Καπέλο τζακιού με μοτέρ

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74116 από cuprakias
Απαντήθηκε από cuprakias στο θέμα Καπέλο τζακιού με μοτέρ
οποτε οταν δεν θελω να λειτουργω το μοτερ και δεν δουλευει, η καμιναδα θα τραβαει κανονικα ? δεν θα χρειαζεται να λειτουργει συνεχεια το μοτερ?? εχει βαλει κανεις απο εδω ? θα μας πει πως το δουλευει?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74186 από Gdevil
Απαντήθηκε από Gdevil στο θέμα Καπέλο τζακιού με μοτέρ
Για το καπέλο με το μοτέρ δε ξέρω να σε πώ.
Αλλά μιας και το σκέφτηκα ας σου γράψω το εξής
Η καμιάδα σου έχει κλίση.
Ίσως είναι και από εύκαμπτο.
Αρα θα έχεις πολλή μαυρίλα μέσα.
Πράγμα επικίνδυνο για ανάφλεξη.
Κανόνισε να την καθαρίζεις καλά και συχνά. (ότι και αν σημαίνει αυτό το συχνά)


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74248 από Nick_the_quick
Απαντήθηκε από Nick_the_quick στο θέμα Καπέλο τζακιού με μοτέρ

cuprakias έγραψε: με το τζακα που μιλησα μου ξεκαθαρισε οτι το κανει επειδη οταν πρωτο αναβω το τζακι βαζω δυο μεγαλα κουτσουρα και βγαζει αρκετο καπνο με αποτελεσμα επειδη ο αερας στη καμιναδα ειναι κρυος και ο ζεστος καπνος που βγαζει στην αρχη ειναι πιο ελαφρυς δεν τον αφηνει να φυγει απο τη καμιναδα μου ειπε επισης οτι προτιμοτερο ειναι να αναβω το τζακι με ψηλα ξυλα μεχρι να ζεσταθει ο αερας και μετα να βαζω οτι ποσοτητα ξυλου θελω .....



Το ιδιο εκανε και το δικο μου το τζακι και το αναβω οπως σου ειπε ο τζακας σου και το προβλημα του καπνισματος λυθηκε :)
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by GT. Αιτία: Επιδιόρθωση παράθεσης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #75070 από cuprakias
Απαντήθηκε από cuprakias στο θέμα Καπέλο τζακιού με μοτέρ

Nick_the_quick έγραψε:

cuprakias έγραψε: με το τζακα που μιλησα μου ξεκαθαρισε οτι το κανει επειδη οταν πρωτο αναβω το τζακι βαζω δυο μεγαλα κουτσουρα και βγαζει αρκετο καπνο με αποτελεσμα επειδη ο αερας στη καμιναδα ειναι κρυος και ο ζεστος καπνος που βγαζει στην αρχη ειναι πιο ελαφρυς δεν τον αφηνει να φυγει απο τη καμιναδα μου ειπε επισης οτι προτιμοτερο ειναι να αναβω το τζακι με ψηλα ξυλα μεχρι να ζεσταθει ο αερας και μετα να βαζω οτι ποσοτητα ξυλου θελω .....



Το ιδιο εκανε και το δικο μου το τζακι και το αναβω οπως σου ειπε ο τζακας σου και το προβλημα του καπνισματος λυθηκε :)


αυτο εκανα και εγω χθες και δεν ειχα κανενα προβλημα ...... τωρα απομενει να βαλω σχαρα για να ψησω ...
πιστευω οτι δεν θα εχω προβλημα στο ψησιμο αφου το τζακι λειτουργει κανονικα μετα το αναμμα του....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.053 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ