LaNordica Inserto 70 Crystal Ventilato: πρόβλημα με καμινάδα

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #69726 από chriskertis

rivol έγραψε:

chriskertis έγραψε: να προσθεσω οτι απο το τζακι φευγει φ120 και υπαρχει συστολη σε φ 250 στο 1.5 μετρο μεσα στην φουσκα και απο εκει ανεβαινει μονη αμονωτη μεχρι τον 6ο εγω ειμαι στον 2ο


Ένα ένα μας τα λες, τι τζάκι είναι αυτό που έχει Φ 120 απαγωγή καυσαερίων και αν τέλος πάντων είναι έτσι, είναι λάθος να πηγαίνεις με Φ 250 μέχρι τον έκτο.


sorry .κασσετα nordiva 70 ventilato o πωλητης μου ειπε δεν υπαρχει θεμα ν αχρησιμοποιησω την συστολη απο 120 σε 250 απλα θα εχει μεγαλυτερο εφελκυσμο και θα πρεπει να εχω σχεδον παντα κλειστο το ταμπερ καπναεριων
ισχυει η μου ειπε μ.....ιες?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #69730 από chriskertis

chriskertis έγραψε:

rivol έγραψε:

chriskertis έγραψε: να προσθεσω οτι απο το τζακι φευγει φ120 και υπαρχει συστολη σε φ 250 στο 1.5 μετρο μεσα στην φουσκα και απο εκει ανεβαινει μονη αμονωτη μεχρι τον 6ο εγω ειμαι στον 2ο


Ένα ένα μας τα λες, τι τζάκι είναι αυτό που έχει Φ 120 απαγωγή καυσαερίων και αν τέλος πάντων είναι έτσι, είναι λάθος να πηγαίνεις με Φ 250 μέχρι τον έκτο.


sorry .κασσετα nordica 70 ventilato o πωλητης μου ειπε δεν υπαρχει θεμα ν αχρησιμοποιησω την συστολη απο 120 σε 250 απλα θα εχει μεγαλυτερο εφελκυσμο και θα πρεπει να εχω σχεδον παντα κλειστο το ταμπερ καπναεριων
ισχυει η μου ειπε μ.....ιες?


υπηρχε η κατασκευη του εντοιχισμενου σωληνα
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by chriskertis. Αιτία: ορθογραφια

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #69731 από rivol
Η λογική είναι ότι όσο αυξάνεται το ύψος μιας καμινάδας τόσο ποιο στενή καμινάδα πρέπει να βάζουμε. Εσύ στην περίπτωση σου έχεις 12 μέτρα καμινάδα Φ 250 και αν το τζάκι σου όπως λες έχει έξοδο Φ 120 (λίγο περίεργο μου ακούγεται για τζάκι) είσαι τελείως λάθος.

Αλέξης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #69737 από chriskertis

rivol έγραψε: Η λογική είναι ότι όσο αυξάνεται το ύψος μιας καμινάδας τόσο ποιο στενή καμινάδα πρέπει να βάζουμε. Εσύ στην περίπτωση σου έχεις 12 μέτρα καμινάδα Φ 250 και αν το τζάκι σου όπως λες έχει έξοδο Φ 120 (λίγο περίεργο μου ακούγεται για τζάκι) είσαι τελείως λάθος.


ειναι κασετα nordica ventilato 70 εχεις δικιο ειναι απο φ160 σε φ 250 η συστολη φ160 βγαζει η κασσετα

η αλλη λυση ειναι να περασω μεσα στην φ 250 μια καινουρια φ160 ινοχ αλλα μονο σπιραλ φανταζομαι περναει και αυτη και αν περναει και να βγω αυτονομα μεχρι την ταρατσα..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #69738 από rivol
Η nordica 70 ventilato έχει Φ 160 έξοδο αλλά και πάλι η Φ 250 είναι πολύ μεγάλη.

Αλέξης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #69745 από chriskertis

rivol έγραψε: Η nordica 70 ventilato έχει Φ 160 έξοδο αλλά και πάλι η Φ 250 είναι πολύ μεγάλη.


λυση ???????

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ