Να το προτιμήσω;

Περισσότερα
2 Χρόνια 4 Μήνες πριν #174336 από Joan
Να το προτιμήσω; δημιουργήθηκε από Joan
Είμαι σε αναζήτηση τρόπου θέρμανσης και σκέφτομαι σόμπα πέλλετ Το σπίτι μου είναι γύρω στα 75 τετραγωνικά θα ήθελα να μου δώσετε πληροφορίες τι πρέπει να προσέξω για την εγκατάσταση έχω δει μία συγκεκριμένα από τα leroy merlin 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 4 Μήνες πριν #174337 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Να το προτιμήσω;
Αν κάνετε αναζητήσεις εδώ μέσα στο φόρουμ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ!ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΧΙΛΙΟΓΡΑΨΕΙ!!!!ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΜΟΝΩΣΗΣ ΔΙΑΡΡΎΘΜΙΣΗ ΑΙΣΘΗΣΗ ΖΕΣΤΗΣ ΚΑΛΟ ΓΕΙΤΟΝΑ ΚΟΥΒΑΛΗΜΑ (ΑΚΡΙΒΌ ΠΛΕΟΝ ΤΟ ΠΕΛΛΕΤ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 5-6-7 ΕΥΡΩ ΤΟ ΤΣΟΥΒΑΛΙ)ΑΣΧΟΛΙΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΤΙΚΌ ΧΩΡΟ.ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ "ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΑΕΡΙΟ ΔΕΗ""''.ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΊΑ ΔΕΣ ΓΙΑ ΛΕΒΗΤΑ Η ΥΔΡΑΥΛΙΚΗ ΣΟΜΠΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΖΕΣΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΝΕΡΟ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ.ΟΙ ΣΟΜΠΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΛΥΚΑΤΑΣΤΉΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΜΙΚΡΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΚΡΥΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΣΕ ΚΑΛΥΨΟΥΝ.ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΠΕΡΝΕΙΣ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Joan

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 4 Μήνες πριν #174338 από Joan
Απαντήθηκε από Joan στο θέμα Να το προτιμήσω;
Η αλήθεια είναι πως λόγω μπάτζετ Ενδιαφέρομαι για απλή σόμπα γύρω στις 7:00 με 8:00 kwh. Αυτή τη στιγμή ο χώρος μου θερμαίνεται με κλιματιστικά και αερόθερμα αλλά λόγω της αύξησης της τιμής ρεύματος θεωρώ πως θα είναι ασύμφορο να συνεχίσω με αυτό τον τρόπο θέρμανσης. Για αυτό και είμαι σε αναζήτηση νέου τρόπου θέρμανσης με χαμηλό μπάτζετ.Ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 4 Μήνες πριν #174340 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Να το προτιμήσω;
Σόμπα πέλλετ 10 kw. όχι 7 και 6 γιατί στην τα 7 kw τα πιάνουν στην τέρμα σκάλα (και συνήθως η 7αρα βγάζει 6). 

Οπότε θα πάρεις μία 10αρα θα την δουλεύεις στην μεσαία σκάλα και θα ζεσταθείς οικονομικά.

Το ρεύμα έχει αύξηση 250% δεν πρόκειται ποτέ να επιστρέψει εκεί που ήταν. 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 4 Μήνες πριν #174341 από t123321
Απαντήθηκε από t123321 στο θέμα Να το προτιμήσω;
Επισης εξαρταται αν ο χωρος σου ειναι ενιαιος, πχ αν εχεις διαδρομο μεγαλο που παει στα δωματια, μην περιμενεις να στον ζεστάνει. Πχ εγώ με 120 τ.μ. έχω μια ravelli 8 kw. Το μισό σπίτι κουζίνα καθιστικό σαλόνι γύρω στα 70 τμ τον ζεσταίνει άνετα όσο κρύο και αν κάνει και χωρις ιδιαίτερη μόνωση (μονωμενη μονο η ταράτσα, και παράθυρα αλουμινιου). Τα δωμάτια στα οποία οδηγεί διάδρομος, ούτε καν. Σιγά μην κάνει ταξίδι ο ζεστός αέρας, μέσα από διάδρομο και πόρτες.
Όσο για την τιμή του πελλετ, εξαρτάται που βρίσκεσαι πχ εδώ Γιάννενα βρίσκεις και με 270 τον τόνο τώρα στον χειμώνα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 4 Μήνες πριν #174343 από Joan
Απαντήθηκε από Joan στο θέμα Να το προτιμήσω;
Αυτό που με ενδιαφέρει και μένα είναι να καλύψω έναν χώρο ενιαίο κουζίνα σαλόνι στον οποίο βρίσκονται και δύο μικρά δωμάτια.Από τον διάδρομο μέχρι το μπάνιο και το επόμενο υπνοδωμάτιο γνωρίζω ότι δεν θα πιάνει. Μένω Αθήνα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ