Atmos D45P

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #23288 από Nehlena
Απαντήθηκε από Nehlena στο θέμα Atmos D45P
Γιατί σήμερα όμως καθως σερφαριζα δεξιά κ αριστερά στο φόρουμ, κάποιος με VARMEBARONEN ειχε κάποια προβληματακια με έναν τέτοιο λεβητα; Κάτι για καπνούς έλεγε, για Πολύ στάχτη κλπ... Ενώ αν δεν κάνω λάθος είναι αυτοκαθαριζομενο;

Άρα, αν εγω που θέλω να αγοράσω έναν λεβητα γιατί να πάω σε λεβητα με περισσότερους αυτοματοποιησμους - μαλλον πιο κοινό σε τέτοια μηχανήματα το πρόβλημα να είναι ηλεκτρονικό και να καταλήγει τελικά και σε μηχανικό-!), γιατι να μην προτιμησω ένν λεβητα αξιόπιστο, με λιγότερους αυτοματοποιησμους και να ελεγχω εγω;

Αναρωτιέμαι...;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #23315 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Atmos D45P

jnet έγραψε:

Nehlena έγραψε: Μπορείτε να μου πείτε γιατί στο θέμα παρουσιαστε τον λεβητα σας.... δεν βρίσκω τίποτα για atmos;

Πάω να διαβάσω κ τα επόμενα...
:)


Προφανως δεν ετυχε να γράψει κάποιος με λεβητα ΑΤΜΟS


Τωρα που εκανα αναξητηση για τα atmos
www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...tstart=120&Itemid=53

υπάρχουν και αρκετες αναφορες στο θέμα Ξύλο: λύση απεξάρτησης από το πανάκριβο πετρέλαιο

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Nehlena

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #23406 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Atmos D45P

Nehlena έγραψε: Γιατί σήμερα όμως καθως σερφαριζα δεξιά κ αριστερά στο φόρουμ, κάποιος με VARMEBARONEN ειχε κάποια προβληματακια με έναν τέτοιο λεβητα; Κάτι για καπνούς έλεγε, για Πολύ στάχτη κλπ... Ενώ αν δεν κάνω λάθος είναι αυτοκαθαριζομενο;

Άρα, αν εγω που θέλω να αγοράσω έναν λεβητα γιατί να πάω σε λεβητα με περισσότερους αυτοματοποιησμους - μαλλον πιο κοινό σε τέτοια μηχανήματα το πρόβλημα να είναι ηλεκτρονικό και να καταλήγει τελικά και σε μηχανικό-!), γιατι να μην προτιμησω ένν λεβητα αξιόπιστο, με λιγότερους αυτοματοποιησμους και να ελεγχω εγω;

Αναρωτιέμαι...;


Εμένα διάβαζες μάλλον αυτό με τους καπνους δεν ήταν προβληματάκι. ρωτούσα αν στην εναυση βγαζει καποιες φορές καπνό.

Η στάχτη εχει σχέση με το τι Pellet καις. Το Bioenergy που αρχικά εκαψα είχε πολυ στάχτη.

Δεν είναι αυτοκαθαριζόμενος ο Varmebaronen.

Ακριβώς το μηχάνημα με τους λιγοτερους αυτοματισμούς που θελεις ταιριάζει στο πως είναι ο Varmebaronen.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23445 από giorgosmosxou
Απαντήθηκε από giorgosmosxou στο θέμα Atmos D45P
μόνο που δεν την καλύπτει από πλευράς ισχύος ο Varmebaronen.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23448 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Atmos D45P

giorgosmosxou έγραψε: μόνο που δεν την καλύπτει από πλευράς ισχύος ο Varmebaronen.


ο δικός μου σίγουρα όχι.
Βλέπω ότι έχει μέχρι 50kW για ξύλο και έναν με διπλό καύσιμο
www.varmebaronen.com/html/biomax_vedpanna_pelletspanna_k.html

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by jnet.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Nehlena

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23461 από Nehlena
Απαντήθηκε από Nehlena στο θέμα Atmos D45P
Ουπς... Εσένα έβλεπα; Τουλάχιστον χαίρομαι που το πρόβλημα ήτανε στην πελετα... Αυτη την ελέγχουμε...

Αυτο που με εκνευριζει είναι ότι το αυστριακό πελετ το βρήκα σε σάιτ αθηνα κ θεσσαλονικη περι τα 250€/τόνο ενω στην κεφαλονια το βρήκα 350€... Άρα στον τόνο σχεδόν 100€ διαφορά, καιι στους 10 τόνους 1000€!!!!!

Λέτε να γίνετε να βρουμε να ενοικιασουμε φορτηγό ή κάτι πουνα γλιτώσουμε έστω κάτι απο τα χαμένα 1000€;;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.104 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ