Καπέλο τζακιού με μοτέρ

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73246 από cuprakias
Καπέλο τζακιού με μοτέρ δημιουργήθηκε από cuprakias
καλημερα παιδια πριν λιγο καιρο εγινε μια ανακατασκευη στο σπιτι μας και αλλαξαμε το τζακι απο κεντρικο το καναμε γωνιακο .....

το προβλημα ειναι το εξης κατα το αναμμα του μεχρι να ζεσταθει ο αερας στη καμιναδα το τζακι καπνιζει μετα απο 10 με 15 λεπτα μολις παρει ολα καλα δεν εχει κανενα προβλημα και κατα τη διαρκεια οσα ξυλα και να βαλεις δουλευει σωστα .... ακομα και αλλα ξυλα να μη του βαλεις και στο σβησιμο του δεν εχει απολυτος κανενα προβλημα λειτουργει σωστα οποτε σκεφτομαι το τοποθετησω ενα τετοιο καπελο με μοτερ και διακοπτη και μετα το πρωτο δεκαλεπτο να κλεινω το μοτερ .... επισης δεν εχω επιχειρηση να ψησω οποτε για καλο και για κακο θα ηθελα να εχω ενα μοτερακι για τα ψησιματα.....
απλα θελω να ρωτησω τωρα εχω ενα καπελο το αιολικο καπελο και γυρναει με τον αερα ...

Αυτο που εχω σαν απορια βαζοντας το καπελο με το μοτερ... Σβηνοντας το μετα και αφου δεν θα εχω πλεον το αιολικο θα ρουφαει κανονικα πριν βαλω βεβαια το αιολικο καπελο δεν ειχε τιποτα παρα μονο 3 κατακορυφα κεραμιδια .
εχεις κανεις βαλει καπελο με μοτερ ??? Θα σας βαλω φοτο για να δειτε τι εννοω.....
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73256 από N1k0s
Απαντήθηκε από N1k0s στο θέμα Καπέλο τζακιού με μοτέρ
Μια περιγραφή από την καμινάδα αν μπορείς να μας πεις , μήπως φταίει η γεωμετρία της.

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73655 από cuprakias
Απαντήθηκε από cuprakias στο θέμα Καπέλο τζακιού με μοτέρ
με το τζακα που μιλησα μου ξεκαθαρισε οτι το κανει επειδη οταν πρωτο αναβω το τζακι βαζω δυο μεγαλα κουτσουρα και βγαζει αρκετο καπνο με αποτελεσμα επειδη ο αερας στη καμιναδα ειναι κρυος και ο ζεστος καπνος που βγαζει στην αρχη ειναι πιο ελαφρυς δεν τον αφηνει να φυγει απο τη καμιναδα μου ειπε επισης οτι προτιμοτερο ειναι να αναβω το τζακι με ψηλα ξυλα μεχρι να ζεσταθει ο αερας και μετα να βαζω οτι ποσοτητα ξυλου θελω .....
εμενα αυτο που με νοιαζει ειναι οτι αν βαλω ενα καπελο με μοτερ κανωντας στην αρχη δουλεια μετα θα ρουφαει νορμαλ ή θα πρεπει να το εχω μονιμα αναμενο οσο θα λειτουργει και το τζακι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73663 από cuprakias
Απαντήθηκε από cuprakias στο θέμα Καπέλο τζακιού με μοτέρ
Συνημμένο αρχείο:


ειναι περιπου στα 8 μετρα με εννια μετρα
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by cuprakias.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73667 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Καπέλο τζακιού με μοτέρ

cuprakias έγραψε: με το τζακα που μιλησα μου ξεκαθαρισε οτι το κανει επειδη οταν πρωτο αναβω το τζακι βαζω δυο μεγαλα κουτσουρα


Ο τζακας σου εχει δικιο.

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73668 από Gdevil
Απαντήθηκε από Gdevil στο θέμα Καπέλο τζακιού με μοτέρ
Αν το βάλεις το μοτέρ επάνω βάλτο με ροοστάτη.
Να μπορείς να το ρυθμίζεις να δουλεύει όσο γρήγορα θες.


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ