Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #59117 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

kosmidis80 έγραψε: Αρα Σαμη το θερμικο ειναι σωστα ορισμενο - εννοω σε σωστη θερμοκρασια για να αποφυγεις τα 90, ετσι?

Βασικα οπως το βλεπω το θεμα με το θερμικο μπορει να λυθει αν το ακυρωσεις και παραλληλα παραγγειλεις στην τεκ να σου στειλει καινουργιο ή αν βρεις τοπικα, δεν θα ειναι μεγαλο κοστος στανταρ.

Θοδωρη το θερμικο (Θερμοστάτης ασφαλείας ορίου)δεν εχει ρεγουλατορο απο πισω για να ρυθμιστει,να το ακυρωσω (το ρωτησα ηδη!)και η sunsystem μου ειπε οτι χανω την εγγυηση και η tech μου συνεστησε να μην το κανω,τους ζητησα να μου στειλουν μονο τον Θερμοστάτης ασφαλείας ορίου stb και μου το παει στο θα δουμε,κλεινουμε τις γιορτες κ.τ.λ.του ζητησα να μου δωσει μια καλη τιμη για ολοκληρο τον st-81 και μου ειπε 85 € + (μεταφορικα σιγουρα),σωπα ρε tech,αυτος www.termoeko.com/Sterownik_do_kotlow_pie...CWU_nadmuch-356.html
το εχει 57 ευρω και αυτοι 85!


Οποιο απο τα δυο καφε καλωδια και να βγαλω σβηνει ο κοντρολερ ,αν τα ενωσω μεταξυ τους θα δουλεψει?
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by valsam.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #59129 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Οχι Σαμη, λογικο ειναι να μην εχει ρεγουλατορο επανω. Αυτο νομιζω ρυθμιζεται απο το σερβις μενου στο emergency temperature. Για δες τι τιμη εχει εκει?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #59142 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Θοδωρη δεν βλεπω πουθενα στο κρυφο μενου emergency temperature,εχει μονο το alert temp. που ειναι στους 85 και εχει και ενα CH On Temp. που δεν ξερω τι ειναι και ειναι ρυθμιζμενο στους 78(με μαξ setting τους 80).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #59155 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Οκ, αρα στους 83 βαραει αλαρμ και σταματαει βεντιλατερ.

για το CH :

Emergency Operation Of CH Pump : This function is active only in the boiler priority operation mode and the summer mode. Set the emergency temperature at which the central heating pump will start. In case of the temperature rise substantially (above the emergency setting), the central heating pump will turn on while the water is being heated in the boiler in order to distribute excess hot water from the boiler throughout the entire system.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #59318 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Tελικα το ξαναεβγαλα ολο το stb σημερα και εχει ρεγουλατορο,αν καταλαβα καλα ο ρεγουλατορος ειναι ρυθμισμενος στους 95 βαθμους,για πειτε μου και'σεις την γνωμη σας,εκεινο το μεταλακι που δειχνω με το βελακι στην μεση δεν ειναι ο δεικτης?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #59492 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Παρα τα προβληματα ο λεβητας εστω και ετσι ειναι τρομερα οικονομικος,εκει που χαλιεμαι με τα προβληματα φταχνομαι μετα με την καταναλωση,σημερα που δεν ηταν και η πιο κρυα μερα (11-7 τωρα) εχω βαλει μετρημενα 24 κιλα ξυλα απο της 4 που τον αναψα και εχει ακομη ενα ακαυτο μεσα και καρβουνια,ο λεβητας εχει 72 το μπαφερ 60 και το σπιτι 23 (ολη μερα 23 ειχε),μεχρι το πρωι μας βγαζει ανετα!
23 κιλα ξυλο σε (24 ωρες)στην χειροτερη περιπτωση με τις υγρασιες που εχασε το ξυλο και ολα ειναι 3,5 ευρω,ουτε στα πιο τρελα μου ονειρα δεν περιμενα με 3,5 ευρω να ζεσταινω 140 τ.μ,δηλ. του χρονου αμα βαλω και μια ηλεκτροβανα και θερμοστατη για τον πανω οροφο που θελω για να κλεινουν τα σωματα οταν φευγουν τα παιδια σχολιο ποσο θα καιω?
Αυριο περιμενω να μου φερει ενα πιστολι μετρησης της θερμοκρασιας ενας φιλος για να μετρησω την θερμοκρασια εκει που μπαινει το stb και ο υδροστατης του λεβητα για να δω αν εχει αποκληση απ'αυτην που λεει ο κοντρολερ,ετσι μου ειπε ο φιλος να κανω(ηλεκτρολογος ειναι)!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.155 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ