Φυσική ροή

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #63362 από κροκος
Φυσική ροή δημιουργήθηκε από κροκος
Τα φωτα σας παρακαλω, βοηθειαααααααααααα, δεν εχουμε καλη φυσικη ροη στο τζακι μας εχω 3 περσιδες εκτωνωσεις, η μια εχει διασταση 20 επι 30 και οι αλλες δυο ειναι 20 επι 20. Τωρα ερχεται νωπος αερας απεξω και παει στον θερμοθαλαμο απο διασταση φ 12, εχω και αλλες δυο απο μεσα απο το δωματιο που πανε στο κατω μερος του τζακιου φ 12 και οι δυο, παρολο αυτα δεν εχουμε σχεδον καθολου ροη παρακαλω την βοηθεια σας........ξεπαγωσαμε
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #63363 από hunters1977
Απαντήθηκε από hunters1977 στο θέμα Φυσική ροή
Τοτε δοκιμασε με εξαναγκασμενη ροη αερα βαζοντας βεντιλατερ. Αν οι αποστασεις απο το τζακι στα δωματια ειναι και μακρινη θα χρειαστει το βεντιλατερ να ειναι υψηλης στατικης πιεσης. λογικο μου φαινεται απο τα λιγα που ξερω για τζακια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #63366 από κροκος
Απαντήθηκε από κροκος στο θέμα Φυσική ροή
το σπιτι ειναι 80 τετραγωνικα και λογω οτι ειναι ημιυπογειο το υψος του ταβανιου ειναι 2,40 ετσι ειπα να γλυτωσω τα περιτα εξοδα, και να την εβγαζα με φυσικη ροη η θεση του τζακιου ειναι στην μεση πολυ ευνοικη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #63374 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Φυσική ροή
αν σου ειναι ευκολο βαλε μια φωτο φατσα ...αν καταλαβα καλα κατω περσιδα δεν εχεις ...
για να εχεις φυσικη ροη... η ειναι πολυ μικρες αν ειναι οι φ12 ...που τωρα ειδα :)
αν εχεις και το μανιουαλ ...κανονικα λενε ακριβως πως γινεται η τοποθετηση ...


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #63408 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Φυσική ροή
Η φυσικη ροη των πραγματων ειναι να παρεις ενα ενεργειακο τζακι πρωτα !
Διαβαζω προφιλ , και την προιγουμενη βδομαδα εψαχνες τζαμι για τζακι ! Ειχε και το εσπασες ??? Απο που βρηκες και ποσο ???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #63430 από κροκος
Απαντήθηκε από κροκος στο θέμα Φυσική ροή
To τζακι ηταν μαντεμι ανοιχτου τυπου, το καναμε ανακατασκευη, βαλαμε πορτα μπροστα, αλλαξαμε τον σωληνα αμιαντου, βαλαμε την ινοχ πετροβαμαβακα κλπ κλπ, τωρα η μια φ12 ειναι κατω απο το τζακι , η αλλη ερχεται απο εναν προθαλαμο απο αποσταση 4 μετρων και η αλλη φ 12 ειναι πισω απο την πλατη του τζακιου και φερνει κρυο αερα απο εξω, Ο πατερας μου οικοδομος το επαγγελμα μου λεει οτι ευθηνεται οτι ο θερμοθαλαμος ειναι μικρος 1,50χ50 γιαυτο δεν εχουμε φυσικη ροη, λογικα απο αυτα που εχω δει στο φορουμ πρεπει να ειναι η αποδοση του τζακιου που δεν εχει καλη αποδοση οσο τα εργοστασιακα τζακια, ομως το τζακι καιει καλα και σχεδον δεν καπνιζει καθολου το τζαμι το καθαριζουμε καθε τρεις μερες συνεχους καυσης παρακαλω την βοηθεια σας και παλι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.090 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ