Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6064 από jimopoulos
Απαντήθηκε από jimopoulos στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

liakjim έγραψε: Καλησπερα στην παρεα. Ψαχνομαι κ εγω για μετροπη σε ενεργειακο. Το προβλημα μου ειναι οτι εχω ανοιγμα 74 πλατος Χ 48 υψος κ δεν μπορω να βρω καποια κασσετα με αυτες τις διαστασεις. Εχει υποψη του κανεις , καποιο?

Ένθετη ECO 620 cheminees philippe κοιτα τη στα δικα σου μετρα κανει στα λοιπα χαρακτηριστικα κοιτα τα αν σου επαρκουν..

la nordica 600 tondo

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6065 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Asteris έγραψε: Έχει με 49 Edilkamin και Nordica. Κόψε με τροχό κάνα δυό πόντους να μπεί.


Τα εχω δει , απλα εχω κατω γρανιτη κ πανω μαρμαρο οποτε δεν νομιζω οτι μπορω να κοψω.

jimopoulos έγραψε: Ένθετη ECO 620 cheminees philippe κοιτα τη στα δικα σου μετρα κανει στα λοιπα χαρακτηριστικα κοιτα τα αν σου επαρκουν..


Και τα +12cm πλατος πως καλυπτονται?

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6066 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Μια χαρά μπορείς να κόψεις μάρμαρο και μετά να το λειάνεις και να το γυαλίσεις και να μην φαίνεται τίποτα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6081 από sarigiannis
Απαντήθηκε από sarigiannis στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Μετά την συμβουλή του φίλου Αστέρη να αποφήγω Ελληνικό τζάκι πήγα σε εταιρεία που εμπορέυεται Nordica.Του εξηγώ οτι θέλω να βάλω σε υπάρχων τζάκι ενεργειακό η απάντηση του ητα οτι θα πρέπει να βάλω μόνο κασέτα γιατί τ άλλα μπένουν οταν δεν υπάρχει τζάκι και οι αεραγώγοι ειναι αδύνατον να πάνε σε όλα τα δωμάτια γιατι υπάρχουν ανεστραμένα δοκαρια και θα είναι αντιαισθητικό να βλέπεις τα κανάλια να κουρπάρουν πάνω απο τα δοκάρια.Το άλλο που μου εκανε εντύπωση και ζητώ την γνώμη σας οτι δεν θα πειράξουμε το τζάκι και την καμινάδα και η καινούργιαθα την περάσει μέσα στην παλιά καμινάδα .Μονωση στην φούσκα δεν βάζει γιατί αποφέυγει την υγροποίηση επειδή εχει την καμινάδα μέσα στην παλιά.Κόστος τοποθέτησης 700ευρό.Το ερώτημα είναι μήπως δεν φτέναι οι εστίες αλλά οι άνθρωποι που τις τοποθετούν γι αυτό διαβάζουμε μεσα στο fofoum εστία edilcamin μαυρίζει το τζάμι εστία nordica μυρίζει οταν τ ανάβει.Μήπως θα πρέπει να γράφουμε το κατάστημα που έκανε την τοποθέτηση και μείναμε ευχαριστημένοι γιατί για το αντίθετο να υπάρχει πρόβλημα.Αναμένω γνώμες προτάσεις

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6086 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
700 για σκέτη κασέτα που θα μπει χωρίς άλλη τροποποίηση, είναι πολλά. Εκτός αν είναι και το κόστος της ανοξείδωτης καμινάδας μέσα. Εμένα τοποθέτηση ήταν 400€, αλλά τον Μάιο που κάθονται οι τζακάδες. Οπότε καλό είναι να περιμένεις λίγο και να ψάξεις και αλλού με την ησυχία σου. Μέχρι την επόμενη σεζόν έχεις χρόνο. Διάβασε και ολο το τόπικ για να δεις και γνώμες για άλλες μάρκες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6087 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Asteris έγραψε: Μια χαρά μπορείς να κόψεις μάρμαρο και μετά να το λειάνεις και να το γυαλίσεις και να μην φαίνεται τίποτα...


Ανεβαζω φωτογραφια. Εξακολουθω κ φοβαμαι οτι θα εχω προβλημα. Αν δεις το πανω μαρμαρο , παει κ καθεται στα 2 πλαινα οποτε μαλλον πρεπει να τα χαλασω. Τι πιστευεις?

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.543 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ