δεν δουλεύει το κλαπετο.

Περισσότερα
1 Χρόνος 3 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 3 Μήνες πριν #178952 από Katzilie
δεν δουλεύει το κλαπετο. δημιουργήθηκε από Katzilie
καλησπέρα, πρόσφατα εγκατέστησα το τζάκι kfd eco max 7. μετά από μερικά αναμματα για να φύγουν και οι μυρωδιές όπως είπε ο εγκατάστασης, (αν και μυρωδιές ιδιαίτερα δεν παρατήρησα ποτε) παρατήρησα ότι το κλαπετο σε ανοιχτή η κλειστή θέση δεν άλλαζε κάτι στην καύση. σε έλεγχο του εγκατάσταση όντως υπάρχει θέμα,ο μοχλός δεν ανοιγοκλεινει το κλαπετο. μου είπε ότι αν θέλω ανοίγει πάλι το τζάκι να ξηλώσει από μέσα και να το φτιάξει αλλά λόγω ότι δεν έχω μεγάλο μήκος καμιναδας (άλλος ένας όροφος πάνω από μένα και μετά ταράτσα ) δεν παίζει τόσο μεγάλο ρόλο στην κατανάλωση ξύλου το κλαπετο στο τζάκι μου. έχει δίκιο;
Να μπω παλι στην φαση μαζεμα σαλονι και ανοιγμα παλι το τζακι για το κλαπετο;
ποια η γνώμη σας;
Last edit: 1 Χρόνος 3 Μήνες πριν by Katzilie.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 3 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 3 Μήνες πριν #178955 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Καλησπέρα σας .Επειδή με έχει ενημερώσει και για τα δυο θέματα που έχετε ο κύριος Σπύρος που σας έκανε την πώληση - εγκατάσταση εφόσον φτιαχτεί ο ρυθμιστής αέρα θα κάνετε μια δοκιμή της έντασης στη φλόγα . Αυτό που θα δείτε είναι κατά πόσο κλείνοντας τον αέρα η φλόγα παύει να είναι έντονη . Αν παραμένει ακόμα έντονη τότε ναι θα πρέπει να ανοίξετε την φούσκα για να φτιαχτεί . Το κλαπέτο στα KFD απο την ίδια την εταιρία είναι προαιρετικό . Το βάζουν μόνο για την Ελληνική αγορά γιατί το έχω ζητήσει εγώ .

Σας βάζω και το link απο την εταιρία που το δείχνει σαν προαιρετικό εξοπλισμό .
www.kfdesign.pl/en/fireplace-inserts/kfd...wcabk7ZfRxAxIhgAEF24
Last edit: 1 Χρόνος 3 Μήνες πριν by ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 3 Μήνες πριν #178956 από Katzilie
Απαντήθηκε από Katzilie στο θέμα δεν δουλεύει το κλαπετο.
σας ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. την Δευτέρα θα γίνει η επισκευή του ρυθμιστή. χθες που το άναψα έκλεισα σχεδόν εντελώς τον ρυθμιστή χειροκινητα και όντως δεν είχα τόσο έντονη φλόγα καθόλου την διάρκεια καύσης. Σημερα άφησα τον ρυθμιστή περίπου στην μέση και έχω μια πιο ζωηρή καύση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 3 Μήνες πριν #178957 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τότε θεωρώ ότι όταν θα είναι έτοιμος ο ρυθμιστής δεν θα έχετε θέμα αλλά όπως και να έχει το βλέπετε και αν είναι κάνετε την επέμβαση

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 3 Μήνες πριν #178958 από Katzilie
Απαντήθηκε από Katzilie στο θέμα δεν δουλεύει το κλαπετο.
ευχαριστώ πολύ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.087 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ