Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177841 από Tasos33
Απαντήθηκε από Tasos33 στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Το παραμύθι το οτι δεν υπαρχει πελλετ θα πρεπει να σταματήσει ! Σε οποία μάντρα κ να πηγα, ηταν Τινγκα στο πελλετ στην περιοχή εξω απο θεσσαλονικη ! Και οποίος αμφιβάλει μπορει να ερθει μαζι μου ! Και πουλάνε οτι γουστάρουν ολοι , εννοείται χωρις ΦΠΑ ολοι και τιμές 600-800 πελλετ που περσι είχαν 180€

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177842 από dodis
Απαντήθηκε από dodis στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
φιλε tasos33 τα ειπες ολα σε δυο γραμμες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177843 από Manolis1978
Απαντήθηκε από Manolis1978 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Μένω Σπατα και περασα και μια απο Γέρακα σήμερα (Αθηνα) Όλες οι μάντρες που έχουν ξύλα είναι full τιγκαρισμένες. Δεν νομίζω να χωράνε άλλα ξύλα. Επίσης και απο πέλλετ είδα καποιους τόννους. Ένας έμπορος μου είπε οτι δεν φέρνει φέτος πελλετ, ο δευτερος που αγόρασα περισυ είχε αλλά ειναι στα 9,5€ χωρίς ΦΠΑ και οχι τοπ, ο τρίτος είχε alpha wood πορτοκαλί 680€ ο τόνος και 600€ το ΒΙΟΜΑΖ, και το Leroy Merlin και αυτό έχει αλλά 10,50€ η σακουλα. Το μόνο θέμα που ίσως υπάρχει είναι στον εφοδιασμό. Δηλαδή τι θα γίνει αν άρχίσουν να αδειαζουν. Υπάρχει άλλο ξύλο ή πελλετ? Το Leroy Meρλιν στο αεροδρομιο έχει αρκετό πελλετ ενω πριν 10 μέρες δεν είχε. Τώρα έχει περίπου 15 τονους απο το ένα πελλετ και περίπου 12 τόνους απο το άλλο. Αυτο φυσικά δεν είναι τίποτα αν εγώ μονο θέλω 4 τόνους. Αλλά δεν ξέρουμε κατα πόσο θα συνεχίσει να λειτουργεί η εφοδιαστική αλυσίδα. Εγώ πιστεύω οτι αν συνεχίσει τη πτωση το πετρέλαιο (-36% τους τελευταίους 3,5 μήνες) και αφου πουλήσουν ακριβά ενα μεγάλο μέρος των ξύλων και των πέλλετ που έχουν οι έμποροι μετά μπορεί να πέσουν οι τιμές. Επίσης και ο έμπορος όταν είναι στα ύψη το πελλετ το καλοκαίρι αντί να φέρει 10 φορτία έφερε 2, δεν θα παραγγείλει πολύ γιατί αν το παρει ακριβά και πέσουν οι τιμές που θα το πουλήσει? Οποτε φέτος η αγορά θα κινήθεί πολύ αργά και με επιφυλακτίκότητα. και φυσικά το θέμα είναι καθαρά πολιτικό. Απλά θέλουν να ξεκάνουν τον κόσμο. Ο πολίτης που έχει οικονομική ανεση δεν ελεγχεται. Ο πολίτης που ζεί στο οριο και χωρίς οικονομική άνεση είναι πιόνι τους. 
 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177845 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Φέτος δηλαδή εμείς στην Νότια Ελλάδα θα την βγάλουμε πιο οικονομικά από την Βόρεια. Απίστευτο έγινε και αυτό το πέλλετ εδώ να είναι φτηνότερο από την Βόρεια Ελλάδα. 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177889 από κωνσταντινος 17
Απαντήθηκε από κωνσταντινος 17 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Μήπως ξέρεις ποιο είναι το κόστος παραγωγής ενός τόνου πέλλετ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177894 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
ρωτας η ξερεις ? ...γιατι αν ξερεις πες μας ...σιγουρα δεν ειναι για ολους το ιδιο παντως 


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": gtsag

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.602 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ