Ferlux C18

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #45480 από maraplus
Απαντήθηκε από maraplus στο θέμα Ferlux C18

dimostg@gmail.com έγραψε:

maraplus έγραψε: Σημερα τελειωσα με το διαβασμα των 295 σελίδων. Και αρχιζω να σκευτομαι την υλοποιηση του project. Πλέον έχω γίνει "πτυχιούχος" με τόσο διάβασμα που έριξα οπότε xixixixixix Αλλα εχω γεμισει και απορίες για το τι πρεπει να κανω για την σωστή εγκατασταση συμφωνα με τους περιορισμούς που εχω.

Κωστάκη maraplus ο δάσκαλος βοηθάει το μαθητή μια να μπει στο Πανεπιστήμιο και μια όταν βρίσκεται στα δύσκολα. Στείλε μέιλ (είναι εμφανής η διεύθυνση) ή πάρε με τηλέφωνο να δούμε πως θα λύσουμε το πρόβλημά σου. Ο δάσκαλος της έκθεσης



Γεια σου Δήμο. Είμαι πολύ χαρούμενος που σε βρήκα εδώ μέσα και έτσι θα έχω συμβουλές από “πτυχιούχους” όπως εσύ και ο Αστέρις και όλα τα παιδιά του forum με επιτυχημένες εγκαταστάσεις στο δύσκολο project που αρχίζω “no Budget “ λόγω ανεργίας για την ώρα. Σας ευχαριστώ όλους ιδρυτές του Forum, διαχειριστές, και ‘’πτυχιούχους’’ ερασιτέχνες τζακάδες γιατί με κάνετε να νιώθω ότι δεν είμαι ‘’μόνος’’ μου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #45876 από maraplus
Απαντήθηκε από maraplus στο θέμα Ferlux C18

electrok έγραψε: Ενδιαφέρομαι κι εγώ για τη συγκεκριμένη εστία, είχαμε κανένα νεότερο με την εγκατάστασή της?


θΑ καθυστερισω να την εγκαταστησω. Σήμερα πήγα στο Leroy Αεροδρομιο και ειδα οτι ειχε τελειώσει το απόθεμα. Εάν σε ενδιαφερει δές στην Πειραιώς εάν εχει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #45999 από electrok
Απαντήθηκε από electrok στο θέμα Ferlux C18
Μένω στη Θεσσαλονίκη και εχθές που πήγα από το Leroy Merlin είχε περίπου 10 κομμάτια,
αλλά προβληματίζομαι για το αν θα τα καταφέρω να την εγκαταστήσω μόνος μου, από την άλλη δε μου κάθεται καλά να δώσω 600 ευρώ μεροκάματο (βγάλε 150ευρώ περίπου τα υλικά)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #46227 από maraplus
Απαντήθηκε από maraplus στο θέμα Ferlux C18

electrok έγραψε: Μένω στη Θεσσαλονίκη και εχθές που πήγα από το Leroy Merlin είχε περίπου 10 κομμάτια,
αλλά προβληματίζομαι για το αν θα τα καταφέρω να την εγκαταστήσω μόνος μου, από την άλλη δε μου κάθεται καλά να δώσω 600 ευρώ μεροκάματο (βγάλε 150ευρώ περίπου τα υλικά)



Συμφωνώ απολύτως μαζί σου. Ούτε εγώ τους τα δίνω. Θα κάνω την προσπάθεια μόνος μου. Θα προσπαθήσω να κάνω την καμπάνα από πάνω από την εστία μικρό Θερμοθάλαμο και ότι βγάλει . Είμαι στην φάση που καθαρίζω τις κάπνες για να δώ τι θα κάνω. Το πολύ πολύ να το κάνω σόμπα μέσα στο τζάκι. Τώρα ψάχνω για χρώμα που να αντέχει σε υψηλές θερμοκρασίες. Στο μέλλον τα σπάω όλα και βάζω σωστό foyer ή κασέτα . Θα έχω δώσει μόνο 250e.

ΥΓ. Εγώ μενω Αθήνα αλλά η καταγωγή μου ειναι από τα Κουφαλια (μητερα)και Αξιουπολη (Πατερας)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #46231 από maraplus
Απαντήθηκε από maraplus στο θέμα Ferlux C18
Τέλος θεωρώ ότι εάν ήταν εντελώς μάπα η ferlux c18 δεν θα την πουλαγε το LEROY. Μου ειπαν οτι με την αποδειξη εχει και 5 χρόνια εγγυηση απο Leroy

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #46497 από maraplus
Απαντήθηκε από maraplus στο θέμα Ferlux C18
Ανεβάζω μερικές φωτογραφίες μια που είμαι στην φάση αποφάσεων για υλοποίηση.

1. Φωτογραφία το τζάκι μου με τις διαστάσεις του

2. Φωτογραφία από την καμινάδα που έχω τώρα και που θα περάσω μέσα inox λείο καπναγωγό Φ180. Το ύψος της καμινάδας επάνω από την εστία εώς το καπέλο είναι 6,20 μέτρα

Ερώτηση

1. Η Καμινάδα είναι 40-50 πόντους πιο χαμηλά από τον κορφιά των κεραμιδιών μια που προϋπήρχε πριν γίνει ο δεύτερος όροφος. Διάβασα κάπου ότι πρέπει να είναι 50 πόντους πάνω από την κορυφή . Ισχύει ? Ο μάστορας που είχα φέρει πριν ένα χρόνο μου την ανέβασε με ινοχ μόνο 2 μέτρα και έλεγε ότι είναι ΟΚ. Τι να κάνω ? Πρέπει να την ψηλώσω ?

2. Επίσης στην αρχή της πάνω από την εστία θα πρέπει να κάνει ένα ‘S’ με δύο καμπύλες 45αρες για να έρθει στην ευθεία με την εξωτερική καμινάδα. Υπάρχει πρόβλημα?
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.091 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ