Προσφορές - Δοκιμές φίλτρου νερού για σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #19126 από michalisgr
Προς το συντονιστη και προμηθευτες..Μιας και ενδιαφερει σε παρα πολλους εδω μεσα...Σκεφτηκα να γινει και μια ειδικη τιμη - προσφορα ΦΙΛΤΡΟΥ σομπας πελλετ..

Ας αποφασισει ο διαχειριστης..
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #19152 από love.bacardi
Απαντήθηκε από love.bacardi στο θέμα Απ: ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΦΙΛΤΡΟ - ΝΕΡΟΥ
ναι και να μπουν και φοτο αν και τα περισσοτερα ειναι τα ιδια εξωτερικα. φορο λοιπον και αν γινεται και μια τομη της κατασκευης για να ξερουμε τι εχει μεσα και πως δουλευει τελικα ειχα ανεβασει μια φοτο απο ενα φιλτρο νερου εδω απο την ορεστιαδα ενα ινοχ αλλα δεν μου γεμισε το ματι....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #19350 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Απ: ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΦΙΛΤΡΟ - ΝΕΡΟΥ
ΦΙΛΤΡΟ ΝΕΡΟΥ
Ήμουν μάρτυρας πριν 10 μήνες, όπου μεγάλος Ιταλός εργοστασιάρχης σομπών, κοιτούσε με περιέργεια το Ιταλικό αυτό φίλτρο μιάς και φάνηκε να μην γνωρίζει την υπαρξή του. Καθόσον στην Ιταλία οι νόμοι για καμινάδα είναι αυστηροι και ΕΦΑΡΜΟΖΟΝΤΑΙ και έτσι η μητερα της πελλετόσομπας Ιταλία δεν ανέπτυξε όσο πρέπει τα φίλτρα.

Το φίλτρο αυτό λειτουργεί με υδρονέφωση και αντλία, αλλά είναι λίγο ακριβό. Και σε Ιταλικό φόρουμ δεν είχα διαβάσει πολλά θετικά (πολλοί το κατηγορουσαν, μερικοί το εκθείαζαν..)
Άλλο Ιταλικό φίλτρο είναι τούτο (απλό-λιτό)

Ο καπνός οδηγείται προς τα κάτω, χτυπάει στο νερό και μένουν εκεί τα σωματίδια.
Φτηνή λύση, αλλά δεν κάνει κατακράτηση πάνω απο 90% των σωματιδίων και η κάθετη διαδρομή ΔΕΝ ΞΕΡΩ πόσο επηρεάζει τον ελκυσμό.

Σημειώσατε ότι ο τοίχος του Μιχάλη δεν έγινε ΠΑΟΚ απο τον καπνό, αλλά απο τα σωματίδια. Καπνός χωρίς σωματίδια, λερώνει ελάχιστα έως καθόλου.
(ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ)


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #19354 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Απ: ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΦΙΛΤΡΟ - ΝΕΡΟΥ
Βλέποντας λοιπόν το κενό- και έχοντας γίνει μάρτυρας καυγάδων σε πολυκατοικίες (όπου έσπευδα ως "ο τρελλός της βιομάζας"...) άρχισα να ψάχνομαι, να πειραματίζομαι,να παροτρύνω ανθρώπους που ασχολούνται με μεταλλα και φίλτρα να προοχωρήσουν σε ΛΥΣΗ.
Μία πρώτη κατασκευή ήταν αυτή εδώ.
Έκαψα πάνω απο 20 σακιά πέλλετ, αλλά ....ο μαύρος...δεν είχα τοίχο να δω αν μαυρίζει.



Πέρασα και το έδειξα στον Μιχάληγκρ, αλλά δεν έδειξε μεγάλη προθυμία να το κρατήσει και να πειραματιστεί, μιάς και τότε μόλις είχε βάψει και είχε τραβήξει σωλήνα προς τον δρόμο (αν θυμάμαι καλά)

Πειράματα σοβαρά γίνονται και στον Βόλο. Περιμένω με αγωνία το αποτέλεσμα. Μετά απο πολλές κατασκευές, είδα τον τελικό φιλόδοξο σχεδιασμό και νομίζω ότι αν πετύχει, θα φύγουν για Ιταλία πανω απο 5.000 κομμάτια.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #19364 από michalisgr
δυστυχως οπως λες το μπαλκονι του ΠΑΟΚ ειχε βρεσκοβαφτει και νομιζα οτι ελυσα το προβλημα μου..
Οταν και οποτε περασεις ελα και αφησε μου το φιλτρο.. Χθες την αναψα για λιγο τη σομπα να κανω δοκιμη τα πελλετ που μου εδωσε φιλος..!!
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by michalisgr.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #19384 από Moschalis
Καλησπέρα σας,
Λογικά κάπου στα μέσα της επόμενης εβδομάδας, το φίλτρο νερού είναι έτοιμο για beta testing. :)
Ζητούνται 3 (τρεις) εθελοντές με διαφορετικές σόμπες, για δοκιμή. Θα τους αποσταλλεί το φίλτρο νερού δωρεάν , και θα μας απαντήσουν με εντυπώσεις.
Η επιλογή των δοκιμαστών αφήνεται στους διαχειριστές.

Υ.Γ. Εαν αυτο αντιτίθεται στους κανονισμούς του forum , διορθώστε με, ευχαριστώ.

ΜΟΣΧΑΛΗΣ ΑΒΕΤΕ
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by Moschalis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.106 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ