Re:Re:Re:Επιλογή κασετας

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175008 από Mandy r
Επιλογή κασετας δημιουργήθηκε από Mandy r
Καλησπέρα σας θα ήθελα την βοήθεια σας για να επιλέξω μια κατάλληλη για τον χώρο μου κασέτα....αρχικά η εστία θα είναι 70 cm  όπως μου έχουν πει δυο τεχνικοί που την έχουν δει,έχω δει τις θερμοζελ Invicta seguin από κοντά και θέλω ακόμα να δω τις la Nordica και salgueda....ειδικά για την τελευταία έχω διαβάσει αρκετά καλά λόγια...εσείς ποια εταιρία από αυτές θα προτείνατε ως καλύτερη???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175018 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Επιλογή κασετας
κατ αρχην γιατι κασετα ?... μπαινει σε παλιο τζακι ?


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175019 από Mandy r
Απαντήθηκε από Mandy r στο θέμα Επιλογή κασετας
Ναι θα μπει σε ήδη υπάρχον τζάκι για να αναβαθμιστεί σε ενεργειακό....έχουμε καταλήξει σε αυτή την επιλογη και σίγουρα θέλουμε υλικό να είναι όλο μαντέμι....απλώς δεν μπορούμε να καταλήξουμε σε κάποια εταιρία καθώς ο καθένας μας προτείνει κάτι διαφορετικό και έχουμε μπερδευτεί!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175028 από dryianni
Απαντήθηκε από dryianni στο θέμα Re:Επιλογή κασετας
Πολύ λογικο είναι.
Ό καθένας πουλάει κάτι διαφορετικό και αναδείκνυει τα τεχνικά "πλεονεκτήματα" του προϊόντος που πουλάει.
Το Α και το Ω είναι η τοποθέτηση και η υποστήριξη μετά από αυτη σε ανταλλακτικά και service στην περιοχή που βρίσκεστε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175029 από Mandy r
Απαντήθηκε από Mandy r στο θέμα Re:Επιλογή κασετας
Σωστά κ μιας κ βρισκόμαστε Αθήνα όπου υπάρχει πληθώρα καταστημάτων και τεχνικών,τα πράματα γίνονται ακομα πιο δύσκολα ....επίσης ακόμα πιο δύσκολο να αποφασίσεις είναι διότι οι τιμές τους δεν έχουν πολύ μεγάλη απόκλιση και όπως είναι φυσικό αν είναι να δώσω 100 η 150  ευρώ παραπάνω για να πάρω κάτι καλύτερο κ να μην έχω προβλήματα  δεν θα το σκεφτώ....για να είμαι ειλικρινής είχα σχεδόν αποφασίσει για την salgueda 700gv όμως ενώ έχω επικοινωνήσει με τέσσερις τεχνικούς δεν μου την έχει προτείνει καποιος  παρόλο που τα  σχόλια εδώ στο φόρουμ  και στο Σκρουτζ είναι αρκετά θετικά....Εσεις έχετε άποψη για την συγκεκριμένη???η ποια θα θεωρούσατε καλύτερη σαν εταιρία από αυτές που σας ανέφερα???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175032 από dryianni
Απαντήθηκε από dryianni στο θέμα Re:Re:Επιλογή κασετας
Όπως γράψατε, η συγκεκριμενη εστία πωλείται κατά κόρον στο skroutz
Αυτό σημαίνει ότι δεν αφήνει περιθώριο "ικανοποιητικού" κέρδους στους εγκαταστάτες γι αυτό και δεν την ακούσατε από κανέναν.
Από την άλλη, εσείς ψάχνετε για εστία από μαντέμι, τη στιγμή που η κατασκευή σας δεν περιλαμβάνει θερμοθάλαμο, που εκμεταλλεύεται τη θερμότητα που μεταφέρεται με αγωγή (το μαντεμένιο περιβλημα της εστιας είναι η επιφάνεια/στοιχείο εναλλαγής θερμότητας, που με τη σειρά της εκλύει τη θερμότητα αυτη στο περιβάλλον).
Αν είχατε θερμοθαλάμο, είναι σωστή η σκέψη σας για το μαντέμι (χυτοσίδηρος), καθώς αυτό έχει υψηλότερο συντελεστή θερμικής αγωγιμότητας λ από τον απλό σίδηρο και θα παραλαμβάνατε περισσότερη θερμική ενέργεια.
Σε μια χωρίς μόνωση κασέτα, η ενέργεια αυτή φεύγει στα τοιχώματα της υφιστάμενης εστίας, που δεν είναι πλέον ανοικτή για να την "επιστρέψει".
Ποιος σας έχει προτείνει ως καλυτερη τη λύση μαντεμένιας κασέτας και με ποιο αιτιολογικό;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ