Ηλιακός με ηλεκτροβάνα- hliakos me hlektrovana

Περισσότερα
2 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν #175951 από emmyself
Thelw na valw hliako. To diamerisma mou einai ston teleytaio orofo polukatoikias opote voleuei.
Thelw na valw hlektrovana wste na pataw ena koubi - h' duo, den gnwrizw- kai na dialegw an thelw nero apo ton hliako h' apo kapou allou.

Exw thermosifwno sto patari, pou leitourgei mia xara. 
Skeftomai na mhn akyrwsw ton thermosifwno, se periptwsh pou mou xalasei o hliakos. 
Lew na travhxw reuma ston hliako wste na zestainw to boiler tou hliakou se periptwsh pou den exei hlio kai xreiazomai zesto nero. 
Prepei na valw kapoion thermostath kapou na mou deixnei an exei zesto nero o hliakos?

Ti na valw gia na mhn paei kapoios kai mou kopsei to kalwdio pou tha zestainei to boiler tou hliakou?

H hletrkovana apla tha einai ena koubi ston pinaka?
Ta kalorifer den ta leitourgw. Otan tha arxisw na ta leitourgw, pws tha borw na pairnei nero o hliakos apo ta zesta kalorifer?

Pws tha leitourgei olo auto pou exw skeftei?

Euxaristw polu

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν - 2 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #175953 από stergiosbik
Αδυνατω να καταλαβω τι γραφεις.
Μπορεις να γραψεις στα Ελληνικα;

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Last edit: 2 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν by stergiosbik.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #175956 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ !!!!!!!!!!!ΚΥΑΘΕΙΟ ΣΤΟΝ ΗΛΙΑΚΟ ΓΙΑ ΑΙΣΘΗΤΗΡΑ ΚΑΙ ΨΗΦΙΑΚΟ ΟΡΓΑΝΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΒΑΝΑ ΜΕ ΕΠΙΛΟΓΙΚΟ ΔΙΑΚΟΠΤΗ ΟΤΑΝ ΘΕΣ ΗΛΙΑΚΟ Η ΟΧΙ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #175957 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΛΙΑΚΟ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΛΕΒΗΤΑ ΜΟΥ ΕΛΕΝΧΟ!! ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΟΡΓΑΝΟ ΣΤΗ ΦΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΗΛΙΑΚΟΥ.ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΧΕΙΡΟΚΙΝΗΤΗ ΤΡΙΟΔΗ ΒΑΝΑ ΟΤΑΝ ΘΕΛΩ ΝΕΡΟ ΧΡΗΣΗΣ ΑΠΟ ΛΕΒΗΤΑ Η ΑΠΟ ΗΛΙΑΚΟ ΑΝΑΛΟΓΑ!!!!! 
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #175963 από emmyself
Το γράφω και στα ελληνικά

Θέλω να βάλω ηλιακό. Το διαμέρισμα μου είναι στον τελευταίο όροφο πολυκατοικίας, οπότε βολεύει.
Θέλω να βάλω ηλεκτροβάνα ώστε να πατάω ένα κουμπί - ή δυο, δεν γνωρίζω- και να διαλέγω αν θέλω νερό από τον ηλιακό ή από κάπου αλλού.


Έχω θερμοσίφωνο στο πατάρι, που λειτουργεί μια χαρά.
Σκέφτομαι να μην ακυρώσω τον θερμοσίφωνο, σε περίπτωση που μου χαλάσει ο ηλιακός.
Λέω να τραβήξω ρεύμα στον ηλιακό ώστε να ζεσταίνω το μπόιλερ του ηλιακού σε περίπτωση που δεν έχει ήλιο και χρειάζομαι ζεστό νερό.
Πρέπει να βάλω κάποιον θερμοστάτη κάπου να μου δείχνει αν έχει ζεστό νερό ο ηλιακός?


Τι να βάλω για να μην πάει κάποιος και μου κόψει το καλώδιο που θα ζεσταίνει το μπόιλερ του ηλιακού?


Η ηλεκτροβάνα απλά θα είναι ένα κουμπί στον πίνακα.
Τα καλοριφέρ δεν τα λειτουργώ. Όταν θα αρχίσω να τα λειτουργώ, πως θα μπορεί να παίρνει νερό ο ηλιακός από τα ζεστά καλοριφέρ?


Πως θα λειτουργεί όλο αυτό που έχω σκεφτεί?


Ευχαριστώ πολύ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #175964 από emmyself
πω Κώστα το έχεις κάνει σούπερ!
Τι να πώ ότι θέλω από τον ηλεκτρολόγο / υδραυλικό για να βλέπω αν έχει ζεστό νερό στον ηλιακό; 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ