Κτιστή ή Inox καμίναδα

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179315 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Κτιστή ή Inox καμίναδα
μονο την δικη σας μπορει να κανει οι αλλες δεν πειραζονται αλλα πρεπει να τοποθετηθει μαζι με το τζακι 
οχι δεν θα εχετε προβλημα γενικα ,,,οι πιθανοτητες να συμβει κατι ειναι ελαχιστες και παλι την πληρωνει ο ιδιοκτητης του τζακιου 
 


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": elcornel

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179316 από pangeo7712
Απαντήθηκε από pangeo7712 στο θέμα Κτιστή ή Inox καμίναδα
Οπως τα λεει ο φιλος dimlyk ειναι. Αν καποια καμιναδα παρει φωτια καποια στιγμη και ραγισει στην ενωση υπαρχει μια πιθανοτητα διαφυγης καπναεριων. Στα ανοικτα τζακια δεν θα το καταλαβαινε κανεις γιατι και η δικη σας καμιναδα θα λειτουργει σαν μονιμις απορροφητηρας. Στο ενεργειακο τζακι ομως η καπνοδοχος σας ειναι κλειστο συστημα με το τζακι. Τα αν ειναι πολλα δε βλαπτει ομως να παρει κανεις τα μετρα του. Σε καθε περιπτωση τετοιες βλαβες επιβαρυνουν τον ιδιοκτητη του τζακιου αλλα στην ελλαδα και τια πολυκατοικιες μας δυσκολα θα βρεις ακρη...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": elcornel

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179319 από elcornel
Απαντήθηκε από elcornel στο θέμα Κτιστή ή Inox καμίναδα
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.
Όποτε αφού δεν είναι κάτι αποτρεπτικό μπορώ να το κοιτάω με πιο σιγουριά, πάντως παραξενεύτηκα γιατί νόμιζα ότι σε καινούργια σπίτια πια βάζουν inox καμινάδες.
Πιστεύετε οτι πρέπει να προσέξω κάτι συγκεκριμένο στις καμινάδες που θα περνάνε από το διαμέρισμα και επίσης για την δικιά μου?

Δεν έχω σχεδόν καθόλου επαφή και εμπειρία με το αντικείμενο, από τζάκι θέλω να βάλω ένα αερόθερμο δυο πλευρών γωνιακό.

Ευχαριστώ! 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179320 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Κτιστή ή Inox καμίναδα
Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι η δική σου καμινάδα να βγει κάνα μέτρο πάνω απ όλες κι ένα καπέλο τύπου παγόδα.... Και το βασικότερο να βρεις δικό σου τζακας της προκοπής 


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 2 Μήνες πριν #179770 από elcornel
Απαντήθηκε από elcornel στο θέμα Κτιστή ή Inox καμίναδα
Επιστρέφω στο θέμα μετά από πολύ μεγάλη διαμάχη με τον τζακά και χωρίς ουσιώδες αποτέλεσμα.
Πάνω από τον 4ο είναι ο 5ος που είναι μεζονέτα, εκεί λοιπόν οι καμινάδες καταλήγουν όπως στις παρακάτω φωτογραφίες.
Του είχα πει από την αρχή ότι θέλω όλη η καμινάδα μου να είναι inox χωρίς ενδιάμεσες ενώσεις κτλ.
Η ουσία είναι μετά από όλο τον τσακωμό λέει ότι έτσι είναι καλύτερο ότι το σπιράλ δεν μπορεί να το ενώσει αλλιώς και γενικά δεν θα κάνει κάτι διαφορετικό.
Τώρα μετά το σπιράλ δεν γνωρίζω που θα καταλήξουν οι καμινάδες.
Από την εμπειρία σας υπάρχει πιθανότητα να δουλεύει το τζάκι έτσι σωστά ? Θα δουλεύει καθόλου?





 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 2 Μήνες πριν #179785 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Κτιστή ή Inox καμίναδα
το σπιραλ ειναι ανοξειδωτο η αλουμινιο ? ...το κυριως προβλημα ειναι στον καθαρισμο τα κτιστα και τα σπιραλ μαζευουν πολυ πιο ευκολα κρεοζωτο ...αν ειναι αλουμινιο βεβαια ειναι απαραδεκτο 


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ