Ομαδική Αγορά - Group buy για καυσόξυλα

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #14019 από δημητριαδης
3-5 τονους
πορτο ραφτη αθηνα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #14213 από ^silent_power^

mastoras έγραψε: Καλησπέρα σε όλους. Όντως ξεκίνησα από τον χειμώνα ακόμα να ψάχνω για προμηθευτή που θα μπορέσει να καλύψει τις ανάγκες μας σε καυσόξυλα, με τιμές που να μας συμφέρουν.

Με την διαχείριση του φόρουμ, προχωρήσαμε ακόμα παραπέρα, και περιμένουμε σύντομα τιμές απευθείας από εταιρία στην Βουλγαρία.

Χρειαζόμαστε αρκετό χρόνο ακόμα για την έρευνα, όπως και τις όποιες επαφές η γνωριμίες που πιθανόν να έχουμε μερικοί από εμάς, σχετικά με εμπόρους εσωτερικού και εξωτερικού.

Στην αναμονή λοιπόν. :)


γεια σας παλικαρια του energ.gr! συνχαρητηρια για την προσπαθεια σας!
λοιπον,ενα πρωινο πριν μερικους μηνες ειδα ενα επικαθημενο απο βουλγαρια το οποιο μολις ειχε ξεφορτωσει σε εναν εμπορο εδω στην περιοχη μου. δεν εχασα χρονο και πηγα να ρωτησω λεπτομερειες στον βουλγαρο οδηγο.ευτηχως ηξερε λιγα ελληνικα.μου ειπε οτι μπορει να μου φερει ξυλα ακοπα ομως. αν θυμαμαι καλα καπου στα 80 ευρω ο τονος, αλλα επρεπε να αγορασω ενα ολοκληρο φορτιο(25 τονους ειχε ωφελιμο το scania του μου ειπε).δυλαδη ερχεται ξεφορτωνει και φευγει πισω. δεν παει σε δευτερο πελατη.μου εδωσε το τηλεφωνο της επιχειρησης στην βουλγαρια και ειπε οτι ο ενας απο τους δυο που εχουν την επιχειρηση μιλαει λιγα ελληνικα.αν σας ενδιαφερει μπορω ευχαριστως να σας δωσω το τηλ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #14219 από mastoras
.....ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον. ;)

Αλλά 80ευρώ τον τόνο, και άκοπα δεν είναι συμφέρουσα τιμή.......αρπαχτή είναι.

Ασε που όταν ξεραθεί το φορτίο το 25τονο που θα χρεώσει, ποιος ξέρει πόσο θα ζυγίζουν.

Φέτος οι ξυλάδες είναι αυτοί που θα κάνουν τις αρπαχτές.......τα θύματα ? Ουρά περιμένουν :lol:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #14246 από ^silent_power^

mastoras έγραψε: .....ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον. ;)

Αλλά 80ευρώ τον τόνο, και άκοπα δεν είναι συμφέρουσα τιμή.......αρπαχτή είναι.

Ασε που όταν ξεραθεί το φορτίο το 25τονο που θα χρεώσει, ποιος ξέρει πόσο θα ζυγίζουν.

Φέτος οι ξυλάδες είναι αυτοί που θα κάνουν τις αρπαχτές.......τα θύματα ? Ουρά περιμένουν :lol:


κοιτα,
αυτη τη τιμη μου ειπε ο οδηγος και επισης ηταν ακομη χειμωνας. τωρα καλοκαιριατικα τα δεδομενα αλλαζουν. δεν μπορεις να ξερεις τη προσφορα θα σου δωσουν.
εγω απο περιεργεια τον ρωτησα. δεν ειχα σκοπο να αγορασω.αλλα και να ενδιαφερομουν δεν θα αγοραζα λογο οτι οπως προαναφερες και εσυ: 1ον γιατι η τιμη δεν μου φανηκε συμφερουσα(ακομη ειχαμε κρυα και οι ξυλαδες παιζαν με τον κοσμο μιας και τους ειχαμε αναγκη) και 2ον θα μου τα εφερνε φρεσκα που σημαινει φουλ στην υγρασια! οι 25 τονοι δεν ηταν προβλημα μιας και θα εβρισκα ευκολα καποιου που θα μοιραζοταν το φορτιο! οσω για το κοψιμο...δεν ειναι προβλημα μιας και εχω δικη μου κορδελα!
παντος στο ξαναλεω δεν εχεις να χασεις τιποτα με το να ζητησεις προσφορα. οι ξυλαδες πρεπει να περιμενουν τον οκτωμβρη ξανα για να ανοίξει η δουλεια! οποτε για καλοκαιρι εμεις εχουμε το πανω χερι!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #14282 από alkisgr
Απαντήθηκε από alkisgr στο θέμα Ομαδική Αγορά - Group buy για καυσόξυλα
Καλημέρα και καλως σας βρηκα.

Παιδιά βέπω πολλες αποριες και αναζητησεις σχετικα με καυσοξυλα και πελετς απο Βουλγαρια.
Εχω επιχειρηση και μενω στην Βουλγαρια τα τελευταια 10 χρονια, και εχω καποια σχετικοτητα με το αθλημα γιατι χρησημοποιω ξυλεια(οξυα) κατευθειαν απο το δάσος.Οι τιμες στα καυσοξυλα ειναι μεγαλο ασανσερ ειδικα απο οταν μπηκε η Ελλάδα στο παιχνιδι των εξαγωγων,(και ω τι εκπληξη πολιτικοι και βουλευτες εχουν εταιριες και εχουν το μεριδιο του λεοντος στις εξαγωγες) ξαφνικα ανεβηκαν οι τιμες στα διπλασια και για την ενχωρια αγορα- ολοι προτιμανε να εξαγουν προς Ελλαδα-Τουρκια- Ευτυχως στην περιοχη που μενω τα πραγματα ειναι ακομα σε λογικα πλαισια.Ειναι αληθεια οτι για σκισμενα παλεταρισμενα οξυα γαυρο δρυς οτι κυμαινοντα απο 70 εως 110 ευρω/τονος(παραδωμενο) εξαρτατε την περιοχη και την προσβαση. αλα τα μεταφορικα ειναι αυτα που επιβαρυνουν την τιμη.Ενα τιρ 22 τονοι απο εδω που ειμαι εγω μεχρι Αθηνα χρεωνει 1300 ευρω στην καλυτερη περιπτωση. Πραγματικα σκευτομαι να αλαξω επαγγελμα και απο επιπλοποιος να γινω ξυλεμπορος, πελετεμπορος και σομποεμπορος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #14459 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Ομαδική Αγορά - Group buy για καυσόξυλα
Εγω που θελω ενα φορτηγο Στην λαρισα , να περιμενω ???? Μαστορας να περιμενω η' να παρω με 80 παραδοτεο στην λαρισα (ακοπο)
Ρε συ φιλος απο την Βουλγαρια , γιατι δεν μας κανεις το κονε , να σε δωσουμε το μισο κερδος που βγαζει ο βουλγαρος και σε καλη μερια ! Και μας αφηνεις να φαμε καμια πατατα !
500 για 22 τονους και 600 για 24 τονους τα δινω στα μεταφορικα πολυ ευχαριστως , ποιο πανω με τιποτα !

Και ρε παιδια να ρωτισω κατι , εχω πεθερο με φορτηγο πατομα ,πως μπορω να τον στειλω βουλγαρια να μας φερει ξυλα ! Ξερει κανεις αν μπορουμε μονοι μας να κανουμε εισαγωγη-αγορα απο βουλγαρια ????
Εσυ που εισαι Βουλγαρια μπορεις να μας βοηθισεις ????

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ