Πρόβλημα σε necia 25kw

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174588 από Johnyjk
Πρόβλημα σε necia 25kw δημιουργήθηκε από Johnyjk
Καλημέρα αγόρασα πριν λίγες μέρες τον λέβητα necia 25kw έγινε η εγκατάσταση ο τεχνικός έκανε το πρώτο άναμμα στην ισχύ 4 και δούλεψε. Το πρόβλημα είναι αρχικά ότι όταν άλλαζα ισχύ η στο αυτόματο ο λέβητας έσβηνε κ έλεγε σφ34 η ακόμα και όταν έκανα από την αρχή εναυση. Δούλευε μόνο στην 4. Μου είπαν ότι πρέπει να ανέβουν οι τιμές στον ανεμιστήρα, τις άλλαξε ο τεχνικός, όποιος δεν γνωρίζει πολλά δυστυχώς, και πλέον δεν ανάβει ούτε στην 4. Μήπως γνωρίζει κάποιος τις αρχικές τιμές να μου τις στείλει η έχει κάποια λύση πάνω σε αυτό? Ευχαριστώ και συγνώμη αν κούρασα με το μήνυμα 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174592 από Σούζη
Απαντήθηκε από Σούζη στο θέμα Πρόβλημα σε necia 25kw

Καλημέρα αγόρασα πριν λίγες μέρες τον λέβητα necia 25kw έγινε η εγκατάσταση ο τεχνικός έκανε το πρώτο άναμμα στην ισχύ 4 και δούλεψε. Το πρόβλημα είναι αρχικά ότι όταν άλλαζα ισχύ η στο αυτόματο ο λέβητας έσβηνε κ έλεγε σφ34 η ακόμα και όταν έκανα από την αρχή εναυση. Δούλευε μόνο στην 4. Μου είπαν ότι πρέπει να ανέβουν οι τιμές στον ανεμιστήρα, τις άλλαξε ο τεχνικός, όποιος δεν γνωρίζει πολλά δυστυχώς, και πλέον δεν ανάβει ούτε στην 4. Μήπως γνωρίζει κάποιος τις αρχικές τιμές να μου τις στείλει η έχει κάποια λύση πάνω σε αυτό? Ευχαριστώ και συγνώμη αν κούρασα με το μήνυμα 
Δες εδώ.
Αμα αλλάξεις κάτι από τις παραμέτρους,να το γραψεις σε χαρτί.
 

This browser does not support PDFs. Please download the PDF to view it: Download PDF

Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174593 από Johnyjk
Απαντήθηκε από Johnyjk στο θέμα Πρόβλημα σε necia 25kw
Ευχαριστώ για την απάντηση. Ξέρεις αν αυτές οι παράμετροι ισχύουν κ για το λέβητα που έχω?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174594 από Σούζη
Απαντήθηκε από Σούζη στο θέμα Πρόβλημα σε necia 25kw

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ξέρεις αν αυτές οι παράμετροι ισχύουν κ για το λέβητα που έχω?
Η παραμετροποίηση είναι σχεδόν ίδια σε όλους τους 25 kw.
Δες το μενού ανεμιστήρα εάν έχει μεγάλη απόκλιση.
Φυσικά άμα αλλάζεις κάτι το γράφεις σε χαρτί  γιά να επιστρέψεις πίσω.
Σούζη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174595 από Johnyjk
Απαντήθηκε από Johnyjk στο θέμα Πρόβλημα σε necia 25kw
Θα το κοιτάξω, σε ευχαριστώ πολύ!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174604 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Πρόβλημα σε necia 25kw
ΦΙΛΕ ΜΗΝ ΒΑΛΕΙΣ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΠΙΟ ΠΑΝΩ  Δ Ε Ν ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ  ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ!!!!!ΜΙΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΕΧΝΙΚΟ ΣΟΥ Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΕΧΝΙΚΟ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΚΑΙ ΑΣ ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ.ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΥΠΟΣΤΉΡΙΞΗ !!!!!!ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΝΕΒΑΖΕΤΑΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΌ ΣΑΣ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΧΩΡΟ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΣΠΙΤΙΟΎ!!!ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΕΤΑΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ  ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ π.χ. 25KW !!!!!!!ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΕΤΑ ΒΑΖΕΤΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΕΤΕ ΣΚΑΤΑ !!!!!!!!!!
Last edit: 2 Χρόνια 3 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ