Να κάνω την αλλαγη ή όχι???

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144652 από Gdevil
Απαντήθηκε από Gdevil στο θέμα Να κάνω την αλλαγη ή όχι???
Αυτό που με προβληματίζει εμένα είναι ότι δούλεψαν 3 χρόνια οκ τα αμόνωτα μπορυιά που είχες και τώρα έχεις πρόβλημα.
ΑΡΑ
υπάρχει άλλο αίτιο που τώρα έχεις θέμα.
Τα ξύλα σου είναι υγρά?
Δεν καθάρισες την σόμπα?
Εχει βουλώσει (έστω και λίγο) κάποιο οριζόντιο μπουρί?
Υπάρχει κάποια τρύπα σε κάποιο μπουρί που δεν την έχεις βρει και τραβάει από εκεί αέρα αντί να τραβάει από την σόμπα?

Κάτι συμβαίνει και το να βάλεις μονωμένα εξωτερικά μπουριά είναι μεν σωστό αλλά μήπως δε θα είναι η λύση στο πρόβλημά σου?


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.
Last edit: 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Gdevil.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144671 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Re:Να κάνω την αλλαγη ή όχι???

jonnas έγραψε: Καμιά συμβούλη-γνώμη-άποψη κανείς????



Ισχύει αυτό που σου είπαν έχω και εγώ μονωμενα μπουριά και απλά δεν με απασχολεί το θέμα.

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144673 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Re:Να κάνω την αλλαγη ή όχι???

jonnas έγραψε: Τα 300 ευρώ για 7 μέτρα καμινάδας με βάσεις σφυκτήρες και καπέλο μονωμενο είναι καλή τιμή? Και με αποστολή με μεταφορικά στη περιοχή μου??


Ειναι πολύ καλή τιμή . Εγώ έδωσα κάτι λιγότερο απο 300 ευρω για 3 μέτρα μονωμενης και τα υπόλοιπα που χρειάστηκα δλδ καπέλο, Τ κτλ

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144683 από jonnas
Απαντήθηκε από jonnas στο θέμα Να κάνω την αλλαγη ή όχι???
Απλά τους προηγούμενους 2 χειμώνες δεν ήταν τόσο ζόρικο σκέψου παράλια με -5 και οι βρύσες παγωμένες!Τα μπουριά ήρθαν έτοιμα τρίμετρα και οι ενώσεις έγιναν μεταξύ των τρίμετρων με σιλικόνη υψηλών θερμοκρασιών + αλουμινοταινία!
Σκέψου πάγωμα στα 7 μέτρα
σε ύψος....
Τώρα όσο για τον αέρα τέτοιους ανέμους δεν θυμάμαι τις προηγούμενες 2 χρονιές σήμερα είχαμε μέχρι 9 στις Ριπές σίγουρα πολύ δυνατός αλλά πρέπει να βρώ μια λύση γιατί ο χειμώνας είναι στην αρχή του ακόμα....Τα ξύλα είναι κομμένα από Ιούλιο ντανιασμένα και αεριζόμενα στεγασμένα(κουμπαρά,άραιο,οξιάς,δέντρο)
Η σόμπα ξεκίνησε από τέλος Οκτωβρίου αρχές Δεκεμβρίου καθάρισμα στο οριζόντιο χωρίς πολλά πράγματα μέσα το κάθετο έχει καθαριστεί 3φορές μέχρι τώρα με συρματόβουρτσα γενικά είναι εύκολη η πρόσβαση!
Το θέμα με τα υγρά γνωστό και αναμενόμενο λόγο μπαταριών!
Last edit: 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν by jonnas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144685 από jonnas
Απαντήθηκε από jonnas στο θέμα Να κάνω την αλλαγη ή όχι???
Απλά δεν ξέρω αν ισχύει αυτό που μου είπαν ότι λόγο θερμοκρασιών παγώνει ο καπνός και κάνει να φράγμα με αποτέλεσμα να έχω επιστροφή και ΚΑΠΟΙΕΣ φορές κάπνισμα από τους αεραγωγούς μόνο όταν πέφτει η φωτιά και κάποιο ξύλο σιγοκαίει και έξω έχει χαμό από αέρα!Όταν έχει φουλ φλόγα δεν κάνει τπτ και ας έχει φουλ μποφόρ έξω!
Last edit: 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν by jonnas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144704 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Να κάνω την αλλαγη ή όχι???
jonnas??Πλαταμωνα που ρε;; Εγω ειμαι απο Λεπτοκαρυα.. Που βρηκες τοσο καλη τιμη;; Στο Γραβανη;; Για τι Φ μιλαμε;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.067 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ