Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123602 από bobus
Απαντήθηκε από bobus στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Σου έγραψα τι έχω διαβάσει και μάλιστα με επιφύλαξη αφού έχει περάσει καιρός, ειδικός δεν είμαι ούτε τον παριστάνω.

Το πέλλετ το βλέπεις στη σακούλα αλλά τρέχα γύρευε από τι φτιάχτηκε, για τα μάτια του μη ειδικού πάντα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123612 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
ΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ
Περιόρισαν προς το παρόν τις προσφορές μόνον για μπριγκέττες και ξυλα
Ο λόγος : Δυστυχώς τα πέλλετ "φευγουν" και σε αυτη την τιμή.


Παροτρυνω απο το 2010 : << ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΕΙΤΕ πελλετ απο το ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ>>
Η πρόβλεψή μου είναι πως τον Φλεβάρη θα έχουμε μεγάλη ήττα (στον τομέα :χαμηλή τιμη στο αγαπημένο μας προιόν)
Πως και γιατί, ίσως να τα γραψω στην αρένα. (όπου υπάρχουν φίλοι που γνωρίζουν ότι πρώτιστα αισθάνομαι καταναλωτής)


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123613 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

bobus έγραψε: Σου έγραψα τι έχω διαβάσει και μάλιστα με επιφύλαξη αφού έχει περάσει καιρός, ειδικός δεν είμαι ούτε τον παριστάνω.

Το πέλλετ το βλέπεις στη σακούλα αλλά τρέχα γύρευε από τι φτιάχτηκε, για τα μάτια του μη ειδικού πάντα.

Μιλάμε για πιστοποιημένα πέλλετ ξύλου (και όχι ανασυσκευασμένα). Ο dimlyk αν δεν κάνω λάθος λέει για τα pellet της Egger. Από ζαχαροκάλαμο δεν είναι σίγουρα. :)
Το μυρίζεις, έχει μυρωδιά ξύλου (και ρετσινιού γιατί είναι ερυθρελάτη).
Το διαλύεις, βλέπεις το πριονίδι.
Το καις, έχει μυρωδιά καμμένου ξύλου.

Για τα πολύ σκούρα θα συμφωνήσω, γιατί υποδηλώνει πολλή φλούδα στο μίγμα... Αλλά να είναι σκούρα κι από μέσα, όχι απλά απ'έξω. Απ'έξω σκουραίνουν και λόγω της θερμοκρασίας της πρέσσας.
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123621 από Pani
Απαντήθηκε από Pani στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Αναφορικά με το χρώμα που λέτε, διαπίστωσα στη σύγκριση του Bioenergy point (σκούρο) και του Golden Nuggets (πιο ανοιχτόχρωμο) ότι το πρώτο έχει υποδεέστερη φλόγα και πολύ παραπάνω στάχτη, σίγουρα διπλάσια και αντίστοιχα πιο μαύρη. Και με δεδομένη τη διαφορά τιμής στο Leroy των 20cents ανά τσουβάλι, ούτε λόγος για το πρώτο (το οποίο από πέρσι πήρε 50cents). Πήρα απλά 4 τσουβάλια γιατί δεν είχε Golden Nuggets.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123622 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Κατά κανόνα ο φλοιός έχει μεγαλύτερο ποσοστό στάχτης, οπότε τα σκούρα πέλλετ είναι πιο πιθανό να αφήνουν περισσότερη στάχτη ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123680 από bobus
Απαντήθηκε από bobus στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Γι' αυτό ρώτησα για εντυπώσεις από το καρυπίδης, γιατί είναι πολύ σκούρο, και κάποιος φίλος έγραψε προ καιρού εδώ πως το βρίσκει εφάμιλλο του GN και πως δούλεψε 7 μέρες τον καυστήρα χωρίς κλίνκερ, όταν εγώ κάθε βράδυ καθαρίζω το τασάκι γιατί πιάνει υπόλειμμα περίπου 5-8χλστ και μετά δεν ανάβει...

Έχω βρει άσχημο μπελά με τις πολυ-παραμετρικές ρυθμίσεις του καυστήρα από τη μια και τις κουκουρούκου ποιότητες καυσίμου από την άλλη... Διαρκώς στην ταράτσα για άναμα και έλεγχο και καθάρισμα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.485 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ