ότι δε σας πρόσεξα.


Καλή σας μέρα κύριε Σταύρο και το βράδυ που θα έχετε χρόνο, απαντήστε αν θέλετε συγκεντρωτικά σε όλα τα παραπάνω.

Συγνώμη αν κούρασα με το τεράστιο post, ελπίζω να μη σας μπερδέψω και παραλείψετε κάτι.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Καλή σας μέρα! :)


Ακόμα στα πετρέλαια...
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by GT.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Sp4wN

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #86563 από Gdevil
Απαντήθηκε από Gdevil στο θέμα Επισημάνσεις στους συντονιστές
Παρεμβαίνω λίγο στην κουβέντα σας καθώς πολλά γράφονται αλλά μάλλον είναι απλά τα πράγματα.
Όπως το έχω καταλάβει εγώ υπάρχουν οι εξής 3 περιπτώσεις.

1) ιδιώτης θέλει να πουλήσει κάτι σε άλλους ιδιώτες μέλη του φόρουμ. Προφανώς πρόκειται για 1 λέβητα, 1 σκούπα, 1 χωράφι, ή ακόμα και μια μικρή ποσότητα από κάποιο είδος καυσίμου που του έχει ξεμείνει ή οτιιδήποτε τεσπα.
Πάντως δε πρόκειται για εμπορική συναλλαγή κατ'εξακολούθηση και κατ' επάγγελμα.
Ολα καλά. Μέλος πουλάει κάτι σε άλλο μέλος. Και τα δύο μέλη βγαίνουν κερδισμένα
Επίσης ιδιώτης μέλος του φόρουμ μπορεί και καλό είναι να πληροφορεί άλλα μέλη σχετικά με τιμές που βλέπει και τις εντυπώσεις που έχει χρησιμοποιώντας κάποιο προϊόν. Δεν έχει να κερδίσει κάτι άμεσσα αλλά έμεσα κερδίζει από τις ίδιες ενέργειες που κάνουν άλλα μέλη.
Επίσης όλα καλά. Πολλά μέλη κερδίζουν μαθαίνοντας τις εμπειρίες άλλων μελών.

2) Έμπορος θέλει να πουλήσει κάτι στα μέλη του φόρουμ.
Επικοινωνεί με τους διαχειριστές με e-mail. Διαβάζει και τα όσα αφορούν τις επιχειρήσεις και γράφονται εδώ www.energ.gr/j15/index.php?option=com_co...cle&id=71&Itemid=129
Σωστός επαγγελματίας. Με εμπιστοσύνη στο προϊόν που θέλει να πουλήσει και στην τιμή που το πουλάει. Με διάθεση να κερδίσει αλλά όχι να κερδοσκοπήσει. Με εύκολο και σχετικά ανέξοδο τρόπο πετυχαίνει να αυξήσει τον τζίρο του και τα κέρδη του αλλά όχι παραπλανώντας τους πελάτες του.
Την ψάχνει την δουλειά του. Δεν περιμένει να τον ψάξουν B) (αυτό αφορά κάτι που διάβασα σε προηγούμενο πόστ).
Αποτέλεσμα?
Σε 1-2 μέρες έχει πετύχει και αυτός να κάνει την δουλειά του, και το φόρουμ να ωφεληθεί και τα μέλη να κερδίσουν

3) Έμπορος θέλει να κερδίσει πελάτες και δεν θέλει να μπει στην ανωτέρω διαδικασία.
Θεωρεί σωστό να κάνει απλώς λογαριασμό που σαν απλό μέλος θα "πληροφορήσει" άλλα μέλη για τιμές.
Το αποτέλεσμα θα είναι να διαγράφονται από τους διαχειριστές των πόστ που κάνει.
Επιπλέον από μόνο του το γεγονός πως θεωρεί πως δεν πρέπει να ακολουθήσει μία σωστή διαδικασία όπως περιγράφεται στους όρους και κανονισμούς δείχνει το ότι δεν πρόκειται περί σοβαρού επαγγελματία με σωστό προϊόν σε σωστή τιμή.


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιαννης-δραμα, kosmidis80, GeoTa, ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ, stoikon, Sp4wN, vag1234, μανολης, scouter

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #86604 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Επισημάνσεις στους συντονιστές
Γεννημένος να γράφεις το σωστό πράγμα στη σωστή στιγμή Γιώργο ? ;) +1 και από εμένα .

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #86672 από Nick_the_quick
Παντως καλο ειναι οι τιμες να ανακοινωνται δημοσια για να ξερουμε ανα πασα χρονικη στιγμη τι παιζει στην αγορα!! :)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vag1234

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.116 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ