Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #178932 από dodis
Απαντήθηκε από dodis στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
ειχε και μακη πελλετ το καλοκαιρι,τωρα δεν ξερω θα παω την παρασκευη μαλλον εαν μπορεσω
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #178933 από tzortzis
Απαντήθηκε από tzortzis στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
καλησπερα την ομαδα.

εγω παντως που ψαχνομουνα απο το καλοκαιρι παραγγειλα πελλετ 1 αυγουστου (τοτε ειχε ακομη τιμη 400€ ΧΑ) και τελικα παρελαβα τελη οκτωβριου με τιμες 500 το αριστερα και 530 το δεξια παλι ΧΑ.
Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #178934 από Manolis1978
Απαντήθηκε από Manolis1978 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Παντως Αθήνα (Αττική) το πιο φτηνό που έχω βρει είναι στο Leroy Merlin περίπου 660€ ο τονος με μεταφορά. και 580€ το Βιομαζ (που δεν ξέρω αν είναι καλό) στην περιοχή του Γερακα. Και σήμερα που σταματησα και ρωτησα για Α1 μο είπαν 10€ το τσουβάλι. Το Technopellet που εχει 9,20€ το goldden nuggets απο ότι κατάλαβα είναι μονο απο εκεί και μάλλον χωρίς αποδειξη. (οταν είχα ρωτήσει πριν περίπου 1 μήνα αν κάνουν μεταφορά μου είχαν πει οχι). Αθήνα λοιπον κάτω απο 660€ ο τονος για καλή ποιότητα πέλλετ Α1 με μεταφορά δεν έχω βρει. Αν εχει βρει καποιος ας πει. Η απόδειξη δεν με νοιαζει αλλά αν η τιμή χωρίς αποδειξη είναι η ιδια με αποδειξη απο Leroy merlin τότε σίγουρα θα προτιμήσω το leroy merlin. 
 
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #178974 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Ένας από τους λόγους που δεν πέφτουν οι τιμές είναι οι τιμές με απόδειξη η χωρίς....

Ενώ τα προηγούμενα χρόνια που η τιμή ήταν χαμηλή ο φόρος είχε επίπτωση 0,5-0,8€ το σακί που και τότε πολλά ήταν αλλά το θέμα είναι ότι τώρα ο φόρος έχει επίπτωση 2€-2,5€ το σακί επιβάρυνση!!!

Βλέπει ο Χ έμπορος τον Υ ανταγωνιστή και το πουλάει 9,5€ με ΦΠΑ . Το πουλάει αυτός 9,2€ χωρίς ΦΠΑ. Κορόιδο είναι να το δώσει φτηνότερα;

Στην ουσία το πιο φτηνό είναι το πρώτο αφού κοστίζει μόλις 7,66€!!!! 
​​​​9,5€-φπα =7,66€.

Το κράτος θα μπορούσε να βάλει ΦΠΑ 6,5% όπως στο ρεύμα και το φυσικό αέριο. Έτσι αυτό που έχει 9,5€ με ΦΠΑ θα είχε 8,15€(7,66+ΦΠΑ) οπότε αυτός χωρίς απόδειξη θα το πούλαγε 7,5€!

Αυτό που κάνω εγώ και έχω προτείνει και σε άλλους. Κόβω τιμολόγιο σε έναν φίλο και σε έναν συγγενή. Τους παω τα τιμολόγια μου πληρώνουν πίσω το ΦΠΑ . Αυτοί τα παίρνανε στα έξοδα. Οπότε το ΦΠΑ το παίρνουν πίσω. Όμως επιπλέον τους βολεύει γιατί μειώνεται και ο φόρος εισοδήματος τους. Έτσι μου έρχεται αρκετά φτηνά. 

Οπότε αν βρείτε έναν τύπο που θέλει τιμολόγια ίσως σας το κάνει. Συνήθως ψάχνουν απεγνωσμένα για έξοδα όσοι δουλεύουν παροχή υπηρεσιών. 
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #178975 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Εγώ ακόμα περιμένω το Θωμά να μου πει που βρίσκω με 5 κατοστάρικα στην Καρδίτσα το Redi, εν τω μεταξύ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #178977 από tzortzis
Απαντήθηκε από tzortzis στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
θα μπορουσες να πουλας τις αποδειξεις για να παρεις πισω τον ΦΠΑ και να παρει ο αλλος το επιδομα αν δικαιουται επιδομα για πελλετ. εγω προτιμησα να παρω το επιδομα στο πετρελαιο μας και πετρελαιο αφορολογητο δε παιζει να αγορασεις... ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.572 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ