Λέβητας πελετ thalia 30 kw 2012 έτος κατασκευής

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175126 από IIraklissakis1908
Και όμως και εγώ απόρησα.... Τώρα είναι στο 58 τα καυσαέρια πριν από ώρα ήταν στο 112... Θερμοκρασία έξω 0 βαθμούς τώρα... Το έχω στο 20 θερμοκρασία... Θερμοκρασία νερού ήταν στο 65 το πήγα 70 και κυκλοφορητής στο 45 το πήγα 50... Από καθάρισμα τον προσέχω κάθε μία μπαλέτα τα καθαρίζω όλα τούμπα και τα λοιπά... Πέλλετ έχω αυτό χώρα παραγωγής λέει Ρουμανία
​​​​​​... Και εγώ θα ήθελα να έρθουν αυτοί εδώ πλήρωσα στην ουσία έναν που δεν είναι και γνωστης... Για το δοχείο διαστολής που είναι 8 λίτρα τι λες;; 
Συνημμένα:
Last edit: 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν by IIraklissakis1908.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175129 από rofos
Τα τούμπα έχουν κόφτες - επιβραδυντές;
Μην σου φανεί παράξενη η ερώτηση εκείνει την εποχή είχαν φύγει από το εργοστάσιο σόμπες χωρίς επιβραδυντές. Διάβασε τα νήματα εδώ στο φόρουμ για τις THALIA ( πολλά χρόνια πίσω) και θα καταλάβεις.
Γενικά ξεφύλλισε λίγο το φόρουμ!!
Τα δοχεία διαστολής κανονίζονται σύμφωνα με την υδραυλική εγκατάσταση. Δεν μπορώ να σου απαντήσω δεν είμαι μηχανολόγος ή θερμουδραυλικός.
Αν δεν ζεσταίνονται τα σώματα καλά, ίσως να είναι το δοχείο διαστολής ένα πρόβλημα αλλά επαναλαμβάνω την απάντηση θα την πάρεις από τον επαγγελματία.
Χαμηλά είναι τα καυσαέρια. μήπως είναι φρεσκοκαθαρισμένος ( πριν 2-3 μέρες);
Σχεδόν  ίδια εξωτερική θερμοκρασία έχουμε 0.5-1  βαθμούς. 70 βαθμούς έχω και εγώ. Κάτω από 70 δυσκολέυεται το σπίτι να ανεβάσει θερμοκρασία.


 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175131 από IIraklissakis1908
Το 58 που σε έγραψα για τα καυσαέρια ήταν λάθος άλλο είδα χαχαχα.. Όντως έχει 2μερες που τον καθάρισα γενικό... Τα καυσαέρια του είναι στο 110 όταν δουλεύει τώρα που το βρήκα ποιο είναι.. Σήμερα ανέβασα και τις μεταβατικές ενέργειες από 0 στο 2 και την ισχύ πελετ από το 0 στο 2... Θα δω αυτό που με είπες πάντως έχει κάτι κυματιστες λαμαρίνες μέσα στα τούμπα.. Τις καθάρισα και αυτές ενοηται... Όσο για το δοχείο ούτε το ελενξε ο υδραυλικός έχει πίεση;; σκέφτομαι να βάλω ένα 35 λίτρα όλοι λένε ότι είναι καλύτερα όσο πιο μεγάλο... Παίζει πάντως ρόλο και το ταβάνι που σε είπα 3.4 ύψος φτάνει σε κάποια σημεία θέλω το καλοκαίρι αν έχω λεφτά πρώτα ο Θεός να το κάνω γυψοσανιδα στα 2.8 και μόνωση.. Φυσικά ενοηται πώς θα το κάνω εγώ η καμινάδα που με έβαλε κάνει τρία σπασίματα άμα την βγάλω με ένα σπάσιμο και φύγει κατευθείαν πάνω δεν θα έχει καλύτερη απόδοση;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175133 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Πρώτα φώναξε υδραυλικό να σου ΕΛΕΝΞΕΙ την εγκατάσταση .να μετρήσει το δοχείο διαστολής να δει τον αυτόματο και φυσικά αν τα σώματα και η εγκατάσταση είναι χρόνια ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΘΕΛΕΙ ΕΝΑΝ ΧΗΜΙΚΟ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΠΙΚΑΘΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΜΜΕΝΟΥ ΝΕΡΟΥ!!!ΕΤΣΙ ΠΡΩΤΑ ΞΕΚΙΝΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΟΙ ΤΕΧΝΙΚΟΙ ΣΤΗ ΘΕΣ/ΚΗ.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ Υ ΠΩ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175140 από IIraklissakis1908
Καλημέρα φίλε μου τα σώματα τα είχα βγάλει και τα καθάρισα το καλοκαίρι.. Ο αυτόματος πλήρωσης δουλεύει έχει πίεση 2.8.. Θα φωνάξω να δει την πίεση στο δοχείο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175148 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Εεεεεεεεεεεεεεεεεε   2.8 πίεση με κρύα εγκατάσταση  ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ !!!!!ΑΠΟ 1.4 ΕΩΣ 1.6  ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΕΛΕΝΧΟ ΤΟ ΔΟΧΕΙΟ ΔΙΑΣΤΟΛΗΣ ΚΑΙ ΒΑΛΤΟ 1.6 ΠΙΕΣΗ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΦΟΥΣΚΩΜΑ
Last edit: 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ