Starfire Maxi 30

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #82843 από betonly
Απαντήθηκε από betonly στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Εάν λες για εμένα εάν έχω μηχανικό. Οταν αγοραστής μηχάνημα σου λένε ποσά τετραγωνικά έχεις και πόσο πετραιλεο εκαψες την προηγούμενη χρόνια. Δεν λένε τι δυκτιο έχεις ι εάν ειναι πολλά τα νερά στο δυκτιο σου. Αλλά και πάλη. Οτι και να γίνει 100 είπα πως ζεστενω επιτέλους τελικά κανη η δεν κανη για εμένα δεν μπορείτε να το καταλάβετε. Τόσο δύσκολο ειναι. Είπα πως το δικό μου έχει θέμα και επιτέλους εάν κάποιος θέλη. Κάτι να μου πει Οκ. Αλλά και εγώ ΛΕΒΗΤΑΣ σώματα πουλω. Και εγκαταστάσεις κάνω. Και μάλιστα πολλά χρόνια. Δεν είμαι ασχετος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #82884 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Παιδιά μην το κουράζετε. Μετά από μελέτη μηχανικού μπορείς να βγάλεις ένα ασφαλές συμπέρασμα για το μέγεθος του λέβητα που σε καλύπτει. Ούτε τα τετραγωνικά μόνα τους λένε κάτι ούτε τα λίτρα στην εγκατάσταση. Και φυσικά ούτε ο αριθμός και το μέγεθος των σωμάτων. Απλά κάποια πράγματα είναι κραυγαλέα. 70άρης λέβητας για κατοικία 100 τ.μ. δεν μπαίνει ούτε στη Σιβηρία.
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #82984 από agge72
Απαντήθηκε από agge72 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε:

agge72 έγραψε:

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε: Δεν υπάρχει μεγαλύτερος. Ο STARFIRE MAXI 30 είναι ένας και ίδιος σε θερμική απόδοση παντού! Αλλαγές υπάρχουν μόνο στο λογισμικό των νέων μοντέλων. Ακόμη και το πιο νέο μοντέλο BIODOM 2010, έχει την ίδια δύναμη (30 KW), απλά χωράει περισσότερα νερά στο καζάνι του (140 κ. αντί 72 κ.)



Eσυ Θεοδοση συνφονης με τον φιλο που μας λεει οτι ζεστενει 480τμ με τα 30kw.Και οχι και πολυ καλης
κατασκευης.

Δεν είδα, δεν ξέρω. Μόνο όσοι γνωρίζουν μπορούν να μιλήσουν. Υπάρχει πάντως στη σελίδα της εταιρίας διαφημιστικό βίντεο για ένα ξενοδοχείο στην Θεσ/νίκη (περιοχή Δερβενίου) που λέει κάτι αντίστοιχο, με δοχείο αδρανείας κλπ.



Και τι ειναι θεοδοση το δοχειο αδρανειας πηγη ενεργειας.Αν με τετοια λαθος ενημερωση η εταιρια νωμιζει
οτι θα ψαρεψει πελατες κανει λαθος. Κανει μεγαλο κακο και στην ιδια και σε ολο το χωρο της θερμανσης.
Αυτες η τακτικες πωλησεις προιοντων θερμανση οτι ο λεβητας ο δικος μου κανει θαυματα θα πρεπει να
σταματησουν αν θελουν ο κοσμος να παει σε τετοια συστηματα.Ο κυριος που βγενει με τετοια ευκολια και
λεει πως λεβητας των 30kw καλυπτη ανετα 200τμ και 480τμ κανει μεγαλο στον εαυτοτου πρωτα και μετα σε
ατομα που σε αυτην την κριση θα τον εμπιστευθουν.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #82985 από ioannidis
Απαντήθηκε από ioannidis στο θέμα Starfire Maxi 30
Προκαλω οποιον θελει να ερθει μια βολτα να δει καποιες εγκαταστασεις .
Εγω δεν μιλαω χωρις να εχω αποδειξεις .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #82987 από agge72
Απαντήθηκε από agge72 στο θέμα Starfire Maxi 30

ioannidis έγραψε: Προκαλω οποιον θελει να ερθει μια βολτα να δει καποιες εγκαταστασεις .
Εγω δεν μιλαω χωρις να εχω αποδειξεις .



Δεν βοηθατε αφου το κατεχεται το επαγγελμα τοσο καλα τους δυο φιλους που δεν μπωρουν να ζεστανουν τα 100τμ και μετα θα δουμε και τα 480τμ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #82993 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

agge72 έγραψε:

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε:

agge72 έγραψε:

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε: Δεν υπάρχει μεγαλύτερος. Ο STARFIRE MAXI 30 είναι ένας και ίδιος σε θερμική απόδοση παντού! Αλλαγές υπάρχουν μόνο στο λογισμικό των νέων μοντέλων. Ακόμη και το πιο νέο μοντέλο BIODOM 2010, έχει την ίδια δύναμη (30 KW), απλά χωράει περισσότερα νερά στο καζάνι του (140 κ. αντί 72 κ.)



Eσυ Θεοδοση συνφονης με τον φιλο που μας λεει οτι ζεστενει 480τμ με τα 30kw.Και οχι και πολυ καλης
κατασκευης.

Δεν είδα, δεν ξέρω. Μόνο όσοι γνωρίζουν μπορούν να μιλήσουν. Υπάρχει πάντως στη σελίδα της εταιρίας διαφημιστικό βίντεο για ένα ξενοδοχείο στην Θεσ/νίκη (περιοχή Δερβενίου) που λέει κάτι αντίστοιχο, με δοχείο αδρανείας κλπ.



Και τι ειναι θεοδοση το δοχειο αδρανειας πηγη ενεργειας.Αν με τετοια λαθος ενημερωση η εταιρια νωμιζει
οτι θα ψαρεψει πελατες κανει λαθος. Κανει μεγαλο κακο και στην ιδια και σε ολο το χωρο της θερμανσης.
Αυτες η τακτικες πωλησεις προιοντων θερμανση οτι ο λεβητας ο δικος μου κανει θαυματα θα πρεπει να
σταματησουν αν θελουν ο κοσμος να παει σε τετοια συστηματα.Ο κυριος που βγενει με τετοια ευκολια και
λεει πως λεβητας των 30kw καλυπτη ανετα 200τμ και 480τμ κανει μεγαλο στον εαυτοτου πρωτα και μετα σε
ατομα που σε αυτην την κριση θα τον εμπιστευθουν.


Για 480 δεν ξέρω, αλλά 200 τ.μ. τα καλύπτει άνετα! Είπα που μένω και στοιχεία σπιτιού, δοχείο αδρανείας δεν έχω βάλει, ο λέβητάς μου είναι με τα 72 λίτρα νερού. Όποιος δεν πιστεύει, έρχεται και βλέπει από κοντά...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.114 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ