Kεραμική αντίσταση για πέλλετ

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149136 από karibu
Απαντήθηκε από karibu στο θέμα κεραμική αντίσταση για πέλλετ
Σήμερα τοποθετησα κεραμικη της fkk την γνωστη κοντοπούτ...ανη που αναφερεται στο φορουμ μηκους 10 περιπου ποντων,ενω η εργοστασιακη της (σομπα νερου Edilkamin Idropoint 11kw) ηταν 15 ποντων και παρεδωσε το πνευμα στον 2ο χρονο λειτουργιας.
Αναγκαστικα επρεπε να φτιαξω δαχτυλιδι για το σπειρωμα της μιας και η παλια ηταν ετσι...


Το πρωτο ανναμα εγινε κανονικα ,αν και αργοτερα απο οτι εχω την αισθηση οτι αναβε με την γνησια.
Ας ειναι σκεφτηκα ,αρκει να αναβει και να κρατησει πολαπλασια χρονι θαναι ενταξει.
Ομως την επομενη φορα δεν αναψε στα 15 λεπτα και εβγαλε το αλαρμ.
Της καθαρισα την κουπα καυσης απο τα πελλετ και παρατηρησα οτι ειχαν τρυπωσει στον σωληνα στο κενο της κοντης μερικα πελλετς μιας και η παλια εφτανε ως εξω



Στην επομενη προσπαθεια παρατηρουσα και ειχαν αρχισει παλι να μπαινουν πελλετ.
Αρα φταιει η "ανοιχτη προσβαση" στον σωληνα του καυτου αερα.
Τι προτεινετε οσοι τυχον εχετε τετοιο προβλημα?
Να "φραξω" καπως την προσβαση των πελλετς στον σωληνα αφηνοντας κενο ομως για τον αερα?
Να "φραξω" την τρυπα απο την κουπα?
Ξερει κανεις?
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149209 από karibu
Απαντήθηκε από karibu στο θέμα κεραμική αντίσταση για πέλλετ
Η συνεχεια για οποιον ενδιαφερεται μιας και εγραφα σε 3 ταυτοχρονα θεματα για την κεραμικη αντισταση ,εδω
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...00&Itemid=384#149208

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172602 από giorgos157
Απαντήθηκε από giorgos157 στο θέμα κεραμική αντίσταση για πέλλετ
Μετά απο έξι χρόνια μαλλον κάηκε η αντίσταση δεν ανάβει η σόμπα η ένδειξη αντίσταση ανάβει κανονικά αλλα η αντίσταση όχι τσέκαρα αν κοκκινίζει Αλλα όχι . Η σόμπα ειναι η alpha plam 9 kw πελετ αεροθερμη. Μηπως ξέρετε πως να αλλάξω αντίσταση; Και ποια ειναι η γνώμη σας ειναι σίγουρα αυτό μετά τα λεγόμενα μου;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172603 από karibu
Απαντήθηκε από karibu στο θέμα κεραμική αντίσταση για πέλλετ
To πιθανοτερο και πολλα χρονια εβγαλες! Αν αποδειχτηκε τοσο καλη ,μαθε τιμη και συγκρινε με την γιαπωνεζικη που πηρα.Εμενα με εβγαλε ασπροπροσωπο.Απειρες εναυσεις και λειτουργει απο τοτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172604 από giorgos157
Απαντήθηκε από giorgos157 στο θέμα κεραμική αντίσταση για πέλλετ
Ειναι ίδια με όλες τις σόμπες η πρέπει να να την βγάλω πρώτα και Στειλε μου το σάιτ απο όπου την πήρες;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172605 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Αν η διάμετρος τις σωλήνας είναι 10 χιλιοστά και πάνω και έχει σπυρωμα 3/8=17 κλειδί βρίσκεις εδώ www.allaboutpellet.com/product/keramiki-antistasi-psx-7-240b/ made japan 45 ΕΥΡΩ.ΕΓΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΕΤΟΙΑ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΘΕΜΑ.ΣΤΟ ΛΕΒΗΤΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΟ 2013 ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙΜΙΑ!!!!ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΜΕ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΑΕΡΑ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΑΝΤΙΚΟ.ΑΝ ΘΕΣ ΠΑΡΕ ΓΡΑΨΕ ΕΝΑ ΕΜΑΙΛ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΦΤΑΙΕΙ!!!!!
Last edit: 3 Χρόνια 1 Μήνας πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.081 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ