Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
1 Χρόνος 11 Μήνες πριν #176310 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Έχει βρει κανένας καμία καλή τιμή για καλοκαίρι; 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 11 Μήνες πριν #176311 από cpp
Απαντήθηκε από cpp στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Ετσι όπως πάει ο καιρός... δυσκολα... θεωρώ ότι όλοι (και οι εμποροι) θα κρατήσουν στάση αναμονής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 11 Μήνες πριν #176312 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Εγώ το είχα πει και παλαιότερα: φέτος μην περιμένουμε τιμές πολύ πεσμένες μέσα στο καλοκαίρι. Αλλά όσο και πεσμένες να μην είναι θα είναι σίγουρα καλύτερες από αυτές που θα βρίσκουμε το επόμενο φθινόπωρο.

Κάποιοι έχουν διαφορετική άποψη από την δική μου που την στηρίζουν κι αυτοί (όπως κι εγώ) στην προσωπική τους ανάγνωση των πραγμάτων. Ένα πράγμα θέλω να τονίσω σχετικά με αυτό: θα χαρώ πολύ αν βγω 100% λάθος! Πραγματικά θα χαρώ!

There is nothing more uncommon than common sense.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 11 Μήνες πριν #176313 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Βασικά η φετινή κατάσταση έχει ολίγον από θεωρία παιγνίων. Κανείς δεν ξέρει τι να κάνει, και όλοι φοβούνται μην μείνουν με τον μουτζούρη στο χέρι.

Ορισμένοι καταναλωτές πιστεύουν οι τιμές στο μέλλον θα πέσουν και κρατάνε στάση αναμονής
Ορισμένοι καταναλωτές πιστεύουν οι τιμές θα πάνε στο θεό και αγοράζουν τώρα.
Ορισμένοι έμποροι πιστεύουν το πέλλετ θα πάει στο θεό το χειμώνα και αγοράζουν τώρα πανάκριβα για να οικονομίσουν μετά
Ορισμένοι έμποροι θεωρούν ότι ίσως κάποια στιγμή πέσει το πελλετ (γιατί θα πέσει το πετρέλαιο και το ρεύμα πχ) και δεν βιάζονται να αγοράσουν κάτι που αύριο θα είναι φτηνότερο.

Ποιος θα μείνει με τον μουτζούρη στο χέρι; 

Εγώ πιστεύω ότι μέχρι τον επόμενο χειμώνα 5-9 μηνες θα πέσουν οι τιμές. Γιατί θα τα βρουν με κάποιον τρόπο Ευρωπαίοι με Πούτιν. Όλοι οι έμποροι από την απληστία τους θα έχουν αγοράσει δεκάδες χιλιάδες τονους πελλετ σε ακριβές τιμές, θα προσπαθούν να το πουλήσουν ακριβά αλλά δεν θα μπορούν γιατί θα υπάρχουν ανταγωνιστές που αγοράσαν μετά με χαμηλότερες τιμές και άρα όλος ο κόσμος θα πηγαίνει εκεί. 

Παίζει φέτος να ειναι η πρώτη χρονιά στα χρονικά που το πέλλετ το χειμώνα να είναι φτηνότερο από το καλοκαίρι. 

Λέω να ρισκάρω και να περιμένω μέχρι τέλους...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 11 Μήνες πριν #176314 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Εγώ πάλι δεν το πιστεύω. Γνώμη μου είναι πως με τίποτα δεν θα αφήσουν οι Αμερικανοί και οι Βρετανοί να τα "βρουν" κάπως Ρωσία και Ευρώπη, ιδίως μετά από τόσο χαμό που άφησαν να εξελιχθεί στην Ουκρανία. Αφού το έφτασαν μέχρι εκεί, για ποιο λόγο να αφήσουν την Ευρώπη από τα χέρια τους και να επιτρέψουν πρόσβαση στη Ρωσική αγορά; Για κανένα που μπορώ να δω εγώ...

Εγώ σκοπεύω να αγοράσω μέσα στο καλοκαίρι. Κι εύχομαι να κάνω λάθος και απλά να αγοράσω ένα ακριβό πέλλετ για φέτος και μετά να ομαλοποιηθεί η κατάσταση. Πραγματικά εύχομαι να κάνω λάθος και να σου βγει το ρίσκο!

There is nothing more uncommon than common sense.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 11 Μήνες πριν #176325 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Μια χρονια μονο δεν αγόρασα μέχρι τον Αύγουστο και ηταν η περσινή και ο λόγος οι χαμηλές τιμες του περσινού χειμώνα. Εννοιεται οτι δεν θα ξαναγινει! Παρακολουθούμε την πτώση των τιμών με deadline τελος Ιουλιου! Αν τσιμπισει πιο πριν αγοραζουμε

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Pri

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.503 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ