Συζήτηση με την ευκαιρία πωλησης Varmebaronen Pellmax UB - Viking Bio 20

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149296 από jnet
Καταρχή εχει γράψει "συζητήσιμη" ο ανθρωπος.

Ολα αυτά που λετε μια χαρά είναι αλλα η τιμή που πουλάει καποιος εχει σχέση αρχικά με το πόσο κανει καινουριος ο συγκεκριμένος.

Απο εκεί και πέρα αν δεν πουληθεί και εχει ανάγκη να τον πουλήσει κατεβάζει την τιμή. Και εγω τον είχα βγάλει για πωληση τοτε δεν τον πουλησα αλλα δεν το μετάνοιωσα καθόλου που δεν μου εφυγε.

Θυμάμαι αυτό που μου είπε ο Τακης για τον συγκεκριμένο λέβητα. Οτι είναι τοσο απλός που μονος σου τον κανεις ετησια συντήριση. Και είχε πολύ δίκαιο.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149451 από karagiank
Φίλε μου συγκρίνεις δύο εντελώς διαφορετικά μηχανήματα σε φιλοσοφία. Το συγκεκριμένο που μου αναφέρεις είναι γεμάτο με αισθητήρες και αυτοματισμούς και το Varmebaronen είναι τόσο απλή η φιλοσοφία του ως προς την λειτουργία και την συντήρηση που όπως είπε και ο φίλος μου jnet, δεν χρειάζεσαι κάποιο εξειδικευμένο τεχνίτη ώστε να στο κάνει συντήρηση. Επίσης, να ξέρεις ότι πολλά άτομα πήραν μηχανήματα πλήρως αυτοματοποιημένα και αυτοκαθαριζόμενα και τώρα τρέχουν και δεν φτάνουν αλλάζοντας συνέχεια χαλασμένους αισθητήτες. Όσο πιο απλό σε λειτουργία ένα μηχάνημα τόσο το καλύτερο.Τον καθάριζα κάθε 12 -15 μέρες το μηχάνημα. Καλά ας μην αναφέρουμε στα επιπέδα θορύβου λειτουργίας του Varmebaron που είναι υπερβολικά χαμηλά σε σχέση με άλλα μηχανήματα pellet. Επιπλέον ΧΡΗΣΤΟΣ 8 το συγκεκριμένο μηχάνημα ζέσταινε σπίτι 150 τ.μ (εννοείται χωρίς δοχείο αδράνειας)στην επαρχία,τώρα αν ο μέσος Έλληνας έχει σπίτι μεγαλύτερο από 150 τ.μ δεν πιστεύω ότι θα έβαζε πέλλετ για οικονομία. Ο λόγος που τον δίνω είναι γιατί έχω ήδη 3 καυστήρες πέλλετ (δουλειά, σπίτι χωριού). Τέλος, φίλε μου συγνώμη άλλα ατυχές το παράδειγμα με την Porsche... όποιος ξέρει από καυστήρες, γνωρίζει πολύ καλά ότι οι Varmebaroner είναι ΚΟΡΥΦΑΙΑ μηχανήματα σε κατασκευή και μην ζεχνάς ότι καινούργιος κάνει γύρω στα 5.800 ευρώ, δηλαδή τι πρέπει να κάνω... να τον χαρίσω επειδή υπάρχουν άλλοι καινούργιοι σε αυτήν την τιμή. Τέλος δεν είπα κάποιον να τον πάρει με το ζόρι όπως δεν στέκει και η άποψη σου ότι είναι μεταχειρισμένος. Αν ένας καυστήρας-λέβητας χαλούσε με λειτουργία 2 χρόνων όταν έχει σχεδιαστεί για να αντέχει δεκαετίες τότε καήκαμε όπως επίσης θα είχες καταλάβει για το άτομο μου από τις φωτογραφίες του λεβητοστάσιου μου,δεν πιστεύω να έχεις δει πολλά λεβητοσστάσια σε αυτήν την κατάσταση. Επίσης, μέσα στην τιμή είναι και η δεξαμενή pellet η οποία για την κατασκευή της στοιχίζει γύρω στα 500 ευρώ. Όπως είπα και πιο πάνω, δεν αναγκάζω κανέναν να το πάρει με το ζόρι και φυσικά η τιμή είναι συζητήσιμη. Καλή συνέχεια...
Last edit: 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν by karagiank.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149452 από karagiank
jnet επειδή πιέζομαι λόγω δουλειάς, άργησα να σου απαντήσω. Το δοχείο αδράνειας το σύνδεσα αργότερα στο pellet για να ζεστάνω στα ήδη 150 τ.μ μια γκαρσονιέρα 40-50 τ.μ που έγινε προσθήκη.
Last edit: 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν by karagiank.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149462 από stef29

karagiank έγραψε: όποιος ξέρει από καυστήρες, γνωρίζει πολύ καλά ότι οι Varmebaroner είναι ΚΟΡΥΦΑΙΑ μηχανήματα σε κατασκευή και μην ζεχνάς ότι καινούργιος κάνει γύρω στα 5.800 ευρώ, δηλαδή τι πρέπει να κάνω...


clima-center.gr/index.php/products/heati...ellmax-ub-283-detail

Αν θεωρηθει διαφημιση διαγραψτε το αλλα δεν ειναι,απλα το παραθετω για να δειξω την τιμη του μηχανηματος καινουριο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149475 από χρηστος8

karagiank έγραψε:
Τέλος, φίλε μου συγνώμη άλλα ατυχές το παράδειγμα με την Porsche... όποιος ξέρει από καυστήρες, γνωρίζει πολύ καλά ότι οι Varmebaroner είναι ΚΟΡΥΦΑΙΑ μηχανήματα σε κατασκευή και μην ζεχνάς ότι καινούργιος κάνει γύρω στα 5.800 ευρώ, δηλαδή τι πρέπει να κάνω... να τον χαρίσω επειδή υπάρχουν άλλοι καινούργιοι σε αυτήν την τιμή. Τέλος δεν είπα κάποιον να τον πάρει με το ζόρι όπως δεν στέκει και η άποψη σου ότι είναι μεταχειρισμένος.... Καλή συνέχεια...


Αν ειναι ατυχες το παραδειγμα τεκμηριωσε το με καποιο επιχειρημα...αν εχεις...
Τι δεν καταλαβες;;; ειπα πως ο λεβητας σου ειναι πολυ καλος (οπως και μια πορσε) με πανακριβη τιμη και μηδενικη ζητηση στην αγορα...
Σε αντιθεση με κατωτερα μηχανηματα της αγορας (οπως και το γιαρις) με αισθητα φτηνοτερη τιμη και χιλιαδες πωλησεις στην αγορα της Ελλαδας.
Επομενως δεν πωλειται στην τιμη που θα ηθελες εσυ αλλα ο αγοραστης που καθοριζει και την ζητηση η οχι.
Αν εχεις αποδειξη για το αντιθετο την συζηταμε...

Επισης ναι ειναι μεταχειρισμενος...μπορεις να τεκμηριωσεις πως δεν ειναι;;;

Τελος μπορω να εχω καλυτερη εικονα απο την αγορα μιας και ειμαι υδραυλικος εδω και πολλα χρονια...
Το να θεωρεις τα αισθητηρια και τους αυτοματισμους ενος λεβητα μειονεκτημα, εκ του πονηρου η οχι δεν ξερω...ομως σιγουρα ειναι παραπλανηση και οχι πραγματικοτητα το 2015.

Οι κορυφαιοι καυστηρες ειναι απλα inverter και ο δικος σου δεν ειναι...αμφιβαλεις;;;

Εσυ ξερεις τον λεβητα σου κι εγω ξερω ολη την γκαμα τω λεβητων της αγορας με τα πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα της καθε εταιριας...

Εχω τοποθετησει αρκετα μηχανηματα της varmebaronen (και στην πεθερα μου) και σιγουρα η φιλοσοφια σου οτι ειναι ο καλυτερος εναντι ολων... σιγουρα δεν ισχυει...

Φιλικα ολα τα παραπανω και σου ξαναλεω ευχομαι να τον πουλησεις :)



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Last edit: 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν by χρηστος8.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149479 από fotisbasm
Μια παρατήρηση ,το μηχανημα δεν το εχω δει απο κοντα ΑΛΛΑ οταν ο Γιωργος Jnet μας εδειξε το σχαρακι πως εγινε ,ειλικρινα επεσα απο τα σύννεφα ,ποιοτητα 0 . Σορρυ για το off topic αλλα μου εμεινε αυτο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ