Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #126118 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΜΗΝ τα πειραζεις αν φοβασαι το λαθος.το σιγουρο ειναι οτι μπορεις να τα τσεκαρεις εαν ειναι οι ρυθμισεις ετσι και οτι δεν θα καις τοσο πελλετ και τα νερα σου θα φτανουν εκει που τα εχεις επιλεξει πιο γρηγορα.και ζεστο νερο στο μποιλερ.εχεις μιλησει με την εταιρια?καλα τον εχεις τον κυκλοφωριτη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #126120 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
οπως ειπα και στο PANAVA οι λεβητες θα εχουν καποιες διαφορες στις ρυθμισεις.εσας ειναι HERMES 25 KW KAI EMENA VESTA 40KW

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #126122 από dimospsy
Απαντήθηκε από dimospsy στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet

ΚΩΣΤΑΣ VESTA 40KW έγραψε: ΜΕΤΡΙΣΗ τωρα με 67 τα νερα εφτασαν εως τους 66 σε 76 λεπτα με ισχυ 4 και εισαγωγη στο ξεκινημα 30.5 και επιστροφη 25 βαθμους και κυκλοφωριτης φουλ σκαλα.κατι αλλο που θελω να δειτε οταν δουλευει και εχουν περασει τα νερα τους 55 εισαγωγη(δεξια ενδειξη κοντρολ) με επιστροφη (αριστερη ενδειξη) εχετε διαφορα απο 12 εως 18 βαθμους?ετσι πρεπει να ειναι η διαφορα αυτη?τι το κανει αυτο Η πως μπορουμε να ειναι μικροτερη η διαφορα?


Στον δικό μου η διάφορα ειναι συνέχεια 9-10 βαθμούς.
65 -66 πανε τα νερά ( ρυθμησμένα στους 67)
Και 55.5 -56 γυρνάνε.

Τώρα για της ρυθμίσεις που λες μήπως κάθε Σπιτι θέλει και της δίκεσ του ρυθμίσεις;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #126140 από dimospsy
Απαντήθηκε από dimospsy στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet

ΚΩΣΤΑΣ VESTA 40KW έγραψε: ΜΗΝ τα πειραζεις αν φοβασαι το λαθος.το σιγουρο ειναι οτι μπορεις να τα τσεκαρεις εαν ειναι οι ρυθμισεις ετσι και οτι δεν θα καις τοσο πελλετ και τα νερα σου θα φτανουν εκει που τα εχεις επιλεξει πιο γρηγορα.και ζεστο νερο στο μποιλερ.εχεις μιλησει με την εταιρια?καλα τον εχεις τον κυκλοφωριτη.



Με την εταιρία έχω μιλήσει πολλές φορές.
Συνήθως μου δίνουν κάποιον τεχνικό . Τον Γιάννη ! Πολύ εξυπηρετικους πάντως τους βρήκα.

Αλλά ποτέ δεν μου είπε να πείραξω αυτά που λες. Πήγα είδα στον λεβητα της ρυθμίσεις χωρίς να πείραξω τίποτα . Εμένα είναι πιο χαμηλά απο τα νούμερα που δίνεις εσύ πάντως.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #126169 από antoniss
Απαντήθηκε από antoniss στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Καλησπέρα κ από εμένα
Μετά από 2 βδομάδες λειτουργίας βλέπω πολύ καλά αποτελέσματα αλλά πιστεύω γίνεται κ καλύτερα.
πριν στην σελίδα 16 αυτού του νήματος είχα γράψει που δούλευα τον λέβητα με νερά στους 50 αλλά δούλευε συνέχεια η αντλία κ ο λέβητας γιατί δεν ήταν συνδεμένος ο θερμοστάτης και το σπίτι ζεσταινόταν οικανοποιητικά μετά απο ώρες λειτουργίας.
πλέον σύνδεσα τον θερμοστάτη siemens RDH10(Σωστά) και κλείνει τον λέβητα όταν πάει η επιθυμητή θερμοκρασία και καίω 1 με 1,5 τσουβαλάκι την μέρα με νερά στους 60 και με θερμοκρασία 22-23 και με πέλλετ Schweighofer
καθάρισμα κάθε 2 μέρες στο καλάθι αφήνει λίγο κατακάθι όμως. το μόνο μειονέκτημα με αυτό το setup όχι καυτό νερό για το μπάνιο της γυναίκας(για μένα υπεραρκετό).
Να ρωτήσω 2 ερωτήσεις στο κρυφό μενού δεν έχω μπει ποτέ υπάρχει λόγος να ρίξω την την ταχύτητα του κυκλοφορητή θα δω καλύτερα αποτελέσματα??
και δεύτερον αν μπαίνει standby από τον θερμοστάτη αντί να τον κλείνει θα καταναλώνει λιγότερο απ' ότι να κλείνει εντελώς κ να ξαναανεβάζει τα νερά από τους 30 στους 60?
Ευχαριστώ προκαταβολικά

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #126177 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΔΗΜΟ μπορει ο δικος σας ο λεβητας να εχει αλλες ρυθμισεις οντως χαμηλοτερα γιατι ειναι 25 kW.ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΛΟΙ ΤΕΧΝΙΚΟΙ ΚΑΙ ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΟΙ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΜΙΛΑΩ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΕΣ!!!!!καποιοσς που να εχει VESTA 40KW ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.168 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ