Συζητήσεις για τιμές pellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #131476 από dryianni
Απαντήθηκε από dryianni στο θέμα Συζητήσεις για τιμές pellet

stergiosbik έγραψε: Κατα καιρους βαζει διαφημιση με προσφορες στην τοπικη εφημεριδα.
Aνοιξε η ΑLFA μαγαζια κ δεν το ξερω;
Τι σχεση εχουν τα carrefour,Lidl κτλ.
Η τιμή των προϊόντων που διατίθενται από τις εν λόγω αλλά και από άλλες, ανάλογες επιχειρήσεις είναι ίδιες σε όλα τα καταστήματά τους ανά την Ελλάδα. Δεν είναι ακριβότερα στην Κρήτη, λ.χ., επειδή μεσολαβούν ακτοπλοϊκά στη μεταφορά. Ούτε είναι φθηνότερα στη Θεσσαλονίκη γιατί το φορτηγό έκαψε λιγότερο πετρέλαιο.
Στη Λαρισα πουλαει απο την κεντρικη εκθεση που εχει στον δρομο για τον Τυρναβο. Και στην Αθήνα έχει υποκατάστημα, πουλάει στην ίδια τιμή;
Απο κει κ περα χονδρικη πουλαει κ ο καθε εμπορος πουλαει στην τιμη που νομιζει σωστη.
Μπορει να υποχρεωσει τον χ εμπορο να πουλαει σε καποια συγκεκριμενη τιμη;
Για τα ξυλα εγω δεν εχω προβλημα να δημοσιευσω το τηλ.(ενα κινητο εχει βαλει μονο) αρκει να μου το επιτρεψουν οι συντονιστες.

kosmidis80 έγραψε: Τι ειναι αυτα μωρε που ακουμε παλι? Ο ενας μυριζει επιπλα στα ξυλοπελλετ, ο αλλος απορρει γιατι δεν εχει κοινη τιμη σε ολη την Ελλαδα η Αλφα??? Το περιεργο θα ηταν ακριβως το αντιθετο, το πελλετ σας να μυριζε σκουπιδια και οι τιμες να ηταν φιξ σε ολη την επικρατεια (και το φιξ μην περιμενατε να ειναι χαμηλο!) Βεβαίως, ο καφές στο Everest της Θεσσαλονίκης είναι πιο φθηνός από ότι στο Ηράκλειο της Κρήτης γιατί τα καρντάσια κάνουν μεγάλη κατανάλωση :woohoo:

Για τα Ρουμανικα θα μας πει κανεις που μυριζουν παρκε και που εχουν σταθερες τιμες σε ολο το δικτυο πωλησεων τους??? :lol: :lol: :lol: ή εκει δεν σας πειραζει γιατι δεν ειναι Ελληνικη εταιρια???

Μας πειράζει η λογική των διαφορετικών τιμών ανά αγορά. Όπως ακριβώς έκαναν οι επιτήδειοι στα νησιά και κατέστρεψαν τον τουρισμό: "Έλληνας; Δώσε 100 δραχμές" - "Uh, from Holland...Welcome, 600 drachmas only..."

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #131478 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Συζητήσεις για τιμές pellet

kosmidis80 έγραψε: Τι ειναι αυτα μωρε που ακουμε παλι? Ο ενας μυριζει επιπλα στα ξυλοπελλετ, ο αλλος απορρει γιατι δεν εχει κοινη τιμη σε ολη την Ελλαδα η Αλφα??? Το περιεργο θα ηταν ακριβως το αντιθετο, το πελλετ σας να μυριζε σκουπιδια και οι τιμες να ηταν φιξ σε ολη την επικρατεια (και το φιξ μην περιμενατε να ειναι χαμηλο!)

Για τα Ρουμανικα θα μας πει κανεις που μυριζουν παρκε και που εχουν σταθερες τιμες σε ολο το δικτυο πωλησεων τους??? :lol: :lol: :lol: ή εκει δεν σας πειραζει γιατι δεν ειναι Ελληνικη εταιρια???


Θοδωρε του Καρυπιδη το "πιστοποιημενο" εχει οντως μια βαρια μυρωδια σαν λουστρο,βερνικι κατι τετοιο τελος παντων.
Το αλλο ομως το βαζεις στο χερι σου κ ευχαριστιεσαι μυρωδια ρετσινιου. :)
Τα Ρουμανικα δεν τα αγγιζουμε γιατι ειναι εισαγωμενα κ εξ ορισμου ειναι καλα. :evil:
Κ σκατα να εχει μεσα το πελλετ εμεις λεμε οτι ειναι αριστο. ;)
Αμα ομως ειναι Ελληνικο το πελλετ μαυρο φιδι που το εφαγε. :(

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #131479 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Συζητήσεις για τιμές pellet

dryianni έγραψε:

stergiosbik έγραψε: Κατα καιρους βαζει διαφημιση με προσφορες στην τοπικη εφημεριδα.
Aνοιξε η ΑLFA μαγαζια κ δεν το ξερω;
Τι σχεση εχουν τα carrefour,Lidl κτλ.
Η τιμή των προϊόντων που διατίθενται από τις εν λόγω αλλά και από άλλες, ανάλογες επιχειρήσεις είναι ίδιες σε όλα τα καταστήματά τους ανά την Ελλάδα. Δεν είναι ακριβότερα στην Κρήτη, λ.χ., επειδή μεσολαβούν ακτοπλοϊκά στη μεταφορά. Ούτε είναι φθηνότερα στη Θεσσαλονίκη γιατί το φορτηγό έκαψε λιγότερο πετρέλαιο.
Στη Λαρισα πουλαει απο την κεντρικη εκθεση που εχει στον δρομο για τον Τυρναβο. Και στην Αθήνα έχει υποκατάστημα, πουλάει στην ίδια τιμή;
Απο κει κ περα χονδρικη πουλαει κ ο καθε εμπορος πουλαει στην τιμη που νομιζει σωστη.
Μπορει να υποχρεωσει τον χ εμπορο να πουλαει σε καποια συγκεκριμενη τιμη;
Για τα ξυλα εγω δεν εχω προβλημα να δημοσιευσω το τηλ.(ενα κινητο εχει βαλει μονο) αρκει να μου το επιτρεψουν οι συντονιστες.

kosmidis80 έγραψε: Τι ειναι αυτα μωρε που ακουμε παλι? Ο ενας μυριζει επιπλα στα ξυλοπελλετ, ο αλλος απορρει γιατι δεν εχει κοινη τιμη σε ολη την Ελλαδα η Αλφα??? Το περιεργο θα ηταν ακριβως το αντιθετο, το πελλετ σας να μυριζε σκουπιδια και οι τιμες να ηταν φιξ σε ολη την επικρατεια (και το φιξ μην περιμενατε να ειναι χαμηλο!) Βεβαίως, ο καφές στο Everest της Θεσσαλονίκης είναι πιο φθηνός από ότι στο Ηράκλειο της Κρήτης γιατί τα καρντάσια κάνουν μεγάλη κατανάλωση :woohoo:

Για τα Ρουμανικα θα μας πει κανεις που μυριζουν παρκε και που εχουν σταθερες τιμες σε ολο το δικτυο πωλησεων τους??? :lol: :lol: :lol: ή εκει δεν σας πειραζει γιατι δεν ειναι Ελληνικη εταιρια???

Μας πειράζει η λογική των διαφορετικών τιμών ανά αγορά. Όπως ακριβώς έκαναν οι επιτήδειοι στα νησιά και κατέστρεψαν τον τουρισμό: "Έλληνας; Δώσε 100 δραχμές" - "Uh, from Holland...Welcome, 600 drachmas only..."


Να με συμπαθας αλλα η αγορα δεν λειτουργει ετσι.
Μια TV μαρκας χ θα την βρεις στην ιδια τιμη σε ολα τα μαγαζια;
Αλλη τιμη θα εχει ο Κωτσοβολος,αλλη η Electronet κτλ.
Στο πελλετ πως μπορει να εφαρμοστει κατι που δεν μπορει να εφαρμοστει σε κανενα αλλο προιον σε ΟΛΟ τον κοσμο;
Αδικως κατηγορεις την εταιρεια.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #131481 από dryianni
Απαντήθηκε από dryianni στο θέμα Συζητήσεις για τιμές pellet

stergiosbik έγραψε:

dryianni έγραψε:

stergiosbik έγραψε: Κατα καιρους βαζει διαφημιση με προσφορες στην τοπικη εφημεριδα.
Aνοιξε η ΑLFA μαγαζια κ δεν το ξερω;
Τι σχεση εχουν τα carrefour,Lidl κτλ.
Η τιμή των προϊόντων που διατίθενται από τις εν λόγω αλλά και από άλλες, ανάλογες επιχειρήσεις είναι ίδιες σε όλα τα καταστήματά τους ανά την Ελλάδα. Δεν είναι ακριβότερα στην Κρήτη, λ.χ., επειδή μεσολαβούν ακτοπλοϊκά στη μεταφορά. Ούτε είναι φθηνότερα στη Θεσσαλονίκη γιατί το φορτηγό έκαψε λιγότερο πετρέλαιο.
Στη Λαρισα πουλαει απο την κεντρικη εκθεση που εχει στον δρομο για τον Τυρναβο. Και στην Αθήνα έχει υποκατάστημα, πουλάει στην ίδια τιμή;
Απο κει κ περα χονδρικη πουλαει κ ο καθε εμπορος πουλαει στην τιμη που νομιζει σωστη.
Μπορει να υποχρεωσει τον χ εμπορο να πουλαει σε καποια συγκεκριμενη τιμη;
Για τα ξυλα εγω δεν εχω προβλημα να δημοσιευσω το τηλ.(ενα κινητο εχει βαλει μονο) αρκει να μου το επιτρεψουν οι συντονιστες.

kosmidis80 έγραψε: Τι ειναι αυτα μωρε που ακουμε παλι? Ο ενας μυριζει επιπλα στα ξυλοπελλετ, ο αλλος απορρει γιατι δεν εχει κοινη τιμη σε ολη την Ελλαδα η Αλφα??? Το περιεργο θα ηταν ακριβως το αντιθετο, το πελλετ σας να μυριζε σκουπιδια και οι τιμες να ηταν φιξ σε ολη την επικρατεια (και το φιξ μην περιμενατε να ειναι χαμηλο!) Βεβαίως, ο καφές στο Everest της Θεσσαλονίκης είναι πιο φθηνός από ότι στο Ηράκλειο της Κρήτης γιατί τα καρντάσια κάνουν μεγάλη κατανάλωση :woohoo:

Για τα Ρουμανικα θα μας πει κανεις που μυριζουν παρκε και που εχουν σταθερες τιμες σε ολο το δικτυο πωλησεων τους??? :lol: :lol: :lol: ή εκει δεν σας πειραζει γιατι δεν ειναι Ελληνικη εταιρια???

Μας πειράζει η λογική των διαφορετικών τιμών ανά αγορά. Όπως ακριβώς έκαναν οι επιτήδειοι στα νησιά και κατέστρεψαν τον τουρισμό: "Έλληνας; Δώσε 100 δραχμές" - "Uh, from Holland...Welcome, 600 drachmas only..."


Να με συμπαθας αλλα η αγορα δεν λειτουργει ετσι.
Μια TV μαρκας χ θα την βρεις στην ιδια τιμη σε ολα τα μαγαζια;
Αλλη τιμη θα εχει ο Κωτσοβολος,αλλη η Electronet κτλ.
Στο πελλετ πως μπορει να εφαρμοστει κατι που δεν μπορει να εφαρμοστει σε κανενα αλλο προιον σε ΟΛΟ τον κοσμο;
Αδικως κατηγορεις την εταιρεια.

Αγαπητέ φίλε stergiosbik,

Μάλλον παρεξήγησες την άποψή μου. Δε μίλησα για τιμή ιδίου προϊόντος από διαφορετικούς εμπόρους (άλλος έμπορος ο Κωτσόβολος, άλλος έμπορος η Electronet). Εγώ ρώτησα αν η Alfa Wood πουλά την ίδια τιμή στα δικά της καταστήματα (ίδιο προϊόν - ίδιος έμπορος!!!). Δεν κατηγορώ καμμία εταιρεία. Απλά ρωτώ: Είναι δυνατόν να υπάρχουν διαφορετικές τιμές στα κατά τόπους καταστήματα του ιδίου εμπόρου; Δε μίλησα για τους αντιπροσώπους. Αυτοί μπορούν να πωλούν όσο θέλουν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #131488 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Συζητήσεις για τιμές pellet
Εχει η αλφα καταστηματα λιανικης;
Τι ακριβως λες; δεν σε καταλαβαινουμε;

Στάλθηκε από το Lenovo A820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #131492 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Συζητήσεις για τιμές pellet
Στεργιο ομως αυτο που λες του Καρυπιδη οτι μυριζει ΔΕΝ παραγεται στο εργοστασιο της αλφα.

Υγ. Το ξερω οτι εσυ το γνωριζεις , απλα το ξαναλεω

Στάλθηκε από το Lenovo A820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.086 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ