OPOP BlackStar

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160683 από gvoi
Απαντήθηκε από gvoi στο θέμα Re:OPOP BlackStar
Οκ θα το κοιτάξω και αυτό.
Αυτό που με προβληματίζει κ δεν ξέρω αν το αντιμετωπίζω σωστά είναι και η φλόγα. Αν στο auto combustion βάλω τα πραγματικά γραμμάρια που ζυγισα, η φλόγα είναι τεράστια και έχει πάρα πολλή καπνά επίσης (μοιάζει να υπάρχει πολλή τροφοδοσία κ λίγος αερας, τον οποίο έχω στο 100%). Ανέβασα τα γραμμάρια κατά 250 κ κάπως ήρθε η φλόγα και πήρε κανονικό μέγεθος. Σε χαμηλή ισχυ, λειτουργεία 20-30% η καπνά είναι πάλι που έντονη.

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!

Στάλθηκε από το MI 5s μου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160684 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Re:OPOP BlackStar
Φιλε δεν το ξερω το λεβητα να σου πω αλλα εδω μεσα ειναι και αλλοι που εχουν ιδιο λεβητα.επειδη αυτα που σου ειπα μου εχουν συμβει στο δικο μου λεβητα(αλλη μαρκα) ελενξε τα.για την ζυγιση και την τροφοδοσια δεν ξερω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160719 από fotisbasm
Απαντήθηκε από fotisbasm στο θέμα OPOP BlackStar
το πελλετ σου φταιει εχει πολυ υγρασια ,δεν μπορει 5 χρονια να μην εχεις προβλημα , αλλωστε ειναι πολυ απλη η λειτουργια των opop , ουτε μοτερ καυσαεριων ουτε κανα περιεργο ηλεκτρικο (ολα αυτα αφου εχεις καθαριση καμιναδα και αφου 5 χρονια τον δουλευες αρα δεν τιθετε κατι αλλο )

ναι το αυτοματο ζυγισμα ισχθει οτι βγαζεις τρελη φλογα , οι περισοτεροι το εχουμε στα 1200 , απλα πρεπει να ρυθμισεις μετα το 10% και το 100% τα γραμμαρια ,ευκολο στην πραξη θα το μετρισεις
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": gvoi

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160721 από gvoi
Απαντήθηκε από gvoi στο θέμα Re:OPOP BlackStar
Ευχαριστώ πολύ Φώτη, θα το δω πως πάει σήμερα πάλι.
Για την κουβέντα να αναφέρω ότι είναι η τρίτη χρονιά που και ω schweighofer και μου κάνει τρομερή εντύπωση.
Από την άλλη στην στάχτη δεν υπάρχει ίχνος κλινγκερ για να πω ότι έχει τόση υγρασία. Μέχρι τώρα δούλευα Μαξ στα 1100, θα βάλω στα 1200 κ βλέπουμε.
Να έχει χαλάσει το βεντιλατερ και να φυσάει ότι να ναι παίζει?
Από την καύση που κάνει σε χαμηλή ισχυ ειδικά επιμένω ότι κάτι γίνεται ή με τον αέρα ή με την τροφοδοσία (του είναι πολλή για 100% το blower)


Στάλθηκε από το MI 5s μου
Last edit: 6 Χρόνια 4 Μήνες πριν by gvoi.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ