Πρόβλημα σε necia 25kw

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175368 από Johnyjk
Απαντήθηκε από Johnyjk στο θέμα Πρόβλημα σε necia 25kw
Καλησπέρα και πάλι, θέλω να ρωτήσω, όταν έβαλα τις ρυθμίσεις που μου έστειλες, άλλαξε ο θερμοστάτης και δεν τον αναγνωρίζει πλέον, πρώτα τον αναγνώριζε αλλά όταν έφθανε στην θερμοκρασία που το είχα βάλει έσβηνε χωρίς να ξανά ανάψει. μήπως ξέρεις που πρέπει να πάω για να τον αναγνωρίσει? να αλλάξω την ρύθμιση

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175370 από Σούζη
Απαντήθηκε από Σούζη στο θέμα Πρόβλημα σε necia 25kw

Καλησπέρα και πάλι, θέλω να ρωτήσω, όταν έβαλα τις ρυθμίσεις που μου έστειλες, άλλαξε ο θερμοστάτης και δεν τον αναγνωρίζει πλέον, πρώτα τον αναγνώριζε αλλά όταν έφθανε στην θερμοκρασία που το είχα βάλει έσβηνε χωρίς να ξανά ανάψει. μήπως ξέρεις που πρέπει να πάω για να τον αναγνωρίσει? να αλλάξω την ρύθμιση
Στις ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ στην παράμετρο Α01 (που αφορά αισθητήρα θερμοστάτη χώρου on/of) πρέπει να είναι 0.
                                                              Α19 (που αφορά επιλογή θερμοστάτη χώρου) και αυτό 0.
Last edit: 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Σούζη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175371 από Johnyjk
Απαντήθηκε από Johnyjk στο θέμα Πρόβλημα σε necia 25kw
Σε ευχαριστώ πολύ, για την βοήθεια σου και την άμεση απάντηση σου!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175413 από Johnyjk
Απαντήθηκε από Johnyjk στο θέμα Πρόβλημα σε necia 25kw
Καλησπέρα. Έκανα αυτό που μου είπες κ όντως μου αναγνώρισε τον θερμοστάτη. Έφτασε στην θερμοκρασία κ ο λέβητας έκανε σβήσιμο. Μετά αφού έπεσε η θερμοκρασία, ο θερμοστάτης έδινε εντολή, αλλά ο λέβητας έδειχνε σφ34 κ είχε μπει μπλοκ. Καμία ιδέα τι φταίει η πώς να το αλλάξω-διορθώσω?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175414 από Σούζη
Απαντήθηκε από Σούζη στο θέμα Πρόβλημα σε necia 25kw

Καλησπέρα. Έκανα αυτό που μου είπες κ όντως μου αναγνώρισε τον θερμοστάτη. Έφτασε στην θερμοκρασία κ ο λέβητας έκανε σβήσιμο. Μετά αφού έπεσε η θερμοκρασία, ο θερμοστάτης έδινε εντολή, αλλά ο λέβητας έδειχνε σφ34 κ είχε μπει μπλοκ. Καμία ιδέα τι φταίει η πώς να το αλλάξω-διορθώσω? 
Πιστεύω έχεις το Ελληνικό manual. Εάν όχι δες εδώ τι μπορεί να φταίει.     σφ 34 :Χαμηλή υποπίεση εντός του θαλάμου καύσης-  Έχουμε αφήσει την πόρτα του θαλάμου καύσης ανοιχτή-  Η πόρτα του θαλάμου καύσης δεν κλείνει καλά-  Ο λέβητας θέλει καθάρισμα καθώς και η καμινάδα (μηνιαία συντήρηση)-  Χαμηλός ελκυσμός καμινάδας (κάτω από 10 Pa)-  Έχει χαλάσει ο ανεμιστήρας καυσαερίων-  Ο ανεμιστήρας καύσης φυσάει πολύ δυνατά 

To P30 στο μενού ΑΝΕΜΙΣΤΗΡΑΣ ΚΑΥΣΑΕΡΙΩΝ-ΕΞΑΤΜΙΣΗΣ σε τι τιμή είναι ??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175417 από Johnyjk
Απαντήθηκε από Johnyjk στο θέμα Πρόβλημα σε necia 25kw
Το P30 είναι στο 75!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ