Edilkamin Ecostar: πρόβλημα με οσμές

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #29965 από ΙΚΑΡΟΣ
cornΚαλησπερα, εβαλα το καλοκαιρι ενα ενεργειακο τζακι της Edilkamin το ecostar. Το εχω αναψει 5 φορες και το μαντεμι μυριζει πολυ εντονα η ατμοσφαιρα ειναι πολυ "βαρια". Αν καποιος εχει τοποθετησει το ιδιο τζακι θελω να ξερω αν ειναι νωρις ακομα να αγχωνομαι και αν με τον καιρο θα φυγει η μυρωδια, γιατι εχω μικρα παιδια και ανησυχω. Ευχαριστω εκ των προτερων.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #29968 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Edilkamin Ecostar: πρόβλημα με οσμές
Κάψτο δυνατά για να σταματήσει. Εκτός αν μυρίζει τίποτα άλλο, πχ κάνας λάθος πετροβάμβακας τυλιγμένος στην καμινάδα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΙΚΑΡΟΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #29969 από ΙΚΑΡΟΣ
Απαντήθηκε από ΙΚΑΡΟΣ στο θέμα Edilkamin Ecostar: πρόβλημα με οσμές
το εχω καψει δυνατα απλα ελπιζω να ειναι νωρις ακομα (5 φορες) και με τον καιρο να στματησει να μυριζει
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by ΙΚΑΡΟΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #30013 από papanfot
Απαντήθηκε από papanfot στο θέμα Edilkamin Ecostar: πρόβλημα με οσμές

ΙΚΑΡΟΣ έγραψε: το εχω καψει δυνατα απλα ελπιζω να ειναι νωρις ακομα (5 φορες) και με τον καιρο να στματησει να μυριζει


Σ΄εμένα, για το ίδιο τζάκι, τον Απρίλιο που το τοποθέτησα χρειάστηκαν 4-5 φορές γερό συνεχές άναμα για 5 περίπου ώρες την κάθε φορά και μετά δεν είχα καμμία μυρωδιά.
Την πρώτη φορά κατατρόμαξα όταν είδα εμφανώς "καπνό" να βγαίνει από τους αεραγωγούς, για να καταλάβεις έβαλα πρόχειρα προέκταση στον αεραγωγό για να βγαίνει κατευθείαν έξω από την ανοιχτή μπαλκονόπορτα.Ο καπνός δεν αμφανίστηκε μετά το τρίτο άναμα και οι μυρωδιά χάθηκε τελείως μετά από ακόμη δύο ανάματα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #30015 από βασιλιης
Απαντήθηκε από βασιλιης στο θέμα Edilkamin Ecostar: πρόβλημα με οσμές

ΙΚΑΡΟΣ έγραψε: το εχω καψει δυνατα απλα ελπιζω να ειναι νωρις ακομα (5 φορες) και με τον καιρο να στματησει να μυριζει


Καλησπερα
Καψτο 8 με 10 φορες (40 με 55 ωρες)
Αν συνεχιζει να μυριζει τοτε να μας πεις τον τροπο τοποθετησης

Βοηθαμε οσο μπορουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #69812 από Chrisr
Απαντήθηκε από Chrisr στο θέμα Edilkamin Ecostar: πρόβλημα με οσμές
Καλησπέρα και καλή χρονιά!
Έχω και εγώ πρόβλημα με το τζάκι που μυρίζει πολύ έντονα, το κάψαμε πρώτη φορά πέρυσι και μετα από λίγες μέρες δεν μύριζε. Φέτος ξεκίνησε χωρίς μυρωδιές αλλά τις τελευταίες 5-10 φορές μυρίζει πολύ έντονα. Επειδή έχω και μικρό παιδί στο σπίτι θα ήθελα να ρωτήσω αν αυτό είναι επικίνδυνο για την υγεία και τι διαδικασίες πρέπει να κάνω. Να σας πω ότι πρόκειται για τζάκι κλείστο μαντεμένιο με γυψοσανίδα και πετροβαμβακα εσωτερικά (δεν γνωρίζω άλλα στοιχεία).
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ