Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #59955 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Γρηγορη το μονο που θα μπορουσα να κανω αν αναβα τον λεβητα μου χτες θα ηταν να παρω την θερμοκρασια απο τον αισθητηρα του κοντρολερ (εμενα εχει γιατι ειναι PID) και αντιστοιχα να εκανα δυο τρεις μετρησεις σε διαφορετικες θερμοκρασιες με το πιστολι. Εκει θα εβρισκα την αποκλιση στο περιπου.


Σαμη ετσι οπως το κανεις δεν βγαζεις ακρη με τις θερμοκρασιες γιατι δεν εχεις ως μετρο συγκρισης την πραγματικη θερμοκρασια.


Χτες δεν αναψα καθολου, καθως το σπιτι ακομη και σημερα πρωι που ξυπνησα δεν επεσε κατω των 21 χωρις θερμανση. Σημερα ομως θα χρειαστει να αναψω σιγουρα, οποτε θα σας δωσω ενδεικτικα θερμοκρασιες αισθητηρα-πιστολι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #59994 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Θοδωρε με το πιστολι σημαδεψα την εξοδο του αερα στο τζακι του αδελφου μου που ελεγε το δικο του ηλεκτρονικο θερμομετρο 50 και το πιστολι ελεγε 50,σημαδεψα την παροχη του μπαφερ που ελεγε 61 και το πιστολι εγραψε 59-60-61 σημαδεψα τον φουρνο που ελεγε 220 και το πιστολι ελεγε 218-222,γιαυτο λεω δεν νομιζω να εχει αποκλιση,γιατι μετρησα αντικειμενα που ειχαν δικο τους θερμομετρο και συγκρινα τις ενδειξεις.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by valsam.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #60026 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

valsam έγραψε: Θοδωρε με το πιστολι σημαδεψα την εξοδο του αερα στο τζακι του αδελφου μου που ελεγε το δικο του ηλεκτρονικο θερμομετρο 50 και το πιστολι ελεγε 50,σημαδεψα την παροχη του μπαφερ που ελεγε 61 και το πιστολι εγραψε 59-60-61 σημαδεψα τον φουρνο που ελεγε 220 και το πιστολι ελεγε 218-222,γιαυτο λεω δεν νομιζω να εχει αποκλιση,γιατι μετρησα αντικειμενα που ειχαν δικο τους θερμομετρο και συγκρινα τις ενδειξεις.


Τι να σου πω ρε Σαμη, τοτε εχεις αγορασει και γ@μω τα πιστολια :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #60029 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Σάμη,Θόδωρε και λοιποί,ποια πρεπει να ειναι η διαφορά θερμοκρασιας μεταξύ του ανωτερου και κατωτερου σημειου του δοχειου αδρανειας;

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #60063 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

kosmidis80 έγραψε:

valsam έγραψε: Θοδωρε με το πιστολι σημαδεψα την εξοδο του αερα στο τζακι του αδελφου μου που ελεγε το δικο του ηλεκτρονικο θερμομετρο 50 και το πιστολι ελεγε 50,σημαδεψα την παροχη του μπαφερ που ελεγε 61 και το πιστολι εγραψε 59-60-61 σημαδεψα τον φουρνο που ελεγε 220 και το πιστολι ελεγε 218-222,γιαυτο λεω δεν νομιζω να εχει αποκλιση,γιατι μετρησα αντικειμενα που ειχαν δικο τους θερμομετρο και συγκρινα τις ενδειξεις.


Τι να σου πω ρε Σαμη, τοτε εχεις αγορασει και γ@μω τα πιστολια :)

Δεν ξερω αν ειναι και γ@μω τα πιστολια ουτε το αγορασα ,μου το εφερε ενας φιλος δανεικο μονο για χθες απο την δουλεια του και μου ειπε οτι ειναι καλο,το ειχαν παρει 100 ευρω περιπου, εχουν και ενα ακομη πιστολι στην δουλεια που κανει 450 ευρω αλλα δεν μπορεσε να το δανειστει εκεινο,μου ειπε οτι δεν εχουν μεγαλη αποκλιση μεταξυ τους ,στα δεκατα παιζουν.
Ο θερμοστατης ειναι ο tecasa sp-041 και δεν υπαρχει πουθενα Ελλαδα,πηρα τηλ. 2 που δουλευουν tecasa και μου ειπαν οτι δεν το εχουν αυτο το μοντελο,πηρα τον Παυλο στην Βουλγαρια και μου παραγγειλε ενα απο την sunsystem σε καμια βδομαδα θα το εχει.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by valsam.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #60435 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Σαμη εμενα εδειχνε οτι να ναι το πιστολι εχθες. Με τον αισθητηρα 100, το πιστολι 75 που ειναι και λογικο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.139 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ