Υγροποίηση

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77387 από Batman
Υγροποίηση δημιουργήθηκε από Batman
Καλησπέρα, προσφατα εβαλα ενα τζακι σπιτι μου. Πισω απο το τζακι υπαρχει κενο και συνεχιζει η γυψοσανιδα. Το επομενο πρωι μετα που το αναψα παρατηρησα οτι ειχε ραγεισει ο αρμος της γυψοσανιδας λογω του οτι δε ειχε βαλει δυχτακι και τρεξανε κατι μαυρες σταγονες. Το ξαναστοκαρα και την επομενη φορα που το αναψα παλι τα ιδια. Στην τρυπα που υπαρχει στο ταβανι και περναι η καμιναδα οταν την κλεισαμε αφησαμε μια μικρη τρυπουλα για να περνανε οι μυρωδιες. Το σπιτι ειναι διπλα στη θαλασσα με απιστευτη υγρασια. Η καμιναδα μετα τη φουσκα ειναι inox και απο το ταβανι και μετα ειναι χτιστη με τουβλο και σοβατισμενη και περναει μεσα απο τη σκεπη και βγαινει απο τη σκεπη καπου μισο μετρο της καμιναδας που καταληγει σε περιστροφικο καπελο. Μεσα απο το τζακι δε εχω δει να τρεχουνε σταγονες λογικα μαζευοντσι και τρεχουνε απο την τρυπα που ειχαμε αφησει ανοιχτη για τις μυρωδιες. Η inox ηταν 3 κομματια κουμπωτα το εννα στο αλλο και εκει που κουμπωναν δε εχει τοποθετηθει κατι να τις στεγανοποιει και μπορει να εχουν τρεξει οι σταγονες και πανω στην καμιναδα ειναι επικινδυνα τωρα να παρω καμια φωτια στο εξωτερικο της καμιναδας μεσα στην γυψοσανιδα και τι μπορω να κανω για να μιεωσω το φαινομενο της υγροποιησης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77396 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Υγροποίηση
καλως ηρθες Batman :)
αν και φοβαμαι οτι θα πρεπει να μπεις σε μερεμετια για να γλυτωσεις


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77558 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Υγροποίηση
Αν εξαιρέσουμε την περίπτωση να μπάζει νερά η καμινάδα στο κενό χτιστής και inox, τότε το μόνο που μένει είναι ότι έχεις υγρά ξύλα, το τζάκι δεν ανεβάζει θερμοκρασία στα καυσαέρια (μπάζει αέρα η εστία), ή να μπάζει η inox από τις ενώσεις και κρυώνει. Καλό είναι να το δει τζακάς.

Φωτιά δεν νομίζω να πάρει, οι υγροποιήσεις είναι έξω από την inox.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.054 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ