LaNordica Inserto 80 Crystal Ventilato - πρόβλημα

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63636 από gc9n
Απαντήθηκε από gc9n στο θέμα LaNordica Inserto 80 Crystal Ventilato - πρόβλημα
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι γιαν αμην ανοιγω νέο θέμα...
Και γώ την ίδια κασσέτα έχω , θέλω να ρωτήσω πως λέγεται το μπλόκ που μπαίνει ακριβώς απο πάνω απο το σημείο καυσης , αυτο που μοιαζει με τσιμέντο στην όψη... και εμποδίζει την φλόγα να φύγει κατευθείαν στο μπουρί... εν πάση περιπτώση παρατήρησα μια ρογμή στο συγκεκριμένο , χώρις να έχει αλλάξει κάτι στην απόδοση του τζάκιού , το συγκεκριμένο το καλύπτει η εγγύηση σωστα?
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by gc9n.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #69248 από cantona
Απαντήθηκε από cantona στο θέμα LaNordica Inserto 80 Crystal Ventilato - πρόβλημα

gc9n έγραψε: Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι γιαν αμην ανοιγω νέο θέμα...
Και γώ την ίδια κασσέτα έχω , θέλω να ρωτήσω πως λέγεται το μπλόκ που μπαίνει ακριβώς απο πάνω απο το σημείο καυσης , αυτο που μοιαζει με τσιμέντο στην όψη... και εμποδίζει την φλόγα να φύγει κατευθείαν στο μπουρί... εν πάση περιπτώση παρατήρησα μια ρογμή στο συγκεκριμένο , χώρις να έχει αλλάξει κάτι στην απόδοση του τζάκιού , το συγκεκριμένο το καλύπτει η εγγύηση σωστα?

Κόφτρα νομίζω λέγεται κι έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα (inserto 80) μαζί με κάποια άλλα προβλήματα,μόλις έφυγε ο τεχνικός που έχει κάνει την εγκατάσταση.Περιμένω ειδοποίηση από τν εταιρία,αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος πως δεν θα ξεμπλέξω εύκολα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #69253 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
αυτό λέγεται κόφτης και το υλικό του είναι ο βερμικουλιτής ή βερμικουλίτης οπως θες πες το . δεν είναι πολύ ακριβό αν και λογικά είναι στην εγγύηση !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #69378 από gc9n
Απαντήθηκε από gc9n στο θέμα LaNordica Inserto 80 Crystal Ventilato - πρόβλημα
(inserto 80 και γώ)

Δυστυχώς δεν είναι στην εγγυηση όπως και το τζάμι.. anyway , παιζει κανονικά το τζάκι απλά έχει ενα ραγισμα ο βερμικουλίτης , ο οποίος "κρατιέτε" απο τα πλαινά σίδερα.και μπορώ να πώ ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα. ούτε σε μερικά καλά γεμίσματα που έφτασα την θερμοκρασία μέσα πάνω απο 250κελσίου μετρημένο με IR πιστόλι θερμοκρασίας.

Πάντως σαν ανταλακτικό κάνει ~80 ευρα. Ασε που μπορείς να χρησιμοποιήσεις Ανετα μια χοντρή σε πάχος λαμαρίνα στις ίδιες διαστάσεις.
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by gc9n.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #69383 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα LaNordica Inserto 80 Crystal Ventilato - πρόβλημα
αν εχει σπασει δοκιμασε και μαυρη σιλικονη ...υποθετω οτι αντεχει


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #69431 από cantona
Απαντήθηκε από cantona στο θέμα LaNordica Inserto 80 Crystal Ventilato - πρόβλημα

gc9n έγραψε: (inserto 80 και γώ)

Δυστυχώς δεν είναι στην εγγυηση όπως και το τζάμι.. anyway , παιζει κανονικά το τζάκι απλά έχει ενα ραγισμα ο βερμικουλίτης , ο οποίος "κρατιέτε" απο τα πλαινά σίδερα.και μπορώ να πώ ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα. ούτε σε μερικά καλά γεμίσματα που έφτασα την θερμοκρασία μέσα πάνω απο 250κελσίου μετρημένο με IR πιστόλι θερμοκρασίας.

Πάντως σαν ανταλακτικό κάνει ~80 ευρα. Ασε που μπορείς να χρησιμοποιήσεις Ανετα μια χοντρή σε πάχος λαμαρίνα στις ίδιες διαστάσεις.

Γιατί το τζάμι υπό ποιες προυποθέσεις είναι σε εγγύηση;
Σου είπαν από εκεί που το πήρες πως ο βερμικυλίτης δεν είναι στην εγγύηση κι ότι φταις εσύ που ράγισε,δηκαδή δεν κάνεις καλή χρήση στην κασέτα;
Τελικά αυτή η la nordica σε τι δίνει εγγύηση,μάλλον μόνο στα χαρτιά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ