Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #126192 από panava
Απαντήθηκε από panava στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet

ΚΩΣΤΑΣ VESTA 40KW έγραψε: φιλε panava καταρχην εσενα ειναι ο HERMES 25 KW οπως γραφεις ενω εμενα ειναι 40 kw.πιστευω υπαρχουν διαφορες σε ρυθμισεις. καλοι οι χρονοι αλλα με χαλας με το κυκλοφωριτη στη σκαλα 1 που εχεις.βαλτη στο 2 η 3 ριξε μια ματια εαν ο κοχλιας ο φυσητηρας το μοτερ καμιναδας και ο κυκλοφωριτης ειναι οπως τα εχω γραψει για το δημο?ρυθμισε τα ετσι και πες μου.


Φίλε Κώστα, τον κυκλοφορητή τον έχω στο 1 για τον εξής λόγο. Όταν τον είχα στο 3 και τον άναβα το πρωί και έπιαναν 45 βαθμούς τα νερά, με την επιστροφή (κρύα νερά) έπεφτε αρκετά χαμηλά η θερμοκρασία των νερών στον λέβητα και αργούσε να ξαναπιάσε τους 45 βαθμούς. Τώρα στο 1 πέφτουν στους 44 αλλά ο κυκλοφορητής δεν κόβει και κυκλοφορεί τα νερά συνέχεια με αποτέλεσμα να ζεσταίνεται το σπίτι πιο γρήγορα.
Τώρα δοκιμάζω κάποιες άλλες ρυθμίσεις που πρότεινε ο κος Κοσμίδης. Θα σας πω τα αποτελέσματα όταν θα έχω ολοκληρωμένη εικόνα.
Για τις ρυθμίσεις θα κοιτάξω και θα σου πω. Πάντως έχω τις εργοστασιακές.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #126200 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΦΙΛΕ PANAVA δεν εχουμε τον ιδιο λεβητα και δεν ισυουν οι ιδιες ρυθμισεις.οι ρυθμισεις που εχω αναφερει ειναι για το VESTA 40 KW.μην τα πειραξεις ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #126202 από panava
Απαντήθηκε από panava στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
όσο για τα χρώματα , μη σας ανησυχεί. όλοι κατασκευάζονται από την ΑΒΡΑΒΟΓΛΟΥ ΑΒΕΕ και ανάλογα με τον αντιπρόσωπο είναι η φίρμα και το χρώμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #126208 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
panava το ξερω αυτο που λες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #126210 από panava
Απαντήθηκε από panava στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet

ΚΩΣΤΑΣ VESTA 40KW έγραψε: ΦΙΛΕ PANAVA δεν εχουμε τον ιδιο λεβητα και δεν ισυουν οι ιδιες ρυθμισεις.οι ρυθμισεις που εχω αναφερει ειναι για το VESTA 40 KW.μην τα πειραξεις ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ναι το ξέρω! Δεν το έχω σκοπό. Πάντως όποιος θέλει μπορεί να πειραματιστεί, αρκεί πριν κάνει οποιαδήποτε
αλλαγή να σημειώσει την εργοστασιακή ρύθμιση ώστε αν κάτι δεν πάει καλά να την επαναφέρει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #126211 από antoniss
Απαντήθηκε από antoniss στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Και εγώ αυτό που λέει ο Panava λέω να κάνω να ρίξω κυκλοφορητή στο 1 για να μην σταματάει η αντλία. Εμένα πάντως κατεβαίνει 42 σταματάει αλλά σε 4-5 λεπτά ξαναπάει 45 και ξαναστέλνει δεν αργεί πολύ να ξαναδώσει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.242 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ