Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148205 από giannisp2
Απαντήθηκε από giannisp2 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Φίλε μου υπάρχει λόγος που τα στέλνεις σε email και δεν τα γράφεις εδώ να τα δούμε όλοι; Είπες ότι δεν είναι κρυφό παρόλ' αυτά δεν μας έχεις πει τίποτα!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Jole

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148206 από pannarab
Απαντήθηκε από pannarab στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Στο φυλάδιο του Leroy, αν προσέξατε, η τιμή του Golden Nuggets 4,30€ / τσουβάλι αφορά την περιοχή της Αθήνας. Γνωρίζει κάποιος πόσο το δίνουνε στην Θεσσαλονίκη;
Last edit: 8 Χρόνια 6 Μήνες πριν by pannarab.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148209 από Johnpropoman
Απαντήθηκε από Johnpropoman στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Δημήτρης Κατσούνης έγραψε:

Δημήτρης Κατσούνης έγραψε:

Johnpropoman έγραψε:

Δημήτρης Κατσούνης έγραψε:

Johnpropoman έγραψε:

Δημήτρης Κατσούνης έγραψε:

Johnpropoman έγραψε:

Δημήτρης Κατσούνης έγραψε: Εγώ πήρα Λάρισα 230 πριν κανα μήνα.


Ποιο Pellet και από ποιόν αν επιτρέπεις ;


Από την άλφα στο δρόμο για τον Τύρναβο το Α2 το πράσινο με τη σημαία.


Εγώ είχα ρωτήσει τον Ιούνιο , τον Ιούλιο καθώς και τον Αύγουστο μήνα και μάλιστα είχα βάλει και παραγγελία για εφτά μπαλέτες
και μου έδωσαν τιμή 240 ευρώ για το πράσινο Α2 και 260 ευρώ για το Α1 συν μεταφορικά!!!
Υπάρχει διγλωσσία στην εταιρεία ή συμβαίνει κάτι άλλο ; ;)


Οι τιμές αυτές φίλε μου είναι για παραλαβή από την αποθήκη τους εκεί και όχι από άλλο κατάστημα που (υποτίθεται) θα εχει επιβάρυνση μεταφορικά. Εγώ πήγα εκεί με ένα φορτηγάκι φίλου και κουβαλήσαμε μέχρι εδώ τις παλέτες. Μήπως είναι αυτή η διαφορά? Αν όχι τι να πω. Εγώ ούτε προσωπικά ξέρω κανέναν απλά πήρα και ρώτησα και μου βγήκε τελικά το τσουβάλι 3,54 τελική τιμή (με μεταφορικά)


Δηλαδή την μεταφορά την έκανες και την χρεώθηκες εσύ 6 Ευρώ τον τόνο φιλικά !
Η τιμή 240 ευρώ για το πράσινο Α2 και 260 ευρώ για το Α1 συν μεταφορικά είναι από την Άλφα Wood ,στο δρόμο για τον Τύρναβο .


Εγώ πήγα με έναν φίλο μου με φορτηγάκι κλειστό χωρητικότητας 3 παλέτες και μετρημένο το καύσιμο έβαλα πετρέλαιο 35 ευρώ. Και μου χρεώθηκε 230 ο τόνος το Α2. Βάλε λοιπόν και υπολόγισε βγαίνει ακριβώς 3,61 το τσουβάλι. Μιλάμε βέβαια για αξία τόνου και όχι παλέτας. Η παλέτα έχοντας 70 τσουβάλια τουτέστιν 1050 κιλά τιμολογείται ακριβώς 241,5. Μήπως είναι έτσι? Γιατί άλλο τόνος και άλλο παλέτα


Και το τσουβάλι βγαίνει όντως 3,61 και όχι 3.54 που είπα πιο πάνω (κατά λάθος είχα βάλει λιγότερο πετρέλαιο στον υπολογισμό)


Δηλαδή φίλε Δημήτρη , ρίσκαρες να μεταφέρεις το Pellet με αυτοκίνητο "κλειστό' επαγγελματικό που δεν είναι γι΄αυτό το σκοπό η άδειά του ; Γνωρίζεις το πρόστιμο που επιβάλει το ΣΔΟΕ για μεταφορά αγαθών που δεν αναγράφονται στην άδεια κυκλοφορίας,για να "γλυτώσεις"5 Ευρώ περίπου την μπαλέτα (τόσο χρεώνουν "μεταφορικά" στην Αλφα Wood)!!! :dry: :dry:
3,61 Ευρώ τα 15 κιλά το αγόρασες. Δηλαδή 3,61E / 15Kg = 0,240666 το κιλό Χ 1000 κιλά =240 Ευρώ ο τόνος!!!
Παράτολμο λίγο. :) :) :)
Last edit: 8 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Johnpropoman. Αιτία: Λάθος η λέξη (ο τόνος)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148213 από Jole
Απαντήθηκε από Jole στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

giannisp2 έγραψε: Φίλε μου υπάρχει λόγος που τα στέλνεις σε email και δεν τα γράφεις εδώ να τα δούμε όλοι; Είπες ότι δεν είναι κρυφό παρόλ' αυτά δεν μας έχεις πει τίποτα!


Συμφωνω, τί μυστικοπαθεια ειναι αυτη;;;;;;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148214 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
ΕΔΩ φορτηγο πηρε ο φιλος Δημητρης και του τι λετε γιατι πηρε και θα σε πιασει το ΣΔΟΕ και δεν εχει αδεια το φορτηγο κλπ.και θελετε ονομα εμπορου που πουλαει σε χαμηλή τιμη πελλετ΄΄΄΄΄..."Πρωινος Τυπος της Καρδιτσας"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148215 από giannisp2
Απαντήθηκε από giannisp2 στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Μα μας είπες ότι το είχε βάλει αγγελία στην εφημερίδα. Τέλος πάντων, θα σου στείλω μειλ απλώς μένω βόρεια Ελλάδα και η Καρδίτσα σίγουρα δεν στέλνει σε εμένα :P Αν έχεις κοντά σε θράκη τίποτα ενδιαφέρον πες...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.588 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ