Φίλτρο σόμπας pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43659 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Φίλτρο σόμπας pellet

Tsimp έγραψε: νερο βγαζει και σε μενα αλλα ρε γαμωτο αυτα τα 4 λεπτα θα με σκασουνε μετα το αναμα και αφου περασουνε 2-3 λεπτα για 4 λεπτα μετα βγαζει καπνο ασπρο κατι πρεπει να γινετε με τον αέρα

Δηλαδη ενω εχεις φλογα στην εστια σου βγαζει καπνο εξω,αυτο δεν το εχω ξαναδει συνηθως οταν δημιουργειτε φλογα σταματαει ο οποιος καπνος.Στην πεθερα μου φετος που αλλαξαμε την καμιναδα και βαλαμε και εναν καπνοσυλεκτη(χαλασαμε τον καλο ελκυσμο),εβγαλε πολυ καπνο στην εναυση 4-5 λεπτα και αναγκαστηκαμε να αλλαξουμε παλι την ροη της καμιναδας με καλα αποτελεσματα μεχρι τωρα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43663 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Φίλτρο σόμπας pellet

paokara έγραψε: το φιλτρο ειναι απο την Pellets Servicε θεσ/νικη

Προφανως εννοεις του hellenic-pellets.Το ιδιο φιλτρο το εχουν καποια μελη του φορουμ οποτε ας μας πουν για την λειτουργια του!Νερο εβαλες μεσα :blink:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by γιαννης-δραμα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": paokara

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43667 από paokara
Απαντήθηκε από paokara στο θέμα Φίλτρο σόμπας pellet
και με φλοτερ για να μην γεμιζω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43669 από Tsimp
Απαντήθηκε από Tsimp στο θέμα Φίλτρο σόμπας pellet
Ακριβως αφου αναψει και μετα απο λιγο για 4 λεπτα βγαζει καπνο ασπρο απο την Ιταλια μου ειπανε οτι λογο αναγνωρισεις το τι πελλετ καιει (RDS)και να μειωσω το DELTA FLEMINK αλλα τιποτα ποτε βγαζει πολύ κια ποτε λιγο βεβαια (και να μην ξεχνάμε εγω εχω 3.5μ. οριζοντια διαδρομη και αερα απο μεσα)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43681 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Φίλτρο σόμπας pellet

Tsimp έγραψε: Ακριβως αφου αναψει και μετα απο λιγο για 4 λεπτα βγαζει καπνο ασπρο απο την Ιταλια μου ειπανε οτι λογο αναγνωρισεις το τι πελλετ καιει (RDS)και να μειωσω το DELTA FLEMINK αλλα τιποτα ποτε βγαζει πολύ κια ποτε λιγο βεβαια (και να μην ξεχνάμε εγω εχω 3.5μ. οριζοντια διαδρομη και αερα απο μεσα)

Το delta flame ειναι για να ξερει ποτε θα αλλαξει κατασταση δηλαδη ποτε θα παει απο waiting flame σε flame light.Αν απενεργοποιησεις το RDS τοτε πρεπει να δουλεψει κανονικα ετσι οπως τα λενε οι φιλοι μας οι ιταλοι!Σορυ για το off topic!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43685 από paokara
Απαντήθηκε από paokara στο θέμα Φίλτρο σόμπας pellet
εμενα βγαινει εξω και 2.5μετρα υψος και μετα μεσα στο φιλτρο η σομπα μου ειναι ελληνικη 10k αμα θελει καποια ρυθμιση και ξερει κανενας να μου πει? για να βγαζει λιγοτερα καυσαερια ευχαριστω
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by paokara.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ