Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Μήνες πριν #171638 από Jole
Απαντήθηκε από Jole στο θέμα Re:Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΤΟΥ ΚΟΝΤΡΟΛΕΡ!!!!!!!!!!!!!ΤΟΝ ΠΕΤΑΣ ΚΑΙ ΒΑΖΕΙΣ ΤΟΥ ΜΑΥΡΟΕΙΔΗ ΟΠΩΣ ΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΛΕΒΗΤΕΣ ΤΟΥΡΚΙΑΣ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΘΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ!!!!!!!!!!ΠΟΛΥ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟΣ ΚΑΙ Ο ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΥΡΟΕΙΔΗΣ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΣ ΝΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΕΙ!!!!!!!!ΤΟ ΚΟΝΤΡΟΛΕΡ ΤΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΣΕ ΠΥΡΙΝΟΛΕΒΗΤΑ ΔΙΠΛΟΥ ΚΟΧΛΙΑ ΜΕ 2 ΜΟΤΕΡ ΕΙΝΑΙ ΑΡΙΣΤΟ ΚΑΙ ΤΙΜΙΟ!!!ΘΑ Π Ρ Ε Π Ε Ι ΝΑ ΤΟ ΦΕΡΕΙΣ ΣΤΑ Μ Ε Τ Ρ Α ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΛΕΒΗΤΑ(ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΛΙΓΟ !!!!!!!!)Η ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ www.mayroidis.gr/proionta ΑΥΤΟ ΕΔΩ ΘΕΣ www.mayroidis.gr/images/stories/proionta...es_xrisis_mkpbec.pdf

Σε ευχαριστώ πολύ Κώστα!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Μήνες πριν #171659 από makiskat
Απαντήθηκε από makiskat στο θέμα Re:Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Καλησπέρα , βαζω πελλετ με τροφοδοσια 2/150 και πεταω και ξυλα στη φωτια, βρηκα τι φταιει ομως, αν το πελλετ ειναι τοσο μεγαλο διαστημα σε αναμονη ,ζεσταινεται κ για αυτο το λογο μου καπνιζε. ελαττωσα το χρονο αναμονης και ολα καλα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Μήνες πριν #171661 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Να σαι καλά είναι σχετικά εύκολο κοντρολερ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 3 Χρόνια 3 Μήνες πριν #171666 από Jole
Απαντήθηκε από Jole στο θέμα Re:Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Να σαι καλά είναι σχετικά εύκολο κοντρολερ[/quote

Μετά τον μεταμεσονύχτο καθαρισμό, πάω σήμερα να δω μήπως και ξεκόλλησε.
Με το που ανοίγω την ασφάλεια, ξεκίνησε αμέσωσ και ο αξονας να λειτουργεί ασταμάτητα...
Και από τα νεύρα μου δίνω 2-3 καλά χτυπηματάκια στον πίνακα ελέγχου και ως δια μαγείας σταμάτησε ο άξονας!!

Last edit: 3 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Jole.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Μήνες πριν #171669 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Δες αν έχει κάποιο ρελέ η χρονικό κολλημενο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 3 Χρόνια 3 Μήνες πριν #171671 από Jole
Απαντήθηκε από Jole στο θέμα Re:Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Δες αν έχει κάποιο ρελέ η χρονικό κολλημενο


Κώστα από τα ηλεκτρολογικά είμαι πραγματικά άσχετος...
Για αυτό και χτες έγραψα εάν μπορεί να επισκευαστεί η πλακέτα και αν αξίζει τον κόπο... Και ποιο θα είναι το κόστος της πιθανής επισκευής.
΄Όμως το κυριότερο θέμα είναι αυτό της ασφάλειας! Ξεκίνησα τον 9ο χρόνο λειτουργίας του λέβητα και ποτέ ως τώρα δεν είχα τέτοιο περιστατικό και γενικότερα ήμουν και είμαι σχολαστικότατος στο θέμα της ασφάλειας! Δεν θα ρισκάρω επ' ουδενί εάν η εγγύηση της επισκευής δεν είναι 110%, για να γλιτώσω 100-150€.
Τέλος πάντων, για την ιστορία, τον έβαλα σε λειτουργία τον λέβητα το απόγευμα και μέχρι της 11:30 λειτούργησε μια χαρά. Τώρα έχω κλείσει την ασφάλεια για το βράδυ. Αύριο το απόγευμα θα τον λειτουργήσω ξανά μέχρι να παραλάβω αρχές της εβδομάδας τον νέο κοντρόλερ.
Εκτός εάν από την περιγραφή που έχω κάνει και τις φωτογραφίες παρακάτω, υποστηρίξει κάποιος ότι επισκευάζεται πχ με αντικατάσταση ενός ρελέ 100% και με λογικό κόστος. Είχα δύο εμπλοκές του πίνακα ελέγχου σε διάστημα 2 εβδομάδων, επισκευάζεται αυτό;; Ή το κουράζω το θέμα και απλά η πλακέτα "τετέλεσται";

Συνημμένα:
Last edit: 3 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Jole.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.261 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ