Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #146435 από Δημήτρης Κατσούνης

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: ΔΗΜΗΤΡΗ καλησπερα η το ανακατευεις με καποιο κορυφαιο και καλυτερο και κοντα στα ξερα καιγονται και τα χλωρα!!!!!!




Κώστα έτσι είναι αλλά άποψή μου είναι ότι δεν πρέπει να το κάνουμε συχνά αυτό (και όταν το κάνουμε να το ανακατεύουμε πολύ καλά) γιατί διαφορετικού μήκους και ειδικού βάρους πέλλετς τραβιούνται επιλεκτικά από τον κοχλία. Λόγω βαρύτητας και μεγέθους τραβιούντα από τον κοχλία που είναι στο κάτω μέρος του δοχείου επιλεκτικά τα πιο βαριά και πιο μικρά σε μέγεθος. Αυτά δλδ που στη χρήση τους πρέπει να ρυθμίζουμε τη ροή τους να πέφτουν λιγότερο. Μου έχει τύχει να έχει το δοχείο λίγο πέλλετ στον πάτο και εγώ να βάζω διαφορετικό πάνω και να γεμίζω το δοχείο για μέρες πολλές και συνεχείς καύσεις και να υπάρχει στον πάτω ακόμα από το παλιό πέλλετ.
ΥΓ: Θα τον πιούμε εκείνον τον καφέ καμιά φορά? χαχαχαχαχα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #146437 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
ΔΗΜΗΤΡΗ την εβδομαδα πρεπει να τον πιουμε το καφε :) :) :) .θα κανονισω ενα απογευμα να ερθω στο γουσιο στο σταθμο!!!ειμαι συνεχεια στο τρεξιμο!!!εσυ εχεις χρονο σαν συνταξιουχος!!!!!!!!χαχαχχαχα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #146448 από Panos
Απαντήθηκε από Panos στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Εγώ έλυσα το πρόβλημα ως εξής:
άλλαξα υαλοκόρδονο και η πόρτα σφραγίζει καλύτερα και ανέβασα τις στροφές του απορροφητήρα.
Τώρα δεν έχω κλινγκερ ούτε μετά από μια εβδομάδα (10 σακούλες).


με το κλιγκερ ως εξής:

giannisp2 έγραψε: Επίσης, επειδή αναφέρθηκε λίγο πιο πίσω το κλίνκερ. Τελευταία μαζεύει κάθε μέρα, σε σημείο που σταματάει να δουλεύει ο καυστήρας. Δηλαδή κάθε 30-35 κιλά περίπου. Φταίει το πέλλετ? Ή να ανεβάσω λίγο τον αέρα? Να τον ανεβάσω σε ποια επίπεδα, σε όλα, και πόσο να το ανεβάσω? 1 Pa για αρχή?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #146450 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
οσοι ενδιαφερεστε ο μαρινοπουλος εχει εκπτωσεις στα ξυλοκαυσιμα ...αλλα δεν εχει παντου τα παντα ...οποτε ο καθενασ τηλ στην γειτονια του :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν - 9 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #146451 από lefterismega
Απαντήθηκε από lefterismega στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

kapjohn έγραψε: καλησπερα παιδια πελλετ στο carefour κορινθου 3,14ε .............μεχρι 28/3/2015!!!!!!!!!!!!1


Η Κόρινθος έχει 2 carefour φίλε μου ...
ποιο εννοείς ... στην Πατρών ή το πάνω ?
Στο πάνω είχαν μείνει 18 τσουβαλάκια και τα σκούπισα ... (αυτά πρόλαβα)
... οπότε δεν έχει μείνει ούτε σπυρί ! ... ποια 28/3/2015 ? :lol: θα φέρουν κιάλλα ?
Εκεί που είχε τουλάχιστον 3 παλέτες και δεν κουνιόταν φύλο, ως δια μαγείας εξαφανιστήκαν ...
... λες και κάποιος έχει "μπάρμπα στην Κορώνη" εκεί μέσα και του το λέει στ'αυτί σε χρόνο ντε-τε ;)
Last edit: 9 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν by lefterismega.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #146453 από giannisp2
Απαντήθηκε από giannisp2 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Γενικά ο Μαρινόπουλος έκανε εκπτώσεις στο πέλλετ Καρυπίδη ταυτόχρονα σε πολλές πόλεις. Και στην Ξάνθη είχε, δεν ξέρω αν έχει ακόμα. Φεύγουν γρήγορα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.504 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ