Οι προσφορές για την Ομαδική Αγορά Pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 21 Ώρες πριν - 12 Χρόνια 6 Ώρες πριν #13141 από KERBEROS

azio1967 έγραψε: Kαταρχάς θέλω να τονίσω το αξιόλογο της προσπάθειας της ομάδας πρωτοβουλίας για τη συλλογή των προσφορών,όμως θα ηθελα να ρωτήσω το εξής:Πόσοι από τους δώσαντες προσφορά είναι έμποροι και πόσοι παραγωγοί?


Δεν ξέρω τι εννοείς με τον όρο 'παραγωγοί', γιατί στην χώρα μας μέχρι στιγμής -δυστυχώς, αφού δεν υπάρχουν ακόμα μικρές και μεσαίες βιοτεχνίες- οι μόνοι παραγωγοί είναι τα μεγάλα εργοστάσια. Για το αν απάντησαν αυτά σε πιθανή κρούση το γνωρίζει καλύτερα ο jnet. Για 'παραγωγούς' εξωτερικού δεν τίθεται θέμα, γιατί έχουμε ξαναπεί ότι για συνεργασία με αυτούς είναι απαραίτητη, για λόγους νομιμότητας, η βοήθεια εμπόρων.

Αν τώρα κανένα ελληνικό εργοστάσιο φιλοτιμηθεί να κάνει κάποια προσφορά, αφού όλο και μαθαίνουν τι γίνεται στο φόρουμ φαντάζομαι, τότε θα είμαστε απίστευτα χαρούμενοι, αφού θα κληθούμε να ενισχύσουμε την ελληνική παραγωγή. Επίσης, κι όποιος έμπορος θελήσει να προσφέρει ελληνικό πέλλετ σε καλή τιμή, θα είναι καλοδεχούμενος.

Έχω πει πολλές φορές μέχρι τώρα ότι όλοι μας με το πέρασμα του χρόνου θα κρινόμαστε, Έλληνες 'παραγωγοί'-εργοστάσια, έμποροι και καταναλωτές.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...
Last edit: 12 Χρόνια 6 Ώρες πριν by KERBEROS.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
12 Χρόνια 20 Ώρες πριν #13143 από azio1967

KERBEROS έγραψε:

azio1967 έγραψε: Kαταρχάς θέλω να τονίσω το αξιόλογο της προσπάθειας της ομάδας πρωτοβουλίας για τη συλλογή των προσφορών,όμως θα ηθελα να ρωτήσω το εξής:Πόσοι από τους δώσαντες προσφορά είναι έμποροι και πόσοι παραγωγοί?


Δεν ξέρω τι εννοείς με τον όρο 'παραγωγοί', γιατί στην χώρα μας μέχρι στιγμής -δυστυχώς- οι μόνοι παραγωγοί είναι τα μεγάλα εργοστάσια. Για το αν απάντησαν αυτά σε πιθανή κρούση το γνωρίζει καλύτερα ο jnet. Για 'παραγωγούς' εξωτερικού δεν τίθεται θέμα, γιατί έχουμε ξαναπεί ότι για συνεργασία με αυτούς είναι απαραίτητη, για λόγους νομιμότητας, η βοήθεια εμπόρων.

Αν τώρα κανένα ελληνικό εργοστάσιο φιλοτιμηθεί να κάνει κάποια προσφορά, αφού όλο και μαθαίνουν τι γίνεται στο φόρουμ φαντάζομαι, τότε θα είμαστε απίστευτα χαρούμενοι, αφού θα κληθούμε να ενισχύσουμε την ελληνική παραγωγή.

Έχω πει πολλές φορές μέχρι τώρα ότι όλοι μας με το πέρασμα του χρόνου θα κρινόμαστε, Έλληνες 'παραγωγοί'-εργοστάσια, έμποροι και καταναλωτές.


Nαι ΚΕΡΒΕΡΕ αναφέρομαι στα ελληνικά εργοστάσια παραγωγής πέλλετ.Είναι νομίζω σημαντικό (διότι αυτοί διαμορφώνουν σε μεγάλο βαθμό τις τιμές)να γνωρίζουμε τις βουλές τους,αν βέβαια είναι δυνατό και εφικτό να γίνει.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
12 Χρόνια 20 Ώρες πριν #13144 από pantelis1973
Δηλαδή σύμφωνα με τον παραπανω κατάλογο μιλάμε για τιμές απο 210-260€ + μεταφορικά + κόστος εκφόρτωσης..

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
12 Χρόνια 20 Ώρες πριν #13145 από KERBEROS
Νομίζω ένα ενδιαφέρον κουίζ, που θα πρέπει να απαντηθεί, είναι σε τι τιμές φέτος σκοπεύουν να πουλήσουν τα ελληνικά εργοστάσια, μετά την επισημοποίηση της εξίσωσης των φόρων στο πετρέλαιο. Νομίζω υπάρχουν αρμοδιότεροι από εμένα να απαντήσουν. Αν μάθουμε τι τάσεις θα επικρατήσουν, θα βοηθηθούμε πολύ στις επιλογές μας.

Εγώ φαντάζομαι την απάντηση, αλλά ας μη μιλήσω, γιατί μπορεί να κάνω και λάθος.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
12 Χρόνια 20 Ώρες πριν #13146 από jnet

pantelis1973 έγραψε: Δηλαδή σύμφωνα με τον παραπανω κατάλογο μιλάμε για τιμές απο 210-260€ + μεταφορικά + κόστος εκφόρτωσης..


Από ορισμένους προμηθευτές εχει γίνει και ανάλυση. Δηλαδή αν είσαι Θεσσαλονίκη μπορεί να εχεις επιπλεον 20€ για ολο το φορτίο. Θα τα παρουσιασουμε στην συνέχεια.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
12 Χρόνια 20 Ώρες πριν #13147 από jnet

azio1967 έγραψε:

KERBEROS έγραψε:

azio1967 έγραψε: Kαταρχάς θέλω να τονίσω το αξιόλογο της προσπάθειας της ομάδας πρωτοβουλίας για τη συλλογή των προσφορών,όμως θα ηθελα να ρωτήσω το εξής:Πόσοι από τους δώσαντες προσφορά είναι έμποροι και πόσοι παραγωγοί?


Δεν ξέρω τι εννοείς με τον όρο 'παραγωγοί', γιατί στην χώρα μας μέχρι στιγμής -δυστυχώς- οι μόνοι παραγωγοί είναι τα μεγάλα εργοστάσια. Για το αν απάντησαν αυτά σε πιθανή κρούση το γνωρίζει καλύτερα ο jnet. Για 'παραγωγούς' εξωτερικού δεν τίθεται θέμα, γιατί έχουμε ξαναπεί ότι για συνεργασία με αυτούς είναι απαραίτητη, για λόγους νομιμότητας, η βοήθεια εμπόρων.

Αν τώρα κανένα ελληνικό εργοστάσιο φιλοτιμηθεί να κάνει κάποια προσφορά, αφού όλο και μαθαίνουν τι γίνεται στο φόρουμ φαντάζομαι, τότε θα είμαστε απίστευτα χαρούμενοι, αφού θα κληθούμε να ενισχύσουμε την ελληνική παραγωγή.

Έχω πει πολλές φορές μέχρι τώρα ότι όλοι μας με το πέρασμα του χρόνου θα κρινόμαστε, Έλληνες 'παραγωγοί'-εργοστάσια, έμποροι και καταναλωτές.


Nαι ΚΕΡΒΕΡΕ αναφέρομαι στα ελληνικά εργοστάσια παραγωγής πέλλετ.Είναι νομίζω σημαντικό (διότι αυτοί διαμορφώνουν σε μεγάλο βαθμό τις τιμές)να γνωρίζουμε τις βουλές τους,αν βέβαια είναι δυνατό και εφικτό να γίνει.


Εγινε ήδη κάποια κίνηση αλλά δεν απέφερε προσφορά. Και οπως είπαμε εδώ είμαστε.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.091 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ