Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #59653 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Oταν λες βαλτον πιο κατω τι ενοεις να τον βαλω στους 100?
Στους 100 δεν ξεκιναει η ατμοποιηση?
Και οταν το αισθητηριο το κιτρινο σπιραλ καλωδιο διαβασει 95 βαθμους δεν κλεινει την ταση 220 volt προς τον λεβητα αλλα μονο την ταση στο βεντιλατερ,οι κυκλοφορητες συνεχιζουν και δουλευουν!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #59656 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

valsam έγραψε: Moυ απαντησε ο Adam απο την tech (Producer equipped the boiler with his own STB. We are only preparing the controller) και το λεει ξεκαθαρα οτι δεν το βαζουν αυτοι αλλα ειναι οντος προσθηκη της sunsystem,χρειαζετε η δεν χρειαζετε τελικα?
Αφου ο κοντρολερ αν υπερβει η θερμοκρασια τους 85 βαθμους χτυπαει ο συναγερμος και σταματαει το βεντυλατερ γιατι στο καλο το εβαλε αυτο η sunsystem ,τι μπορει να προσφερει?



Εγω στο ειχα πει, οτι μπορει να αφαιρεθει και να δουλεψει το μηχανημα χωρις προβλημα. Αυτο ουσιαστικα ειναι δευτερη δικλειδα ασφαλειας.

Αν μπορει να αφαιρεθει και να δουλεψεις μονο με το κοντρολερ (πρεπει να δουμε συνδεσμολογια καλωδιων!) για να κανεις δοκιμη γνωμη μου ειναι να το δεις, ΑΛΛΑ να εισαι παρον για την οποια περιπτωση που προκυψει! Αν ειναι θεμα του συγκεκριμενου βαση της δοκιμης, τοτε ζητας ενα να σου στειλει ο Βουλγαρος!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #59657 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

valsam έγραψε: Oταν λες βαλτον πιο κατω τι ενοεις να τον βαλω στους 100?
Στους 100 δεν ξεκιναει η ατμοποιηση?
Και οταν το αισθητηριο το κιτρινο σπιραλ καλωδιο διαβασει 95 βαθμους δεν κλεινει την ταση 220 volt προς τον λεβητα αλλα μονο την ταση στο βεντιλατερ,οι κυκλοφορητες συνεχιζουν και δουλευουν!



H ατμοποιηση μπορει να αρχισει και πιο χαμηλα, εξαρταται απο την πιεση κα. ΑΛΛΑ δεν εχει καμοια σημασια να το βαλεις χαμηλοτερα, οπως προειπα ειναι δευτερο ασφαλιστικο που θα επεμβει μονο οταν δεν σταματησει το βεντιλατερ λογω προβληματος στο κοντρολερ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #59665 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Θα μετρησω με το πιστολη την θερμοκρασια (αμα σημαδεψω το ινοξ σπιραλ εξωτερικα η ενδηξη που θα βγαλει ειναι σωστη για τα καυσαερια η πρεπει να σημαδευω τα ιδια τα καυσαερια δηλ. αν γινοταν απο μεσα?) εκει κοντα στον αισθητηρα εχει δεν εχει αποκλιση αυριο θα ψαξω να βρω εναν τετοιον θερμοστατη,κορδονι για την πορτα που μπορω να βρω στην Θεσ/νικη(καλου κακου ας αλαξω και το κορδονι της κατω πορτας)?
Μου ξαναεστειλε email o ADAM και μου λεει οτι δεν μου πουλαει τον zpid γιατι λεει οτι δεν θα μπορεσω να τον σεταρω σε τετοιον τυπο λεβητα,λογο των κακων του Αγγλικων πιστευω οτι μαλλον ενοει οτι δεν κανει για τετοιον λεβητα(I can't sell you the controller with the PID becouse you will not handle to set up the controller for this type of boiler.)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #59668 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

valsam έγραψε: Θα μετρησω με το πιστολη την θερμοκρασια (αμα σημαδεψω το ινοξ σπιραλ εξωτερικα η ενδηξη που θα βγαλει ειναι σωστη για τα καυσαερια η πρεπει να σημαδευω τα ιδια τα καυσαερια δηλ. αν γινοταν απο μεσα?) εκει κοντα στον αισθητηρα εχει δεν εχει αποκλιση αυριο θα ψαξω να βρω εναν τετοιον θερμοστατη,κορδονι για την πορτα που μπορω να βρω στην Θεσ/νικη(καλου κακου ας αλαξω και το κορδονι της κατω πορτας)?
Μου ξαναεστειλε email o ADAM και μου λεει οτι δεν μου πουλαει τον zpid γιατι λεει οτι δεν θα μπορεσω να τον σεταρω σε τετοιον τυπο λεβητα,λογο των κακων του Αγγλικων πιστευω οτι μαλλον ενοει οτι δεν κανει για τετοιον λεβητα(I can't sell you the controller with the PID becouse you will not handle to set up the controller for this type of boiler.)


Θα σου μετρησω αργοτερα στον δικο μου με το πιστολι και θα σου πω την αποκλιση που θα βγαλει σε σχεση με τον κοντρολερ τι δειχνει!

Ο adam εννοει οτι δεν θα μπορεσεις να το σεταρεις μονος, αλλα αυτο δεν παιζει... Μια χαρα θα τον σεταρουμε αν χρειαστει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #59681 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

valsam έγραψε: Oταν λες βαλτον πιο κατω τι ενοεις να τον βαλω στους 100?
Στους 100 δεν ξεκιναει η ατμοποιηση?
Και οταν το αισθητηριο το κιτρινο σπιραλ καλωδιο διαβασει 95 βαθμους δεν κλεινει την ταση 220 volt προς τον λεβητα αλλα μονο την ταση στο βεντιλατερ,οι κυκλοφορητες συνεχιζουν και δουλευουν!

Οταν λεω πιο κατω 90-95 βαθμους οχι πανω απο 95
Τα δυο καλωδια εκτος του κιτρινοπρασινου που ειναι η γειωση
μπορεις να τα ενωσεις ΑΛΛΑ καλο ειναι να μην κανεις τιποτα.
Επειδη δεν διαβασα ολο το νημα υπαρχει καποιο προβλημα
και το εχεται ξε κοιλιασει ετσι?
Εαν θελεται δωστε μια μικροι γευση για να μην καθομαι και διαβαζω ολο το νημα


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.151 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ